• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 15:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

днешното ми творение

Започната от НИКО96, 05.04.2016 22:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

НИКО96

не можах да сложа 2 кила смола вътре както исках но май работи.С около 20мг. нитратите са надолу *бяха 50мг*
поне за сега ще го тествам след 10 дена да видя дали вече смолата се е запълнила
Обмислям помпа за бърза регенерация и да не го разглобявам повече.
Някога съм си купувал со2 тест но съм загубил картинките.В момента вървят около2 балона в секунда
на около 800литра вода и цвета на чорбата е леко оранжева.
PH метъра показва 7.4 но от уред не с чорба ако има значение та въпросът ми е колко мг  е со2
ако някой види по неговия цвета горе долу да пише евентуално.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.postimg.cc%2F7l6021h01%2FDSC_8668.jpg&hash=5d51a32463b3a1e03e618703699b512dd55d9351
st

elmovani

По добре ще е да си измериш PH и KH, и да ползваш калкулатор. Например този, или направо тази таблица Така ще знаеш какво ти е насищането на CO2.

evgeni200

НИКО, от къде идва този нитрат в аквариум с растения?!

НИКО96

нямям си на идея сигурно от големите риби имам 8 сома по една педя големи две боции огромни, 5 саета по15 санта
лабео голямо те са ми окакто го имам аквариума има и бая малки риби и явно ги храня доста.До преди няколко дена почти нямаше
растения освен едни с много дебели и дуракоустойчиви листа .по дъното имаше доста боклуци и нямях време да се заема с него.
и сигурно от всичко това са гадостите. вече му купих още една кофа напълних бутилката с со2 изчистих всичко днес купих и
3 яки диода по 5000 лумена всеки  и тях ще сложа, 2 кила тор от  колега от раздел продава 7вида треви пак от тук и се надявам
да си стане пак хубав какъвто си беше.
st

Similar topics (1)

56260

Публикации: 0
Прегледи: 2242