• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквата ми зеленясва постоянно

Започната от ceckomecko, 31.01.2012 23:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

M.Georgiev

 Здравейте имам 250 л. аквариум и имам проблем, от 1 месец ми зеленясва водата.Бях със една 30w луминесцентна лампа но от една седмица имам и розовееща пура(30w) ,тъй като си мислех че проблемът е във слабото осветление.Грунда ми покафеня от 1 седмица след като сложих розовата пура.Стъклата на аквариума станаха много мазни,и през тази една седмица ми умряха 4 риби.Давам им суха храна Tetra Min-Flakes за тропически риби, също така им давам замразена храна-червеи 2пъти седмично.
Ще кача и снимки.
Благодаря предварително.
Имам проблем с качването на снимките
http://manisyni.snimka.bg/animals/akvarium.652147

diso

Ceckomecko, опитът ми с рибите не е много по-голям от твоя, но ще си позволя да споделя мнението си по темата. По-опитни хора са ти дали добри съвети по-горе: за анциструсите, за растенията и за по-голямо количество на сменяната вода.
Моят съвет е: ЧЕТИ повече.
Според писаното на повечето места, този обем стига максимум за двете златни (а имаш и още рибета). Освен това, сменяната вода ти е малко - да е поне 1/3 (25 л.) седмично. Може и малко повече. Лепещите сомчета, освен полезни, могат да са и ужасно забавни. Не знам дали 2 стигат за тази площ, но обемът е ограничение. И се чудя: защо изобщо ти трябва да включваш тия лампи, като нямаш растения?! Нямам претенции да знам много, но, ако температурата в помещението е постоянно поне 17-18 градуса, за златните не трябва ни нагревател, ни лампи. Лошото е, че са омешани с по-топлолюбиви рибки и трябва да се балансира между нуждите на едните и на другите риби. Все си мисля, че е по-добре работещ на слабо нагревател, отколкото лампа "от-до".
Много се увлякох...
Накратко: потърси и почети - за видовете, които имаш и за изискванията им. Допускам, че повечето отговори ще намериш.
Успех!

multisam

Цитат на: M.Georgiev - 04.02.2012 23:53
Здравейте имам 250 л. аквариум и имам проблем, от 1 месец ми зеленясва водата.Бях със една 30w луминесцентна лампа но от една седмица имам и розовееща пура(30w) ,тъй като си мислех че проблемът е във слабото осветление.Грунда ми покафеня от 1 седмица след като сложих розовата пура.Стъклата на аквариума станаха много мазни,и през тази една седмица ми умряха 4 риби.Давам им суха храна Tetra Min-Flakes за тропически риби, също така им давам замразена храна-червеи 2пъти седмично.
Ще кача и снимки.
Благодаря предварително.
Имам проблем с качването на снимките
http://manisyni.snimka.bg/animals/akvarium.652147


сложи си растения.отоносно водораслите третирай с алгин.ще останеш доволен

M.Georgiev

Благодаря ти много multisam ,а трябва ли да слагам още една лампа или пура?Аз имам две пури   по 30w, розова и една бяла. Преди да сложа втората пура имах 7 вида водорасли но ми останаха 2 в не много добро състояние, явно не им е стигала светлината, заради това взехме втората. Но като чета по изчисленията във форума 60в не са достатъчни за моя 250 л аквариум

evgeni200

Относно растенията и осветеност:
http://aquariumbg.com/forum/vodni-rasteniya/kakvi-rasteniya-mojem-da-gledame-pri-osvetlenie-pod-0-5-vtl/

Имаш два вида растения не водорасли!

M.Georgiev


niki

Дано не повторя някой колега. Относно осветеността, прочетох и се убедих преди доста време, че силата /интезитета на осветеност/, зависи от обема и дълбочината на съда. Не се препоръчва осветяването на аквариуми с луминисцентни пури с височина над 60 см. За аквариуми над 60 см. се препоръчват други лампи. А относно това колко броя пури могат да се поставят в осветителното тяло, съм прочел следното: при аквариуми с височина 50-55 см., трябва да се предвиди по 1 брой пура на всеки 18-20 см. от ширината на съда, ако в аквариума не се вкарват торове за растенията и няма система за въглероден двуокис. Ако обаче имаме система за наторяване с въглероден двуокис и вкарваме допълнително торове, то трябва да се предвиди 1 бр. пура на всеки 10-12 см. Дължината на пурите съответства на дължината на съда, като това което съм написал е проверено при пури с дължина 120 см. и мощност 36 W. Аз обаче съм го проверил при съд с обем 200 литра и ширина 43 см. Имах система за въглероден двуокис и наторявах седмично при смяна на водата. При мойта ширина бях сложил 4 бр. пури по 18-20 W. Имах много растения и нямах проблем с водораслите. Разбира се, държа равнището на нитратите в норма.

M.Georgiev

Благодаря ти niki отговорът ти ми беше от полза! *THUMBS UP*

Similar topics (3)

41101

Публикации: 5
Прегледи: 3847

35251

Публикации: 9
Прегледи: 4382

58502

Публикации: 16
Прегледи: 6789