• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариум чистен с препарат...cъвет?

Започната от p4elata_brumze, 12.03.2011 03:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

p4elata_brumze

Здравейте колеги!

Имам един 30л аквариум, който преди около 7-8 месеца бе почистен с препарат. От тогава стои в мазето и не е пипан. Сериозно съм се замислил да започна да гледам скариди, но се двоумя дали да се опитам да го почистя с вода или просто да си взема нов.

Шубе ме е  *HELP* да не са останали някакви химии, които да прецакат работата... Какво ще ме посъветвате да постъпя?

The Proo

С какъв препарат си го обработил.Защото аз обработавам мойя с оцет за варовика и нямам проблем,

Caxapa

Внимателно огледай аквариума за евентуални щети като пукнатини, отчупени ръбове и други от този род. След това го измий под течаща вода обилно като си помогнеш с чиста(нова) гъбичка за съдове. И не слагай препарати а само с вода! Нищо му няма на аквариума ти , просто малко повечко миене му трябва вероятно.  След няколко ибилни изплаквания ще се отмие това което е останало евентуално  по стените му.

Асен Евгениев

Цитат на: p4elata_brumze - 12.03.2011 03:19
да го почистя с вода или просто да си взема нов.

Измиваш новия и го тестваш няколко часа с вода до горе за течове. Няма лошо да си вземеш и нов,
два са повече от един. :-)
*DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

petarvalchev

Цитат на: Caxapa - 12.03.2011 08:24
Внимателно огледай аквариума за евентуални щети като пукнатини, отчупени ръбове и други от този род. След това го измий под течаща вода обилно като си помогнеш с чиста(нова) гъбичка за съдове. И не слагай препарати а само с вода! Нищо му няма на аквариума ти , просто малко повечко миене му трябва вероятно.  След няколко ибилни изплаквания ще се отмие това което е останало евентуално  по стените му.

+1 само да добавя, че е добре водата да е топла, когато го миеш :)

barabata

Напълваш с вода и оставяш 24 часа да се накисне хубаво и ако има нещо по ръбове или някъде да се разтвори  хубаво. През това време всъщност правиш и проверката за течове. След това изпразваш и миеш с чиста домакинска гъбичка и само с вода. Изплакваш подсушаваш (поне отвън) и започваш подготовката за поставяне на предвиденото за него място и стартиране.
Пиши и от кой град си. Може да се намерят и скариди подарък.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

elderonth

При това положение аз изплаквам добре със слушалката на душа с почти вряла вода и почиствам с нова домакинска гъбичка,след това пълня за 24 часа да се разкисне и започвам да оформям :-)

click

Да поливаш с вряла вода аквариума не е много добра идея. Вероятността да се спука от разликата в температурите е доста голяма.
There is no place like 127.0.0.1

Асен Евгениев

Започва с хладка, през топла, гореща до вряла и няма да се спука.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Morphined

Врялата вода си върши най-добра работа. Може да го промие с оцет и много сол също.
Някой беше питал за оцета нещо - той не е препарат,моите всичките съм ги промивал внимателно с оцет :)

Caxapa

Морфи! С вряла вода ще пукне стъклата. Те колегите са го казали по-горе в постовете си, а колкото до оцета(едно време) стъкларя който ми правеше аквариумите в България почистваше  с оцет някои неща лепени със силикон. След работа с такъв и полепнал по ръцете ни, си ги изплаквахме с оцет. После по-лесно се измиваше.
Та с оцет леко и внимателно  стените като не засягаме силикона. За целта-> домакинска гъбичка  леко напоена в оцет и с нея забърсваме стените на аквариума.

Morphined

Цитат на: akapulko - 13.03.2011 06:37
Започва с хладка, през топла, гореща до вряла и няма да се спука.

Той акапулко го е обяснил преди мен,затова не съм пояснявал. Естествено,че не трябва директно да налива вряла вода. :)

Асен Евгениев

Стъклото не се пука от висока температура, а от резки температурни колебания. Ако го нагрееш
постепенно до 1000 градуса, ще се разтопи без да се спука.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

p4elata_brumze

Благодаря на всички за препоръките! Тези дни мисля да започна бавно, но славно да го вкарвам в бойна готовност и се надявам след няколко седмици да е готов. . .

Ето и отговори на въпросите, които някои от вас ми зададоха:

Hе знам с какъв препарат е чистен ( не съм го чистил аз)

Живея в Канада и колкото и да ми се иска подаръци няма как да приема. :-(



Започнал съм полека лека да се оглеждам по магазините за скаридки...

Да не почвам офф топик...тези дни ще пусна тема, в която ще може да следите прогреса на първия ми скаридарник!  *YAHOO*

Similar topics (5)

26916

Публикации: 5
Прегледи: 6972

22920

Публикации: 18
Прегледи: 7378

58770

Публикации: 17
Прегледи: 10324

56656

Публикации: 5
Прегледи: 2282