• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 06:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бял мъх (плесен) по корена

Започната от stilista, 30.07.2011 12:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stilista

Имам си от тая гадост в аквариума.Стартиран е преди 3-4седмици.Обем 13литра.Обитатели 1бета 2анциструса(може и 1да е че втория не го намирам)Четох много теми че само изчезвало до 2седмици ама при мен не се маха.Имам вътрешен филтър но мисля да си взема окачваем ,може и там да е проблема незнам *dontknow*
Ето снимка;
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

paolo6481

И аз имам по корените в един скаридарник стартиран преди 3-4 седмици.Следя с интерес кога ще се махне.Нито скаридите го ядат нито отоцинклусите.Чудя се дали да не пусна една,две малки молинезии.Чел съм че те го ядат.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Bolta

При мен този мъх, го ядяха Анциструсите или поне така ми се струваше. А, мисля че Молинезиите също биха го похапвали.

АМАЗОН

Този "мъх" всъщност е бактериална колония и ако не ти се чака да се редуцира сам
вземи един млад Гибицепс и за един ден няма да остане нищо.

stilista

За съжаление има само един наличен анциструс който наистина се бори с тая мизерия.Не ми се добавят нови риби зареди злия характер на бетата .За една седмица ми заминаха едно кули и 2 анциструса  :-(
Ако подобря филтрацията дали ще се оправи?? Засилих осветлението на 25в че излязоха кафеви водорасли по стъклата.
Забелязвам че сега мъха излиза на 1-2 пръчки от дървото а преди беше навсякъде което ме окуражава че има светлина в края на тунела(дано не  е от идващия влак  :-D)
Другия проблем е че като се къса въпросния мъх полепва по растенията и става грозноооооооо!
Я кажете за нано 13 л колко често се сменя вода....че аз си мислех по 4-5 л седмично ,а реално сега си сменям по 6-7 л 3пъти седмично
Като цяло малкото аквариумче  се потдържа тегаво ....с 200литровия си ми е песен  :-[
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

xoxi

имал съм същия проблем и анцитросите се справиха ,прояви малко търпение *THUMBS UP*

Slavov

Обери го с прахосмукачката !

Асен Евгениев

Цитат на: stilista - 30.07.2011 20:36
Не ми се добавят нови риби зареди злия характер на бетата .За една седмица ми заминаха едно кули и 2 анциструса
Сигурен ли си, че бетата е виновна?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Slavov

Ами и на мен преди месец/два ми изчезнаха 2 кулита, и тогава имах 3 бети но бяха много мирни, и все още се чудя защо 2-те разноцветни изчезнаха, и другите 2 кафяви си разцъкват още!

stilista

Цитат на: akapulko - 30.07.2011 23:02
Сигурен ли си, че бетата е виновна?
Абе моята се оказа голям бяс  :-D ,но може и да е от стреса на малкия аквариум :-[ Постоянно патролира  и  лично съм виждал как напада младите анциструси.Днеска пак подменях вода и намерих последната жертва млад анциструс албинос около 2,5см..Дефакто си остана бетата и анциструс около 4см.(него не го закача ...странно)Мисля да пусна и няколко охлюва неретина или ампулария.Одърпах бялата сгмеч (мъха) и интересното беше че целия аквариум до преди 2-3 дена беше нападнат от кафеви водорасли и едвам очистих предното стъкло ,но смених крушката с по силна --25в//13л. и днеска няма и следа от кафеви водорасли???? *DRINK*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Similar topics (5)

35939

Започната от ludaka899


Публикации: 2
Прегледи: 2664

58690

Започната от AtilaBG


Публикации: 3
Прегледи: 2149

40631

Публикации: 23
Прегледи: 9329

59926

Публикации: 8
Прегледи: 1738