• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариум без капак

Започната от niki033, 26.05.2005 18:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki033

Искам съвет дали може да си оставя аквариума без капак  за да влиза повече кислород защото капака е много плътен и да сложа някаква мрежа от гроре за да не влизат хлебарки и прах или......
Приемам предложения всякакви :D

DSS

Не се притеснявай за кислорода! Капака е задължителен за да не изкачат рибите, необходим е за осветлението, ако имаш водорасли и т. н.
Моя съвет е: да не закачаш този капак! :)

niki033

Мерси!
Ще си го оставя,а за киклорода ще си взема аратор :D

Boby_

Да добавя - капакът възпрепятства изпарението, помага да се поддържа постоянна температура в аквариума и др. такива "екстри".  :wink:

stanko

по добре си вземи аератор а капакът го остави защото ще имаш доста изпапрение на водата и нивото на солите постоянно ще се качва а това не е добре за рибките

niki033

На мен ми е за морски аквариум,а в един американски сайт пишеше че се препоръчва без капак, но..... Този ареотор на Сера става ли за такъв аквариум :?:  
Мерси на всички за отроворите предварително  :D  .

stanko

тук има много морски аквариуми но досега без капак не съм виждал но това не значи че няма

Longanlon

Според мен да оставяш аквариума си без капак, особено морски, е грешка.

Доколкото съм запознат, морските аквариуми изискват поддържането на много голяма чистота на водата, и именно за това са филтриращите системи и пеноуловителя, които се използват при тях. Ако няма капак, всякакъв прах от въздуха, бактерии каквито се сетиш, че даже и хлебарки безпрпятствено ще си попадат във водата.

За набавяне на кислород служат същите тези филтриращи системи, които раздвижват водата. Няма лошо да поставиш и обикновен аератор - помпичка ако го сметнеш за необходимо - чистата вода няма как да се размъти от него, а СО2 не ти е необходим (както на мен примерно), че да се страхуваш да не излети.

Все пак е също много важно да сложиш колкото можеш повече морски водорасли и 'живи камъни', които да ти служат за естествени филтри и да подобряват качествата на водата ти.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

NikolaV

Цитат на: "Longanlon"...а СО2 не ти е необходим...
Абе май е... Попадна ми е дна книжка на Сера - нещо от рода как да си направим морски аквариум. Пишеше, че е важно (подаването на СО2) не само заради водораслите, но и за подържане на нивото на kH - да не стане много високо.

niki033

Аз търся книжка от този род,но в нашия магазин ги
продават по 7лв  :shock:  а би трябвало да е безплатна :evil:

NikolaV

Цитат на: "niki033"Аз търся книжка от този род,но в нашия магазин ги
продават по 7лв  :shock:  а би трябвало да е безплатна :evil:
Нищо особено не е. И е на Инглиш. Само малко да се поосвободя и ще я сканирам и постна някъде...

niki033

Цитат на: "nikolav"Нищо особено не е. И е на Инглиш. Само малко да се поосвободя и ще я сканирам и постна някъде...

Ако ми направиш тази ослуга ще съм ти задължен :bow

Similar topics (5)

27070

Публикации: 17
Прегледи: 11787

60045

Започната от Artemis


Публикации: 21
Прегледи: 6737

59484

Публикации: 1
Прегледи: 2420

51942

Публикации: 9
Прегледи: 3373

48577

Публикации: 35
Прегледи: 57407