• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 18:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Мазни петна..

Започната от Snuupy, 16.05.2012 13:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Snuupy

Здравейте. Появиха ми се мазни петна на повърхността на водата, стоят като петна от олио... смених водата, почистих, сложих нова гъба, изчезнаха за малко и сега пак се появиха, в период на една седмица. От какво може да се появяват? Аквариума ми е до прозореца, просто нямам място другаде, зеленясва, чудех се как да го предотвратя и това, мислех да спускам завесета, за да затъмнявам, но тогава пък може би няма да ми се развиват растенията. В аквариума имам - Ричия, Валиснерия и Криптокорин. Криптокорина ми се размножава, расте си, валиснерията преди адски много се развиваше, растеше, пускаше коренчета, сега е в застой, не знам на какво се дължи това? Колкото трябва да е оптималната температура в аквариума и колко часа светлина трябва да има в него? Осветявам с луминисцентна лампа 18W, аквариума е 50л.

Ето снимка:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs1.ipicture.ru%2Fuploads%2F20120516%2Fthumbs%2FOb2VrAq4.jpg&hash=676b101436c2f6f3ee9412e9f1172b9be229ba86

andreydemon

А с каква храна и по колко храниш колега.Вероятно проблема ти е в храната. *DRINK* *DRINK*
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

Snuupy

Цитат на: andreydemon - 16.05.2012 13:49
А с каква храна и по колко храниш колега.Вероятно проблема ти е в храната. *DRINK* *DRINK*

Ами, едната ми е на SERA такава на люспи, която се води, че е добра са КАРДИНАЛ, другата е на TETRA, на гранулки (топченца), TetraMin® Tropical Flakes, мисля, че е тази като модел. Баща ми казва, че е чернодробна или такъв тип, не го разбрах и може би заради нея се получавало така.

trupai

Тези "мазни петна" са бактериална ципа. Не са опасни! Има някои приспособления на вътрешните или външни филтри, които я обират успешно.
В тази тема http://aquariumbg.com/forum/problemi-i-preporaki/bakterialna-cipa/ има доста писано.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Caxapa

Бактериална ципа е това а не "мазни петна" .

Snuupy

Цитат на: Caxapa - 16.05.2012 14:25
Бактериална ципа е това а не "мазни петна" .
Добре, от какво се появява и може ли да я махна по някакъв начин?

trupai

Конкретна тема ти пейстнах, защо не поровиш и прочетеш из форума има достатъчно писано!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Snuupy

Цитат на: akitaka - 16.05.2012 16:01
Конкретна тема ти пейстнах, защо не поровиш и прочетеш из форума има достатъчно писано!

Защото ми го отваря с Microsoft Outlook....

black pearl

http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=21 тук също можеш да прочетеш за проблема си.

Snuupy

Цитат на: black pearl - 16.05.2012 18:38
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=21 тук също можеш да прочетеш за проблема си.

Благодаря много! Прочетох и за зеленилката в аквариума ми и за бактерийте. Понеже ми умираха Кардиналчета, просто ей така, от нищото, ниаккви външни белези, точки, петна по тях, нищо и сега видях, че от Синьо-зелени водорасли, Цианобактерии - Blue-green, Slime or Smear algae умират и растения и рибки, трябва да взема мерки, благодаря!

Eliz

Колега,бях завъдила тази напаст-синьозелени водорасли и въпреки това рибите ми бяха здрави.Само засегнатите растения умираха.Нито една жертва нямах в аквариума откъм риби
   *offtopic Това е най-голямото нещастие за аквариста имам предвид тези бактерии!

Snuupy

Цитат на: Eliz - 16.05.2012 23:29
Колега,бях завъдила тази напаст-синьозелени водорасли и въпреки това рибите ми бяха здрави.Само засегнатите растения умираха.Нито една жертва нямах в аквариума откъм риби
   *offtopic Това е най-голямото нещастие за аквариста имам предвид тези бактерии!

Ужасни са, да. Аз сега сложих помпичката на втора степен, водата доста повече се раздвижва, ще махна бактерийте (мазнотията) и ще видим как ще се развият нещата.

Eliz

Имам предвид синьозелените водорасли(те са всъщност бактерии)-много са упорити и се развиват бързо!

Methokill

аз се преборих с тази ципа чрез пеноуловителя на канистъра ми..не работеше много добре ,но след малко побългаряване на подплавника сега повърхността на аквата ми е кристал :) При мен 3 флейти движат повърхността ,но там където не се движи,там се събира...НО чичо SunSun + моята преработка се справих успешно с ципата..Сега даже и да изтърва щипката храна ,всичко се обира от повърхността и Който Ял Ял :-D
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

Similar topics (5)

34815

Публикации: 1
Прегледи: 4365

36468

Публикации: 0
Прегледи: 1890

56910

Публикации: 4
Прегледи: 2700

28664

Публикации: 10
Прегледи: 6441

34902

Публикации: 5
Прегледи: 6350