• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 15:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какви рибки да си взема?

Започната от ani_brat, 16.10.2014 22:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ivan_S

Разгледай цялото семйство Characinidae. Доста е богато откъм видове, има доста представители с по-скромни изисквания откъм обем, рибите като цяло са атрактивни (поне на мен ми харесват). Освен ембер тетрата, много ми допадат медната тетра, фантомите (червен и черен), серпата и т.н. Просто разгледай семейството и съм сигурен, че ще си намериш нещо подходящо.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

eray.mehmet

можи даси вземеш 4 неонки 5 гупи и ти стигат  *DRINK* *fish

Ivan_S

Цитат на: eray.mehmet - 29.10.2014 19:22
можи даси вземеш 4 неонки 5 гупи и ти стигат  *DRINK* *fish

Неоните, както и повечето представители на това семейство, са пасажни риби. Не че 4-5 рибки няма да живеят и така, но по този начин нито ще се види тяхната красота, нито ще се види поведението им. Естетиката идва от големия брой (пасаж), който да се държи компактен и рибките в него да се движат заедно. С малка бройка няма как да се постигне този ефект ;).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

sVGNsali

Тия неони, въобще не се държат като пасаж, мога да добавя пък аз.
Имал съм до 10 бр. и ми се струваше, че всеки е сам за себе си. Може би, трябва някоя по едра рибка да ги държи в компактна група и да са като пасаж.
Клиновидните разбори са по-добър вариант, те се движат в група, но пък им трябва дължина на аквариума. Това важи за всяка пасажна рибка..
За 20-25 l аква, с още по-малък чист воден обем избора не е много голям. Nо пък става идеален скаридарник. По качествените скариди, са големи сладури, но отглеждането им си е предизвикателство, не по-малко от рибките.
Ако ще се взима по-голям аква, препоръчвам дължината да е не по-малка от 60-80 cm... Аз имам 60/30/30 cm и 70/35/35 cm и мисля, че подобни размери са много добро начало.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

ogogogo

И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

Ivan_S

Класика с емберчета - Бройката си е бройка (92 в случая), иначе няма пасаж и пасажно поведение ;).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Similar topics (5)

57530

Публикации: 34
Прегледи: 8985

49007

Публикации: 9
Прегледи: 4186

27070

Публикации: 17
Прегледи: 11861

52944

Публикации: 4
Прегледи: 2508