• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ДОСТА проблеми в аквариума...

Започната от soeasy, 19.06.2015 11:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

soeasy

Здравейте на всички колеги.Искам съвет за аквариума,че вече много станаха проблемите.

Първо да започна с това че е нов аквариума (на около 2 и половина месеца).В началото го стартирах като по учебник (тъй като съм нов във хобито).Изчаках търпеливо да се завърти азотния цикъл(за около 3 и половина седмици стана),със стартирането добавих растения (около 20 стръка хигрофила полисперма,малко лилаеопсис за полянка,и около 10 стръкчета криптокорина).Под грунда съм със tetra plant complete substrate грунда ми е dupla ground.На 7-8 ден пуснах две сомчета (вчера едното го намерих до помпата умряло,за съжаление).На 20 ден някъде пуснах две гупи(едната от която се самоуби преди 2-3 седмици) на 35-38 ден пуснах 4 черни неона,малко след това започна някакъв бум на точковидни водорасли.През цялото това време растенията много слабо се развиваха,пускат нови листенца но едва порастват.Пред 12-14 дни пуснах и 4 червени неона заедно с две САЕ-та,защото водораслите се множаха доста бързо(през 2-3 дни почиствам стъклата ниско долу до грунда.Преди 2 седмици забелязах че имам вече и доста планорбиси.През 2-3 дни убивам по 5-6 планорбисчета,но за тези 2 дни стават доста повече според мен но просто не мога да ги видя.Като пуснах неонките ги хванаха гъбички но ги уморих за 2 дни със метиленово синьо.След това смени на водата.През цялото време от както съм стартирал аквариума правя тестове на водата почти на всеки 3-4 дни.Всичко е в нормите и няма завишения на нещо.Пробвах със третиране на глутаралдехид за 2-3 дни но нямаше промяна.ЦО2 нямам тъй като чакам още да дойде от Китай D301(пробвах да направя самоделка със сода и ЛК,но тъй като не съм много сръчен явно нещо не ми се получи и се отказах).

Искам съвет как да постъпя,защото явно нещо не се справям като хората.

Забравих да спомена само че аквариума е д70/ш30/в40 84л,осветлението ми е две пури по 18w гролукс и аквастар и една обикновенна 12 вата 40см бяла която я махнах преди 4 дни защото нещо и стана и започна да свети зелено.Светя по 7 и половина часа.Аквариума е далеч от прозорец.Надявам се да помогнете как да процедирам.Към рестарт ли да се насоча или може да се оправи положението все още.Нещо бъркам някъде затова искам съвет от вас как да процедирам да се оправят нещата.

tomatomov197

   Със сомчета и САЕ няма да ти стане полянката .  Глутаралдехида може би му бъркаш дозата , ако ти е готов разтвор , с 10мл дневно ще изчезнат водораслите .  А с 3-4 Хелени , ще си решиш и проблема с планорбисите .  Не рестартирай , малко търпение прояви .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

bustama

Защо ще трепеш олювчетата човеко... Не виждам смисъл на такива като теб, да се помага.

Similar topics (5)

36015

Публикации: 6
Прегледи: 4711

3043

Публикации: 29
Прегледи: 16431

59173

Публикации: 4
Прегледи: 3442

49115

Публикации: 12
Прегледи: 4605

128

Публикации: 3
Прегледи: 4356