• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Изтекъл срок на BactoActive

Започната от Емили Спасова, 14.10.2017 17:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Емили Спасова

Здравейте, днес си закупих Бакто Актив живи бактерии, но срока им ще изтече следващия месец, а ще е използвано почти никакво количество. Въпросът ми е дали ще върши работа и след изтичането на срока и дали ще има смисъл да се слага.

Caxapa

Веднъж зацикляне аквариума  било то с помоща на тези химикали - живи бактерии или по естествен начин, при нормална работа и обслужване не са необходими повече. Единствено при някой катаклизъм или стартиране на нов аквариум ще са необходими отново.  Колкото до въпроса дали могат да бъдат полезни след изтичане на срока на годност нямам идея. Винаги съм стартирал аквариумите си по естествен начин без химии.

Емили Спасова

Доколкото разбрах от човека в магазина трябва да се добавят при всяко сменяне на водата

vanko77777

При зациклен аквариум не е необходимо да се добавят повече такива бактерии
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Емили Спасова

Добре благодаря ви за информацията,само дето се подлъгах да си ги взема тези бактерии за аквариум който беше вече на повече от 2 седмици

sVGNsali

Не сте се подлъгали.
Две седмици, за начинаещ акварист и неговият аква, не са времеви период, за който може да се каже, че има зациклен аквариум.
Използвайте ги.
Специално за този продукт нищо не мога да кажа, но съм ползвал други и знам, че вършат работа.
Още повече, сроковете за годност за доста условно понятие.
По-точно бихте получили отговор, ако отворите тема за аквариума си, снимки, описание на техника, флора, фауна, хранене и т.н. както си му е реда.
При положение, че имате стабилизиран/зациклен аквариум, да, няма нужда, но пък и няма да навреди. Но дали е стабилизиран? С помоща на такива продукти улеснявате/ускорявате процесите на уравновесяване във водата, азотен цикъл и т.н. Примерно дори и при стабилизирани условия, но пък натоверен от към риби аквариум, тези бактерии само помагат.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.