• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ПОМОЩ - Грешка при стартиране на аквариум

Започната от lusi_m12, 11.06.2018 12:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

geshi

Това е тип филтър и точно с флейта (бялата тръбичка) трябва да е!

lusi_m12

Благодаря много за съветите. Водата в аквариума е стабилна,ще изчакаме няколко дни да се успокоят рибките и ще сменяваме грунда,ще засадим растения, и ще махнем всичко изкуствено.
Имам само един последен въпрос - мога ли да запазя по едрите камъни,които са морски (преварени),или да не рискувам?

Публикациите са слети: 13.06.2018 14:53

Някой с мнение ?
Направих тест,защото двете плати са легнали на дъното,едната дори се е подпряла на един камък,а като се доближа да ги погледна и се стреснат направо почват да плуват супер некоординирано до следващото място,където оак лягат и т.н. 

https://s33.postimg.cc/6pjfjqngv/2_F765_CC2-60_D6-4858-9_A45-_CFF613_B9906_A.jpg

vmax

Всичко с параметрите на водата, поне според тези тестове ми изглеждат нормално. Щом са слагани стартерни бактерии ми се струва, че проблема няма да и високи стойности на амоняк. Тези пластмасови растения, а и самият аквариум, да не би да отделят някакви вредни вещества във водата? Въпреки, че след като ги продават за аквариуми се очаква да са безвредни. В този случай активен въглен във филтъра би помогнал. От магазина не дадоха ли някакви идеи и съвети какъв може да е проблема? Поведението на рибите наистина е притеснително, а и щом има жертви, явно наистина има някакъв сериозен проблем. Рибите в момента проявяват ли интерес към храната? Освен поведението им, по самите риби забелязват ли са някакви симптоми, че да не се окаже, че не водата е проблем, а някакви паразити или бактерии.

lusi_m12

Цитат на: vmax - 13.06.2018 22:12
Всичко с параметрите на водата, поне според тези тестове ми изглеждат нормално. Щом са слагани стартерни бактерии ми се струва, че проблема няма да и високи стойности на амоняк. Тези пластмасови растения, а и самият аквариум, да не би да отделят някакви вредни вещества във водата? Въпреки, че след като ги продават за аквариуми се очаква да са безвредни. В този случай активен въглен във филтъра би помогнал. От магазина не дадоха ли някакви идеи и съвети какъв може да е проблема? Поведението на рибите наистина е притеснително, а и щом има жертви, явно наистина има някакъв сериозен проблем. Рибите в момента проявяват ли интерес към храната? Освен поведението им, по самите риби забелязват ли са някакви симптоми, че да не се окаже, че не водата е проблем, а някакви паразити или бактерии.
Изкуствените растения и този грунд утре си заминават. Днес купих субстрат JBL Manado,измих го няколко пъти и го сложих да постои малко във вода,утре ще го изплакна през сито още няколко пъти,ще засадя растения и се надявам всичко да се нормализира. Рибките продължават да се държат странн,или стоят долу полу примряли,или плуват като обезумяли. Едната плата такива тигели прави от дъното до повърхността,че по едно време мислех,че ще излезне през капака.
Не си виждам единия анцитрус,но ме е страх да ровя да не ги стресирам.
Доколкото видими белези по самите риби не съм забелязала,а доста старателно ги наблюдавам.
Силно се надявам да няма повече жертви,и ще се постарая да подобря средата за тях максимално. Сложила съм и вода да предтоява за смяна.
А и забравих за храната,не им бях давала храна 3 дни,сложих им съвсем мъничко,и всичко изчезна за секунди.

Публикациите са слети: 14.06.2018 01:17

А от магазина само ми казват"Ама нормално са тези неща,това са тестови риби" За мен обаче не стоят така нещата и не искам да се примирявам. Каквото зависи от мен ще го направя.
Не знам с тези по големите камъни,които сложих да не съм направила проблем,но пък те са си от първите дни,а проблемите започнаха след 3-4 часово спиране на тока.

asito

Тока в случая,няма нищо общо с проблемите на рибите,а по скоро ,че не се чете преди да се вземат.Браво за манадото и растенията.Една китайска лоза ще отвори много аквариума...

lusi_m12

Аз не се оправдавам,а се опитвам да си обясня това,което се случи. Както и да е.
Ако китайската лоза е корен,ще сложим да. Нямаше с подходящи размери за нашия аквариум.

bbzdrn

Под флейтата имаш вата,под ватата можеш да сложиш един ред рингове или на малки топчеца някаква медия/мини сипоракс и др/
Там по лесно ще се заселват полезните бактерий

lusi_m12

Цитат на: bbzdrn - 16.06.2018 00:17
Под флейтата имаш вата,под ватата можеш да сложиш един ред рингове или на малки топчеца някаква медия/мини сипоракс и др/
Там по лесно ще се заселват полезните бактерий
Много благодаря за съвета,точно се чудех дали не е по-добре да има и такива керамични "неща".
С този аквариум не вървят обаче нещата. Снощи сложих Манадо,засадих 7 растения,махнах всички "боклуци" ... сутринта ставам - едната плата пак лежи почти настрани. След това пак стана активна.
Цял ден ги гледах нищо им нямаше,преди около час какво да видя и двете Плати целите са в малки бели точки ... По снимки се ориентирах,че най-вероятно става въпрос за Ихтио.
Сега не знам как е по-добре да процедирам с Нистатин или четох за някакво лекарство на JBL.
Съвети ?

