• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

300 литров се разлепи странично. Хола е наводнен.

Започната от atanweb, 30.10.2012 23:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

atanweb

Здравейте всички.
Първо искам да пожелая на никого да не се случва това което се случи вкъщи.
Аквариума се разлепи в един миг и в средата на стаята се получи водопад. Тичам от съседната стая да видя какъв е този шум... ооо каква гледка. Бързо изключвам удължителя за да не ме стресе тока. И подпирам със всичка сила голямото предно стъкло което се е отлепило странично от дясно.
Успях да намаля изтичането. в краката ми вече имаше около 2-3 см вода върху лам.паркет. Със съпругата се организирахме и водихме борба няколко часа до припадък.
В момента всички растения рибки и скариди са в легени.
Аквариума е 300 литра и е на 1г. и 10 месеца , поръчван е тук от форума направен от човек който е направил много от вашите аквариуми.
Утре когато имам време ще пусна още подробности.
Желанието ми е да махна аквариума заедно със цялото оборудване (канистър, нагревател, осветление спец изработен шкаф от двойни 18мм плоскости) кварцов пясък, корен и др.

Искам да го дам на някого бързо за да получи подарък растенията.
Стъклата на аквариума са здрави и нямат драскотини и са 10мм дебелина със прозрачен силикон.
Утре най вероятно ще пусна обява но за жалост губя време, а имам да си оправям хола.
Е толкоз беше с моето хоби... приключи се.
Поздрави! Сашо -Кюстендил
: 30.10.2012г 23:11ч
Цитат на: atanweb - 30.10.2012 23:40
Здравейте всички.
Първо искам да пожелая на никого да не се случва това което се случи вкъщи.
Аквариума се разлепи в един миг и в средата на стаята се получи водопад. Тичам от съседната стая да видя какъв е този шум... ооо каква гледка. Бързо изключвам удължителя за да не ме стресе тока. И подпирам със всичка сила голямото предно стъкло което се е отлепило странично от дясно.
Успях да намаля изтичането. в краката ми вече имаше около 2-3 см вода върху лам.паркет. Със съпругата се организирахме и водихме борба няколко часа до припадък.
В момента всички растения рибки и скариди са в легени.
Аквариума е 300 литра и е на 1г. и 10 месеца , поръчван е тук от форума направен от човек който е направил много от вашите аквариуми.
Утре когато имам време ще пусна още подробности.
Желанието ми е да махна аквариума заедно със цялото оборудване (канистър, нагревател, осветление спец изработен шкаф от двойни 18мм плоскости) кварцов пясък, корен и др.

Искам да го дам на някого бързо на символична цена за да получи подарък растенията и всичко друго необходимо.
Стъклата на аквариума са здрави и нямат драскотини и са 10мм дебелина със прозрачен силикон.
Утре най вероятно ще пусна обява но за жалост губя време, а имам да си оправям хола.
Е толкоз беше с моето хоби... приключи се.
Поздрави! Сашо -Кюстендил

fizika01

Кошмара на аквариста и съседите му от долу. Кофти късмет колега 300 литра на пода :buff: . не знам ако ми се случи.

Асен Евгениев

Мисля, че е нормално да кажеш кой е лепил аквариума. Не е задължително
да е виновен майстора, може да е скапан силикона.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

cwetalin

Това е основната причина, поради която не желая да инсталирам в апартамента голям аквариум.
Кофти случка колега. Дано нямаш големи проблеми с хола и със съседите.

JEM

Жалко,беше чистичък и спретнат аквариум.Харесвеше ми.Смело напред и не се отказвай от хобито.Случват се много по лоши неща!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

vanko77777

Това със сигурност е скапан силикон, но и за мен е редно да се посочи кой го е лепил
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Giorgio_Armano

За да се разлепи такъв аквариум ................
Или е много стар,или е калпав силикона или майстора дето го е правил.
Ако е лепен с хубав силикон и да го е правил кадърен майстор два ли би се стигнало до тук.
Не се отчайва колега,чисти стъклата и наново. *THUMBS UP*
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

gergana6065

че кои да е виновен а .маистора разбира се. вината е на маистора . когато не си сигурен в силикона взимаш друг или не го правиш. а когато ни взима парите е добре за него а .

atanweb

Здравейте, вече всичко е подсушено в стаята която пострада. Рибките, скаридите и растенията са още в легените търся им нов дом.
По въпроса за майстора на аквариума не бих споделил на този етап кой е и не искам да хвърлям злобни обвинения.
Сега ще му пиша ЛС с информация за проблема с аквариума след което ще изчакам неговият отговор. В зависимост от неговата реакция ще реша каква оценка да дам публично пред вас.
Ако бъде поет ремонт на аквариума има голяма вероятност да продължа с хобита си може би в друг вид хабитат за да имам ново вдъхновение.
Ако обаче нещата се развият негативно то ще разкарам цялото аквариумно оборудване за минимална цена.
Благодаря за окуражаващите думи в горните ви постове. Форума винаги ми е бил приятен.
Поздрави!
: 31.10.2012г 18:06ч
Цитат на: atanweb - 31.10.2012 18:10
Здравейте, вече всичко е подсушено в стаята която пострада. Рибките, скаридите и растенията са още в легените търся им нов дом.
По въпроса за майстора на аквариума не бих споделил на този етап кой е и не искам да хвърлям злобни обвинения.
Сега ще му пиша ЛС с информация за проблема с аквариума след което ще изчакам неговият отговор. В зависимост от неговата реакция ще реша каква оценка да дам публично пред вас.
Ако бъде поет ремонт на аквариума има голяма вероятност да продължа с хобито си може би в друг вид хабитат за да имам ново вдъхновение.
Ако обаче нещата се развият негативно то ще разкарам цялото аквариумно оборудване за минимална цена.
Благодаря за окуражаващите думи в горните ви постове. Форума винаги ми е бил приятен.
Поздрави!

