• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Измиване на аквариум

Започната от elenaivan, 12.08.2014 16:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

elenaivan

Как да измия аквариум 60 л., в който преди около 1 г. умряха рибките от болестта "червени перки" (не ми се смейте, не помня как се наричаше)? Още си е както беше тогава - с вода, само рибките веднага бяха изхвърлени.

Светльо

Източваш аквариума и го носиш в банята.Преди това постели нещо на пода в банята да не се спука. Там го миеш с топла вода, не гореща.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fandap7h8x%2F0028.jpg&hash=0f2159d9dc2d2368025d3aadbe2322c946afa7c8

kamikadze ZX7RR

Ще използвам на колегата темата,дано няма нищо против.
Ще стартирам аквариум, който е стоял празен около 2 години.Проблема е ,че предишния собственик го е изпразнил и изоставил както е с водораслите по стъклата.Та въпроса ми е как е  най-лесно да махна тези  завещани "фосили"
Аз лично си мисля за едно мощно търкане със скочбрайт(твърдото на кухненската гъба),ама ако някой е патил такова нещо или знае някой тарикатлък да сподели.

danielm


Caxapa

Недей с твърдото на гъбата! Има опасност да надраскаш стъклото.  Оцета е добро решение, да.

kamikadze ZX7RR

Мерси за бързите отговори.Колкото до надирането ,и сега си има предостатъчно деруги.
Мисля да съчетая гъбата и оцета.

bunzip2

Напълни го с вода, изсипи няколко бутилки оцет вътре (да не ти се свиди). И го остави така да постои.
После само с мекото на гъбичката едно профилактично изтъркване на квото е останало. Ще светне :)

kamikadze ZX7RR

Хм, на 330л бая бутилки ще да трябват.
С друг вид киселина дали ще се получи? Разполагам и със солна , сярна и оцетна (концентрирани)

SDB

Аз ползвам вместо оцет лимонтозу

kamikadze ZX7RR

И аз реших да използвам лимонтозу поради финансови причини.  След един ден киснене с натриване и още един само с триене и оцет водораслите изчезнаха ,но пак има една мъглевина по стъклата и няма махане ,а там където е имало залепени вакуумни вендузи си личи и лилавее като капка от петролен продукт върху вода.
Някакви идеи????????????????? *HELP*

Similar topics (5)

46624

Публикации: 7
Прегледи: 3201

56337

Публикации: 1
Прегледи: 2373

55220

Публикации: 14
Прегледи: 3989

45745

Публикации: 2
Прегледи: 2394

43514

Публикации: 6
Прегледи: 3242