Публикациите са слети: 16.06.2018 19:43

Хора,помагайте ... за няма и час умряха 2-та анцитруса и гупата,а плтите са на път да ги последват. Това се случи няма и 2 часа след като сложих 2,5мл Сера - Протазол.  :-(

Ivan_S

Смени 80% от водата, налей нови биостартери и храни рибите по малко. В продължение на 2 седмици сменяй по 30% вода през ден. След това 2 седмици по 50% през 2 дни. След смените на вода можеш да добавяш биостартери. Тествай редовно водата, особено преди смяна. В момента имаш висок нитрит, който е смъртоносен за рибите. Биоактиваторите спомагат за преобразуването им в нитрати. Тъй като нямаш растения, които да го усвояват, трябва да правиш по-чести и/или по-големи смени на вода. Вероятно рибите ти са били заразени с ихтио още в магазина и сега са се създали условия да се развие.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

lusi_m12

Цитат на: Ivan_S - 17.06.2018 09:24
Смени 80% от водата, налей нови биостартери и храни рибите по малко. В продължение на 2 седмици сменяй по 10% вода през ден. След това 2 седмици по 50% през 2 дни. След смените на вода можеш да добавяш биостартери. Тествай редовно водата, особено преди смяна. В момента имаш висок нитрит, който е смъртоносен за рибите. Биоактиваторите спомагат за преобразуването им в нитрати. Тъй като нямаш растения, които да го усвояват, трябва да правиш по-чести и/или по-големи смени на вода. Вероятно рибите ти са били заразени с ихтио още в магазина и сега са се създали условия да се развие.
От къде този висок нитрит,че не ми стана ясно? От Протазола ли ? До последно водата си беше с перфектни параметри. Засадила съм 7 растения като за начало и съм сменила грунда,в аквариума има само 2 малки декорации. Едната плата изглежда доста по-добре от вчера- плува си и изглежда видимо спокойна. Деугата все така си лежи на дъното.
Вода ще сменя днес80% както пише на листовката на Протазола,а след това както сте писал ли да действам?
П.П. Току що направих тест на водата,как ви се струва?


Ivan_S

Цитат на: lusi_m12 - 17.06.2018 12:20
От къде този висок нитрит,че не ми стана ясно? От Протазола ли ? До последно водата си беше с перфектни параметри. Засадила съм 7 растения като за начало и съм сменила грунда,в аквариума има само 2 малки декорации. Едната плата изглежда доста по-добре от вчера- плува си и изглежда видимо спокойна. Деугата все така си лежи на дъното.
Вода ще сменя днес80% както пише на листовката на Протазола,а след това както сте писал ли да действам?

Нитрита е вторичен продукт от преработката на амоняка във водата, а амонякът е продукт от акото, пикото и всякакви други органични боклуци във водата. Има два вида бактерии в аквариума, участващи в азотния цикъл. Едните преработват амоняка до по-малко токсичния, но смъртоносен нитрит, а вторите преработват нитрита до нитрат. Дори нитратите, които се считат за "безопасни",  в големи концентрации също са токсични. Та, в аквариума постоянно се произвежда амоняк от рибите, той се превръща в нитрит, а биоактиваторите които слагаш го превръщат в нитрат. Всъщност, не мога да се ориентирам от тези лентички какви са показанията за нитрит и нитрат. Какво показват, какви са стойностите? Така или иначе, щом имаш проблеми с рибите, значи нещо не е наред - или с тях, или с азотния цикъл. Азотен цикъл вероятно нямаш, за това горната схема ще ти помогне да зациклиш нормално аквариума.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

lusi_m12

Мерси за подробния отговор. Аз сменях вода онзи ден около 30-40% с предтояла и т.н както си му е реда. А за теста по това,което аз разчитам всичко си изглежда ок,единствено за твърдоста на водата не съм много сигурна.

Публикациите са слети: 18.06.2018 11:54

Вчера смених водата както си пишеше на листовката на Протазол,а рибките все още са целите в бели точки. Къде бъркам? Какво не е наред ? Вече наистина не знам какво да правя,как да процедирам сега ? Преди малко направих тест на водата всичко е ок,нитрити и нитрати 0 ; твърдост на водата нормална,хлор 0 , Пх- 7 ...

lusi_m12

Остана само една Плата,която цялата е в бели точки,видях и един много малък охлюв,койтое дошъл с растенията.
Някой ще ми каже ли какво да правя сега ??

wire

Остави рибата да си отиде, не я мъчи.
Започни всичко отначало, но не бързай с рибите този път. Изплакни, доколкото може, добре всичко - филтри, грунд, аквариум. Прочети как се стартира аквариум и следвай един метод. Забрави за препаратите и тестовете, сложи само стартиращи бактерии, ако още имаш.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

lusi_m12

Какво означава "не я мъчи" ?
Искаш да кажеш да направя рестарт на аквариума,?
За кои препарати да забравя,ползвам само Акватан и Нитривек ?!

Similar topics (5)

54261

Публикации: 2
Прегледи: 1621

51561

Публикации: 18
Прегледи: 5313

43940

Публикации: 0
Прегледи: 1844

38917

Публикации: 11
Прегледи: 5903

32927

Започната от vanko77777


Публикации: 15
Прегледи: 8526