rakim

Извинявай за идиотския въпрос,но в блок ли живееш?И ако да има ли големи поражения по долните етажи,аз съм на втория етаж и доста пъти съм мислил ако нещо стане как да действам,какво да направя за да има най малко щети у съседите.Защото в нас ще подсуша но надолу...
540л Южна Америка

borislav

За тези които се притесняват, има клауза в застраховките за жилища, която покрива щетите и в собственото жилище и в тези на съседите предизвикани от наводнения (и от аквариум). Проблем в България е ниската ни застрахователна култура и след като  стане заметресение, пожар,наводнение...давайте да събираме помощи и SMS-и да пращаме.На "глупавите" американци всичко им е застраховано и ураган да мине няма проблеми,минават булдозерите и нови къщи им правят.
Аtanweb не се предавай ,търси от "майстора" възстановяване на аквариума и евентуално на щетите и продължавай напред! Аквариумите трябва да имат поне 5г. гаранция.Аз като си поръчвах моя големия изисквах такава от "Дискус" и ми я дадоха.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

iivs

Колега и градски съжалявам за случката с аквариума ти,и аз те съветвам да не се отказваш от прекрасното хоби и да станем повече Кюстендилците занимаващи се с този вид спорт. Ако имаш нужда от нещо пиши ако имам възможност ще помагам.

Peza

Пффф ... това винаги ми е било най-големия кошмар. Много кофти случка ... дано се размине без ремонт у вас, че и при съседи. Пожелавам ти бързо да преминат последствията от разлепянето и с това и желанието ти да се занимаваш с хобито отново се върне.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Giorgio_Armano

Цитат на: atanweb - 31.10.2012 18:11
Здравейте, вече всичко е подсушено в стаята която пострада. Рибките, скаридите и растенията са още в легените търся им нов дом.
По въпроса за майстора на аквариума не бих споделил на този етап кой е и не искам да хвърлям злобни обвинения.
Сега ще му пиша ЛС с информация за проблема с аквариума след което ще изчакам неговият отговор. В зависимост от неговата реакция ще реша каква оценка да дам публично пред вас.
Ако бъде поет ремонт на аквариума има голяма вероятност да продължа с хобита си може би в друг вид хабитат за да имам ново вдъхновение.
Ако обаче нещата се развият негативно то ще разкарам цялото аквариумно оборудване за минимална цена.
Благодаря за окуражаващите думи в горните ви постове. Форума винаги ми е бил приятен.
Поздрави!
: 31.10.2012г 18:06ч

Сега ако не си се отчаял от това и си решил да продължиш с хобито.
Внимателно подбирай хората които ще ти лепят аквариум.
Има достатъчно такива които са се доказали в областта.
Поздрави и успех за по нататък.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

atanweb

В момента в който стигнах до аквариума и подпрях стъклото с ръце и притиснах силно спрях изливането на водопада и го намалих до църцорене (хубава българска дума) както от казан за ракия. Нивото беше спаднало с около 60-70литра който бяха върху холната гарнитура (водопада хвърляше на 1 метър далечина) и всичката тази вода беше по ламинирания паркет. Продължих да притискам стъклото с голама сила. (все едно бутате кола да запали) и докато държа стъклото съпругата мизапочна да събира водата с помощта на всякакви мапучни и хавлиени платове. За около 30 минути успя да събере тази вода с изключение на тази която се беше мушнала под мебелите. Започнахме да изваждаме водата от аквариума но ставаше бавно а аз едва държах стъклото. напора е много силен. С един леген до разлепената страна и отпусках стъклото водопада пак тръгваше за няколко секунди докато се напълни легена и пак притискам. И така докато не свалихме още 200 литра. Напора намаля но ръцете ми бяха изтръпнали все едно камион е минал през тях. Дори и сега 24 часа след случилото се с едната ръка трудно целя клавишите. Та намалихме водата до толкова, че да мога да гоня живите обитатели в аквариума. Събрах ги с кепчето извадих растенията  и постепенно свалих нивото на водато до 0литра. Страшен тандем с жената бяхме. Справихме се максимално добре. Е така с тази ситуация, Стаята се проветри цяла нощ с печка-духалка изсушихме холната гарнитура.
На пръв поглед мисля ,че събрахме цялата вода която се беше изляла в началото. Може би съвсем малко е преминала през ламината дори мисля по малко от няколко литра може би даже въобще. така ,че за съседите не се притеснявам дори и да има проблем ще им боядисам тавана ако е избило.
Тази вечер остана само неприятната миризма на влага и грозната гледка от празния аквариум.
Приятна вечер на всички.. благодаря ,че четохте разказа ми.  *DRINK*

cantiga

За четенето - моля, ама нали знаеш, че ще искаме снимки на новия аквариум, така че за отказване и дума да не става  ;-)
Иначе съжалявам за инцидента  :-(
Както е казал народът обаче- всяко зло за добро. Сега може да влезеш в "правата" вяра на наноакваристиката.  (wasntme)
Поздрав!
Светослав

