• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 19:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Азотен цикъл на нов аквариум

Започната от ivan_h, 12.11.2005 14:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivanchoy_mk

Еми тогава просто изстискай гъбата от филтъра във водата на новият аквариум.
Но ако разбира се не е мръсна.. пробвай я първо в един леген например.Успех!  *THUMBS UP*

Litmanen

послушахте, и го направих, сега...какво трябва да правя в следващите дни?Сменя ли се водата или да купувам някакви витамини и пр.?

dafil

Цитат на: Litmanen - 21.04.2013 17:00
послушахте, и го направих, сега...какво трябва да правя в следващите дни?Сменя ли се водата или да купувам някакви витамини и пр.?
Ако се съмняваш,че нямаш азотен цикъл,т.е. имаш високи нива на амоняк и нитрити,а филтъра не се справя със ситуацията.....единственият начин по който можеш да ги премахнеш е със смени на вода ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

Litmanen

Ами ок.Въпроса обаче е дали ще изкарат празнинците...

Ivan_S

Цитат на: Litmanen - 22.04.2013 00:05
Ами ок.Въпроса обаче е дали ще изкарат празнинците...

Направи каквото са те посъветвали колегите по-горе. Аз само бих добавил нещо, което при мен е работило. Преди няма и месец стартирах още един аквариум, само че със 100% вода от стария. Въпреки това 2 пъти съм наливал Нитривек, защото грундът е чисто нов. Най-високо ниво нитрит, което съм отчитал до момента е 0.25 (по скалата на Сера - все още ОК), като това беше първата седмица от старта. Вече 2 седмици нитрита е 0. Все още при смяна на вода, доливам от големия и малкия е напълно стабилен. Та, това което мога да ти препоръчам е да третираш новия акварим почти като нов  :-), независимо че е стартиран с 50% вода от стария. Все пак полезните бактерии основно живеят в грунда и медиите на филтъра и ще трябва да им помогнеш да се развъдят пак. За целта си вземи някакъв биоактиватор и си наливай от него според указанията на опаковката. След като ще имаш човек, който да храни рибите докато отсъстваш, помоли го да налива и от бактериите (ще му обясниш как и по колко). Рибите и храната ще осигурят веществата за нитрифициращите бактерии. Ако ще ти е полезно, да спомена, че при старта и на двата аквариума не съм сменял вода докато не тръгне азотния цикъл. Всъщност само при единия смених два пъти по 50% през 3 дни около 22-ри ден, когато имаше пик на нитрити. За втория - обясних как процедирах  :-). Тъй като вече си пуснал рибите, ще трябва по-внимателно да се следят параметрите на водата и смени почваш при нива на нитрита над допустимото. Да ме коригират колегите, ако нещо им се вижда не много ОК като съвет  ;-)
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Litmanen

Благодаря ти за изчерпателния отговор!  ;)

Similar topics (5)

25248

Публикации: 4
Прегледи: 2864

22846

Публикации: 9
Прегледи: 7582

57778

Започната от kre10


Публикации: 16
Прегледи: 7963

55640

Публикации: 0
Прегледи: 1264

48532

Публикации: 5
Прегледи: 2507