• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 11:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Един въпрос

Започната от ivanpz6, 20.01.2016 23:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

baygry

Аз пък съм останал с погрешното навярно впечатление че в Пловдив не е мн мека водата..
http://aquariumbg.com/forum/statii-knigi-i-dokumenti/danni-za-vodata-po-gradove-(gh-kh-ph)/

bbzdrn

След заформилата се дискусия,седнах и почетах доста за разжъждането на галакситата.Никаде изрично не пише,че се размножават само в твърда вода!
Тъкмо се се бях навил да пробвам пак като втвърдя водата в развъдното аквариумче с коралов гунд.Истината е някъде там :-P

asito

Не пише, вярно е. Но факта, че се въдят в твърда вода, а в мека почти не, говори друго. Този линк с твърдостта за Варна е грешен или поне е за друг район, от този в който живея. Май два или три водоизточника имаше за града. Измерената от мен kh е 14. И друго-преди седмица бях в Пловдив. Водата от хотелската чешма беше толкова мека и пивка, все едно ми е от осмозната система. А тука се усеща твърдия вкус...

Caxapa

Водата във Варна е от няколко водоизточника. Пресечка на ул. Желязкова има два водопровода. Единият е от Батовата а другият  кой знае от къде /предполагам Камчия/  но е много варовит и едвам се пие  като целогодишно е топлъл. Този на Батовата е студен и пивка вода. Водата в кв.Лозенец  София до хотел Плиска и до мола срещу него е пивка водата като във Виенакоето ще рече, че по вкус и качества се доближават двата водопровода. И не на последно място бих напомнил да се види хабитата на въпросната рибка или скарида и да се нагласи водата според  естественият  хабитат на жиОтното.

baygry

Asito другия път като идваш в Пловдив,донеси 2 бидона вода от Варна,да не ги връщаш празни ще ги напълня с пивка бира.
Сахара,уж нагласям ама не се получава.Обвинявам мъжките риби че са минали на другия бряг..

asito

Неустоима оферта :) След 6 месеца обаче :)

baygry

Остава в сила и за след 6 месеца *DRINK*

Amev

По-добре два бидона нафта , че там е тънкана :)

baygry

Цитат на: Amev - 23.01.2016 08:54
По-добре два бидона нафта , че там е тънкана :)
Аз съм на бензинче,ама и нафта става :-D

Ima li zna4enie

Здравейте приятели!
От скоро имам аквариум със следните характеристики:
Литри-36
Филтър+аератор-1000л на час
Нагревател 50w
Осветление нямам ,но скоро ще имам.
И аквариумът е празен(без грунт,риби или растения)
И ето ми го въпроса:
Забелязах бял налеп по стъклото отвътре и замъглена вода.Налепът се търка лесно с телче за чинии.Трябва ли да се притеснявам? *dontknow*

Similar topics (5)

38916

Публикации: 1
Прегледи: 2204

29779

Публикации: 10
Прегледи: 5348

25861

Публикации: 15
Прегледи: 7398

59

Публикации: 18
Прегледи: 15934