Ilianidis

Жалко за ситуацията,много неприятен момент.Би ли споменал размерите на аквариума,дебелина на стъклото и начини за подсигуряване,защото много пъти е писано,че големи литражи се подсигуряват с вертикални ребра по ъглите.Мисля,че ще е полезно за кандидатите на големи обеми.Аз лично съм си лепил моя 560л аквариум и вече 7г не е мръднал.А за лепилото ако не е изложено на ув и пряка слънчева светлина,то спокойно един аквариум може да кара над 15-20г,а сигурно и повече.Относно причини за разлепване бих споменал некачествено лепило(старо или нецелесъобразно избрано за обема), необезмаслена страница или пипане с ръце на вече почистените стъкла,закъснение на полагане на стъклото след нанасяне на лепилото, използване на закалени стъкла(имах такъв случай при който лепилото нямаше добра адхезия),неправилно нивелиран аквариум(ако не се спука случайно,може пък да се разлепи от големите напрежения.Не се занимавам професионално с лепене на аквариуми,но съм залепил доста и проблеми имах само с едно закалено стъкло.Та в твоя случай ако е имало подсигуряващо ребро до неприятния момент не би се стигнало.А относно майстора......то и най-големите плувци се давят.Може дори изобщо да не е виновен.Веднъж попаднах на марков силикон,току що купен и той не засъхваше -стоеше като желе.

ogogogo

При големите съдове се прави фуга съобразена с дебелината на стъклото.
Грешка е да се блокират ъглите със стъклени ленти както правят някои "майстори".
Целта на фугата е целият съд да е пластичен и да понася усукване,не добра нивелация
и т.н.
При 10мм. стъкло е нормално фугата да е 4-5мм. а,съм виждал при тази дебелина и 1 см
фуга.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

Ilianidis

За фугите съм съгласен дори моя е с 2мм фуга,но защо ребрата да са пречка?Те увеличават до 2пъти площта на залепване.Не пречат на еластичността на съда.А с времето алгите 'изяждат' лепилния слой.

ogogogo

Аз говоря за лентите в ъглите които дефакто блокират еластичните фуги и те се обезмислят.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

cwetalin

А може ли да разберем размерите на аквариума, или поне височината му. Все пак налягането, упражнено от водата зависи единствено и само от височината на водния стълб.

elblanko

Цитат на: ogogogo - 01.11.2012 10:21
При големите съдове се прави фуга съобразена с дебелината на стъклото.
Грешка е да се блокират ъглите със стъклени ленти както правят някои "майстори".
Целта на фугата е целият съд да е пластичен и да понася усукване,не добра нивелация
и т.н.
При 10мм. стъкло е нормално фугата да е 4-5мм. а,съм виждал при тази дебелина и 1 см
фуга.
С лайсни в ъглите е малко грозничко но пък е много по здраво, и те не пречат да е пластично.

Цитат на: Ilianidis - 01.11.2012 10:09
Относно причини за разлепване бих споменал използване на закалени стъкла(имах такъв случай при който лепилото нямаше добра адхезия)
Няма причина закаленото стъкло да не залепва, проблема едва ли е бил в стъклото.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

defilers

Аз съм имал 3 подобни инцидента  :-) Найстина първия път като ми се случи се отказах от хобито. Това беше преди около 15 години. 120 литров аквариум се пръсна в хола ни. Любителите бяхме аз и баща ми и си го бяхме залепили сами. Естествено липсата на информация доведе до фаталния случай. Тая вода си изтече за няма и 5 мин без даже да можем да реагираме като хората и да я спрем. Фатално беше, че персииските килими на майками както и паркета от долу бяха във вода. Тя не беше особен фен на рибките и като разбра какво сме сътворили с баща ми ... накратно това беше краят за нас  :-)
Втория път беше наскоро, връщам се аз и гледам аквариума почти празен. А то да се откачи тръбичката на CO2-то и а помпата да почне да вади вода от тая дупчица и бавно но славно беше изтекъл почти целия аквариум, тоя път само върху паркет. Някак си втория път не бях толкова стреснат като първия подсуших си всичко и си напълних аквариума за няколко дена. Паркета дори не се поду. Някъде около 150 литра да са се изляли.
Третия път бях вече абсолутно хладнокръвен. Тоя път се беше разхлабила една връзка между помпата и реактора за CO2-то (доста наивно я бях направил) и се бяха изляли някъде около 50 литра. Отново никакви поражения по пъркета.

Мисълта ми е, че грешки стават, но това не е повод да се отказваш. Ами просто ще знаеш за следващия път нещо ново. Ето примерно от 1вия случай научих, че аквариума трябва да е здраво залепен с качествени материали и т.н. Преди да си залепя аквариума изчетох бая материал и си залепих акварум за 210 литра които пълен до горе мога да се кача заедно с още трима човека отгоре му и пак няма да се пръсне  :-) Малко параноично подходих към случая но предвих неприятния ми опит може ли някой да ме вини.  Втория случай беше най-нелеп след него си смених маркучетата за CO2. Бях сложил силиконови които бяха доста меки и се изхлузваха поради постоянното налягане от бутилката. Бавно се изхлузват но сигурно. След третия случай пък разбрах, че съм доста некъдърен водопроводчик (добре, че не ми е професия). Една снадка да направя и тя да поддаде  :duvar: ... както и да е оправих и това.

Та смело напред да не ти пука, че си разлял малко вода  :-)

njaam_dumi

Колега, не се отчайвай! Аз като пълних за 1-ви път моя 600л. през осмозата.. не сметнах за колко време ще се напълни и сутринта на втория ден имаше над 80л по/под чисто новия ламинат около аквариума.
След около месец ми се случи подобно нещо с доливащата система, само че този път водата беше вече солена  :)
Не се отказвай, заради дребни инциденти  *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aqualine.bg%2Faltunian.gif&hash=56a2e3a80c756ecb47f9eddaad8d171db7a596d2

http://www.aqualine.bg - Новият магазин за акваристика във Варна!

atanweb

Здравейте изпращам качвам снимки на цепнатината.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs8.postimage.org%2Fqnefevrk1%2FDSCF4340.jpg&hash=1408c44527d5b774ccd958da52aa7da6c53b3f25 https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs8.postimage.org%2Fn52fihqo1%2FDSCF4341.jpg&hash=7e74903ffa6f35119a3ee974fe3b43edf2f67829

Преди минути получих категоричен отговор, че ще ми бъде направен нов аквариум и той ще пристигне до няколко дни.  *YAHOO*
Хобито продължава с пълна сила. Благодаря на всички който ме окуражиха и ме посъветваха да не се отказвам. Първите дни след случилото се бях афектиран но постепенно лошия спомен избледнява.
Доволен съм от поетата отговорност и разговора с маистора на аквариума. Макар случилото се което явно не е по негова вина поради лоша партида силикон, получих бърз и категоричен отговор, за изработката на нов аквариум. Ще бъде изработен от нов вид силикон доказано здрав и надежден + слагането на допълнителна разпънка в горната част на аквариума.  *THUMBS UP*

Така, че приятели акваристи продължавайте да имате доверие в форумните майстори и мислете само за хубавите моменти.
Поздрави!
Сашо - Кюстендил

evgeni200

Само така  :-) хобито е като заразно зло не те пуска !!!!!!!

JEM

Цитат на: atanweb - 05.11.2012 10:08
Преди минути получих категоричен отговор, че ще ми бъде направен нов аквариум и той ще пристигне до няколко дни.  *YAHOO*
Хобито продължава с пълна сила.
Ето това е приказка *DRINK*и не забравяй да почерпиш майстора си ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

andreydemon

Само така колега никакво отказване!!!
Сещам се преди години жената счупи без да иска аквариума с костенурките(около 80л беше),естествено целият хол беше във вода.Тогава тя афектирана вика край с тези костенурки на пода виж какво стана и тн.Аз естествено си замълчах и на др ден поръчах нов аквариум около 250л.Е не е като да нямаше   :karamse: :karamse:
Ама хобито си е хоби.
Успех занапред и горе главата *DRINK* *DRINK* *DRINK*
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

bigdragon

Цитат на: atanweb - 05.11.2012 10:08
Здравейте изпращам качвам снимки на цепнатината.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs8.postimage.org%2Fqnefevrk1%2FDSCF4340.jpg&hash=1408c44527d5b774ccd958da52aa7da6c53b3f25 https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs8.postimage.org%2Fn52fihqo1%2FDSCF4341.jpg&hash=7e74903ffa6f35119a3ee974fe3b43edf2f67829



От това което виждам на снимките, определено е виновен силикона.

Успех с възстановяването на щетите.

djibarov

Аз вътрешно бях сигурен от първите часове, че не сме те загубили за хобито :-)
С най-искрени пожелания за много приятни моменти в акваристиката занапред.
Дидо - Варна

Асен Евгениев

Мехурчета ли има в силикона или така ми се струва?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

atanweb

Не мехурчета не е имало. Това което се вижда в силикона предполагам е в следствие на разкъсването  от напора на водата, а дребните бели точици са от зелените полепи по стъклото. Просто така е излязло от фотоапарата.

ogogogo

На мене и стъклото нещо ми се вижда недобре обработено но може да е от снимките.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

atanweb

Здравейте, изминаха 17 дни от "домашния водопад" през този период изгубих 70% от растителноста и подчти всички рибки и скариди защото нямам съдове където да ги сложа а и мислех, че нещата ще се оправят по-бързо но винаги има оправдания.
Все още чакам новия аквариум който трябваше да пристигне преди 1 седмица. Последното обещание е, че трябва да бъде докаран след 4 дни. Когато ще започна с новия аквариум който ще бъде най-вероятно с М'буни.
След редица неприятни емоций и тягостно очакване все още имам голямо желание да сформирам еднин хубав аквариум вкъщи. Използвам времето за да чета за новия хабитат и да избера как точно ще изглежда.
Все още пазя в тайна името на майстора/търговец с който комуникирам защото се надявам в крайна сметка да изпълни обещанието си макар с голямо закъснение. Бих го поздравил ако удържи на думата си и бих забравил неприятните седмици.
Поздрави на всички!

pathfinderrr

Не искам да засягам никой от т.нар. майстори, но аз предпочитам "купешките" аквариуми точно по тази причина. Наистина по-скъпи са, но такива инциденти не съм чувал да се случват. Ще се радвам ако твоя майстор ти възстанови аквариума и се върнеш с нов хъс в хобито. Успех!
<O(((((<{

SDB

ЦитатНе искам да засягам никой от т.нар. майстори, но аз предпочитам "купешките" аквариуми точно по тази причина

Мой познат се върна миналата Нова Година на 1 рано сутринта от Хижата където празнува точно заради един купешки аквариум 120 л.

pathfinderrr

Цитат на: SDB - 16.11.2012 17:10
Мой познат се върна миналата Нова Година на 1 рано сутринта от Хижата където празнува точно заради един купешки аквариум 120 л.

поне дават гаранции, моя е с 2г. гаранция
<O(((((<{

tonino

Цитат на: pathfinderrr - 16.11.2012 18:31
поне дават гаранции, моя е с 2г. гаранция
А замислял ли си се защо е само 2 години? И какво покрива гаранцията? Защото някои от БГ -производителите даваме повече от 2 години ;-)

SDB

Цитатпоне дават гаранции, моя е с 2г. гаранция

Той си го взе в края на лятото.
на нова година му се е пукнало дъното по диагонал
Гаранцията - безплатно са му залепили друго дъно в/у пукнатото
и то след около 2-3 седмици!

danielm


wwladoo

Колеги имам аквариуми на по 10-15 год. а имам един-250л.от 6мм стъкло, който е над 20г--не помня вече колко год. е.лепен е със бялото непрозрачно немско лепило от 5лв. тубата--по старите колеги го помнят,то беше първото лепило за аквариуми,след маджуна.и няма никакви разпънки,само една горе в средата да придържа ,,корема,,-издуването.Е във къщи такива акви не на повече от10г.--но исках да кажа всички са правени от БГ-майстори,всичко зависи от майсторлъка и от качеството на силикона--всичко друго е оправдание и майтап. ;-) :-) *DRINK*Не се отказвай колега---пръскало ми се е стъкло на аквариум(вътрешна невидима пукнатина) и щеше да ми отреже сухожилието но не съм се отказал от хобито. *THUMBS UP*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

pathfinderrr

Цитат на: tonino - 16.11.2012 18:44
А замислял ли си се защо е само 2 години? И какво покрива гаранцията? Защото някои от БГ -производителите даваме повече от 2 години ;-)

Виж тонино, аз не казвам в никакъв случай, че всички майстори са родени еднакви. Просто, човек трябва да знае къде отива. Видях ти блога и съм впечатлен от това, което правиш. Пожелавам ти никога да нямаш клиент с проблемите на човека.

Проблема за майстора на страна, безспорно е, че има много случаи, в които се избира "правеното" пред "купешкото" - по голям литраж, по специална поръчка с уникална изработка, нестандартни решения...

Мисля, че и за двете системи има място, особено ако не ти се занимава сам много много с техническите аспекти на хобито.
<O(((((<{

Асен Евгениев

Не мисля, че купешките аквариуми са по-добре залепени от тези на доказалите са майстори.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

pathfinderrr

Цитат на: akapulko - 17.11.2012 12:12
Не мисля, че купешките аквариуми са по-добре залепени от тези на доказалите са майстори.

лепенето е само част от проблема. Фабричната изработка на капака също е не нещо хубаво, всички кабели скрити, капака лек, правен от тънко пвц/пластмаса, системата напълно оборудвана с подходящи компоненети. Например на моя Рио ми хареса, че си имаше вътрешен филтър с подходящ обем изчислен за аквариума, при който няма рискове от протичане (вярно филтрацията не е като на един голям канистър, но всеки си преценява за риска от наводняване. Изобщо за по-малък литраж до 100-200 литра го намирам за по удобно да си купя цялата система някъде изгодно.

А между другото както сподели един колега по-горе при големи литражи наистина най-добре е да се вземе и "аквариумна" застраховка.
<O(((((<{

Асен Евгениев

Това за лепенето важи и за оборудването. Повечето майстори предлагат богата гама аквариумна
техника. Освен това може да се поръчат нестандартни размери според наличното място. Почти е
изключено да намериш купешки аквариум с по-изкълчени размери, каквито само теб устройват.
Но всеки сам избира, не целя да въздействам на никого, аз не съм майстор. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

paolo6481

За да се спука по диагонал едно дъно  най-вероятната причина е че не е бил добре нивелиран аквариума.И какви са тия 2г. гаранция?Все едно да си купиш кола с 2 месеца гаранция.Че то...аз не съм майстор и съм лепил само за себе си и пак бих дал 5г. гаранция че няма да се разлепи.Както казва Владо зависи си и от ръката и от материала.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

kapacitet

Че къде е проблема на двете години гаранция? Аз съм с два купешки от различни производители, и двата имат по 2 години гаранция. А на колата колко е по голяма гаранцията според теб?

paolo6481

Малко са тия 2  години на купешките.Би трябвало да им дават 10.На колата е обикновено 2г. или 100000км.Не е 2 месеца.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

wwladoo

Цитат на: paolo6481 - 17.11.2012 19:40
За да се спука по диагонал едно дъно  най-вероятната причина е че не е бил добре нивелиран аквариума.И какви са тия 2г. гаранция?Все едно да си купиш кола с 2 месеца гаранция.Че то...аз не съм майстор и съм лепил само за себе си и пак бих дал 5г. гаранция че няма да се разлепи.Както казва Владо зависи си и от ръката и от материала.
Зависи колега--имало е случаи на стъкло със вътрешна невидима за просто око пукнатина,нивелиран всичко залепен като хората с качествен силикон т.е.направен един път-при производството на стъклото.Според мен по дебелите стъкла трябва да се минават на вътрешна дефектоскопия след като се произведат,ама колко го правят един господ знае... ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

pathfinderrr

Цитат на: paolo6481 - 17.11.2012 23:01
Малко са тия 2  години на купешките.Би трябвало да им дават 10.На колата е обикновено 2г. или 100000км.Не е 2 месеца.

Абе къде са 2 месеца, къде са 2 години...кви ги говориш?
<O(((((<{

Bobby_D

До тук от прочетенето,започнах и аз да се замислям.Аквариума ми съм го лепил сам,като за тази цел съм изгледал безброй клипове за направа на аквариуми в YouTube.Естествено преди да си взема стъклата съм се съобразил с какво дъно да бъде,преди да го залепя.Да се надявам,че силокона Dow Corning 881 е бил качествен.Няма работна фуга между стъклата,а съда е голям около 250 литра.
Да чукна на дърво да не ми се случва,това което се е случило на повечето от вас. :duvar:

Giorgio_Armano

Тук спора за експоатация и гаранция мисля че е малко без мислен.Замислете се за експоатацията на аквариума.Трябва да се спазват някои основни правила преди да го напълните с вода:
1.Когато си поръчвате аквариум не се стискайте за някоя и друга стотинка и се вслушвайте в съветите на доказалите се вече в областта на правенето на аквариуми,казвам това защото някои искат аквариуми с неподходящи размери т.е. дължина и височина с по тънко стъкло за да им излезе по евтино.
2.Преди да поставите аквариума на мястото му проверете дали е добре нивелиран,не само по наклони а и за посукване на диагоналите.
3.Винаги и задължително слагайте под аквариума мека подложка и няма да си имате никакви ядове.Ако не спазвате тези 3 прости равила почти винаги ще ви се убие мерака от хобито.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

atanweb

Здравейте, искам да информирам всички съфорумци за некоректното отношение на потребителя майстор на аквариуми и търговец на флора и фауна за аквариуми mishokalkana - Михаил от Пловдив.

Още в началото на темата споделих, че искам да получа отговор от майстора който направи проблемният аквариум.
Ето кратката история на кореспонденцията и краиният резултат от напразните ми надежди.
Изпратих ЛС на mishokalkana с описания от мен проблем, така, че да му дам възможност да обмисли ситуацията и да ми отговори или да ми се обади.
След като не получих няколко дни отговор позвъних на mishokalkana по телефона (от темите за продажби тук в форума) и разказах за случката с разлепването на аквариума. Последва моментална реакция и с много сериозен и убедителен отговор, той ме увери, че ще се погрижи за ситуацията и ме помоли да му кажа и изпратя размерите на аквариума. Проблемът бил в лоша партида силикони за която той знаел и дори си направил списък с клиенти на които е правил аквариуми с този силикон и каза, че силно се надява никой да не се обажа. Аз съм бил първият случай. На други хора пък ги презалепил преди да се случи наводнение.Каза, че ще направи нов аквариум който ще ми го донесе след 6 дни (на 10-ти ноември).
Каза, че така щяло да му е по-удобно за да няма големи разходи за двойно транспортиране на повредения аквариум. Щял да остави новия аквариум и да си вземе стария. Помолих го новият аквариум да бъде направен по устойчив с допълнителна горна разпънка, увери ме ,че така ще бъде направен и дори ме попита дали има щети в апартамента който ако се наложило щял да поема на което с развеселен тон му отговорих, че не е нужно и държа само на здрав аквариум. Разговора беше подробен и убедителен с продължителност 5-6 минути. Организирах си почивен ден в събота за да посрещна mishokalkana. По принцип съм търпелив и не обичам да досаждам, петъка мина не получих никакво обаждане за уточнение на срещата, събота дойде .. и отмина. обаждане никакво. Изчаках до понеделник и реших, че трябва да се обадя за да попитам какво става. Звънях,звънях и пак звънях, може би 5-6 пъти, отговор не получих. В вторник пак звънях цял ден може би още 7-8 пъти отговор няма, само свободен сигнал. Реших да звънна от друг телефон. Мигновенно получих отговор "Ало"... след което се представих и попитах как стоят нещата и защо не се осъществи доставката и не получих никакво обаждане, последваха много объркващи оправдания преплетени с проблеми с дете, след това проблеми с разрешително за буса му, каза, че искал да ми го прати по автобуса (300лтр.  =-O ) на което му отговорих, че това е неосъществимо и безумно. Още доста оправдания и извинения. Разговорът продължи с бъдещите планове, а именно, че той не беше сигурен кога ще може да дойде. Поиска ми два дни отстрочка за да си изясни нещата и обеща на 100% да се обади за да ми каже кога ще докара аквариума.Разговорът продължи 15минути. Двата дни минаха и mishokalkana отново не спази уговорката и не се обади. На следващият ден 17-ти от разлепването на аквариума започнах отново да звъня, отново и отново, но отговор нямах, само сигнал свободно. Взех отново друг телефон звъннах и отново получих моментален отговор "Ало.." пак го попитах, защо не отговаря на обажданията и защо той не се обади за да ме информира. Отново започнаха нелепи оправдания и че не било нарочно не бил си чул телефона (над 20 пъти). Попитах, го директно какво е планувал и той ми обеща, че на 100% във вторник щял да го докара в ранния следобяд, защото по късно същият ден заминавал за Холандия. Казах му, че това е последния шанс и последната уговорка. Той беше 100% сигурен и ме убеждаваше, че ще дойде.
Днес 22-ри ден от разлепването и денят в който трябваше да пристигне аквариума отново нямам информация какво се случва с "майстора" на аквариуми mishokalkana започнах да му звъня още от вчера за да му кажа, че съм взел почивен ден и да се уговорим за час на пристигане. Вчера звънях 8 пъти сигнал свободно, днес звънях още 6 пъти и отново сигнал свободно. Реших, че вече всичко е напразно.  :-| явно съм прекалено наивен за да вярвам в доброто у хората.
През периода на надлъгване се опитах да запазя рибките, скаридите и растенията в съдове каквито имах, защото си представях, че само няколко дни ще са нужни за да оправя този проблем. Е.. рибките измряха останаха само 5-6, скаридите измряха, останаха само две, растенията окапаха може би саму анубиаса се държи.
Моля посъветвайте ме какво да правя. Да търся ли майстор който да ми презалепи аквариума тук в къщи или други идеи?!
Поздрави Сашо-Кюстендил

iivs

Много лошо градски, аз също говорих с Мишо исках едни охлюви да взема и той каза че има да докарва аквариум до Кюстендил и че могъл да ги донесе лично до тук.Затова сега се учудвам че те е метнал така.Нямам лоши впечатления от него до сега.А иначе трябваше да пишеш щях да приютя растенията и животните ти докато си оправиш аквата

bustama

Като страничен наблюдател - лъгал те е и то здраво.
Преди месеци един пич също се оплаква от него.
Сега пак ще има едни оправдания - аз това, аз онова... дано пича си държи на думата или момата. *ROFL*

miki123

приятелю има няколко добри майстори от варна и то доказани за аквариуми и шкафове направи си един нов и забрави за главоболията па оня калкана ли е или паламуда господ ще го накаже,нали се знае забавя ама незабравя това е мои съвет или разлепи целия аквариум почисти стъклата и хавани някои твои градски дето разбира и го залепете наново аз мога да ти помогна със рибки цихлиди малави ако искаш да гледаш такива ще ти подаря щом е за хобито трябва да се подържаме а не като мишокалкана да зема кинти и да не си чува телефона това са чалами от столипиново така да знаеш аде ако имаш желание за цихлиди имаш ги
: 20.11.2012г 22:10ч
на калкана маи е почнало да му става навик на един познат му набута сумати скариди дето уж зелени те безцветни и измряха за два дена явно човека го дава по течението със лъжите,допадат му маи маи

cwetalin

Цитат на: miki123 - 20.11.2012 22:23
приятелю има няколко добри майстори от варна и то доказани за аквариуми и шкафове направи си един нов и забрави за главоболията па оня калкана ли е или паламуда господ ще го накаже,нали се знае забавя ама незабравя това е мои съвет или разлепи целия аквариум почисти стъклата и хавани някои твои градски дето разбира и го залепете наново аз мога да ти помогна със рибки цихлиди малави ако искаш да гледаш такива ще ти подаря щом е за хобито трябва да се подържаме а не като мишокалкана да зема кинти и да не си чува телефона това са чалами от столипиново така да знаеш аде ако имаш желание за цихлиди имаш ги
: 20.11.2012г 22:10ч
на калкана маи е почнало да му става навик на един познат му набута сумати скариди дето уж зелени те безцветни и измряха за два дена явно човека го дава по течението със лъжите,допадат му маи маи
В 2 поста - 2 запетайки, и след тях няма интервали. Други препинателни знаци не видях. Главни букви - съвсем.
Първо се научи да пишеш, след това да мислиш, след това давай оценки!

Колкото до въпросният майстор - много лошо ако е започнал да се държи така. Поръчвал съм му рибки и съм бил що-годе доволен от него. Дано наистина е инцидент и се поправи.

pathfinderrr

Цитат на: cwetalin - 20.11.2012 22:45
В 2 поста - 2 запетайки, и след тях няма интервали. Други препинателни знаци не видях. Главни букви - съвсем.
Първо се научи да пишеш, след това да мислиш, след това давай оценки!

Колкото до въпросният майстор - много лошо ако е започнал да се държи така. Поръчвал съм му рибки и съм бил що-годе доволен от него. Дано наистина е инцидент и се поправи.

Наивно ще бъде да се вярва, че той подлежи на "поправка"...
<O(((((<{

meisita

Много жалко за това което ти се случва *SORRY*.Ужасно некоректно от страна на mishokalkana ,това въобще не е мъжка постъпка при условие че обещава да поеме отговорност и да ти изработи нов аквариум.За голямо съжаление има много такива хора...но аз те съветвам да се организираш и да си направиш нов.Вярно разходи са на твой гръб но и да чакаш чудото няма да стане. mishokalkana вече отавна е решил че няма да предприеме нищо.Обърни се към Antuni от Варна да ти изработи перфектният аквариум.Имаме два направени от него ,сега очакваме тези дни още един.Коректен и точен човек е.Желая ти успех,и скоро да се похвалиш със нов аквариум. :-)

banderas738

Здравей колега това което ти се е случило е много неприятно дано от тука нататък само хубави моменти със любимото хоби акваристика.Сподели какво стана със разлепения аквариум поздрави.

DISCUSBG

 Гадно положение, жалко за имиджа на колегата...... :-(. Може да се случи на всеки, но не е коректно, да се държи така.Дано не се откажеш от това прекрасно хоби!
Не знам!

ceko

Според мен трябва ,да си уредиш среща лично ,
но бъди с приятели  :-D  
и го докарай в Кюстендил да ти залепи аквариума на място  >:o
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.org%2Fub3yubpcf%2Fuk_GRe_He.gif&hash=fab23b0277348359ae200ce5eefc4c477c5a3876

banderas738

Какво стана колегата не е си ли е изпълнил обещанието да оправи на момчето аквариума ако е така много не коректно отношение. *SORRY*

atanweb

Здравейте, вчера на 28мия ден от случката mishokalkana ми се обади по телефона за да ми каже, че не могъл да си изпълни обещанието за замяна на новия аквариум поради технически причини. Попита ме дали искам да ми прати пари по банкова сметка която вече му изпратих. Написах му, че бих желал да ми покрие 100% от сумата на аквариума - като жест от моя страна няма да му правя проблем за наводнението, рибките, скаридите и растенията които загубих в последствие заради забавянето от близо 1 месец. Стария аквариум ще разрежа и ще съхранявам за период който mishokalkana пожелае за да дойде да си го вземе когато може.
Сега очаквам превод на сумата.
Благодаря на всички за съветите и разбирането по случая.
Поздрави!

TiL



l_mutishev

Гадна работа колега. Не го пожелавам на никой акварист това нещо. Да си видиш хобито излято някъде не е никак приятно. На един мой приятел ще му правим 200 литров аквариум и мислехме на Мишо-калкана да го поръчаме, но след като прочетох за некоректното му поведение няма да е той човека! Това от негова страна не е мъжка приказка! Дано все пак те компенсира финансово. Успех колега и не се отказвай от хобито  :-)

Чичо Славчо

Уважаеми колеги, не съм аз човека който ще защитава Мишо ,дори и само заради това че ми е конкуренция но има такива фирми които ти продават силикон дори със сертификат а той милия не успява да вулканизира за два месеца (до толкова съм проверил) след като на шев 3мм би трябвало да го прави за 48 часа (което пък е относително ,зависи от темрература ,влажност,проветрение и др.) Ако ви интересуват имената им питайте .Няма да чакам като колегата от Кюстендил 20 и няколко дена ,ще ви ги кажа .

paolo6481

Драги чичо Славчо,напълно съм съгласен с теб.Има такива фирми наистина.Ама не разбирам защо вие (които лепите аквариумите) доброволно ставате буфер м-у крайния потребител и производителя (или доставчика)на силикона.Ами в случай като този раздухайте цялата история и потърсете компенсация от доставчика.Пък той нека я търси от производителя!Аз мисля че така е редно пък ако греша.....простете ми!Не можеш да се оправдаеш че такъв силикон са ти дали,ами като е така тръгвай по обратния ред и погваш доставчика,пък той нека погне производителя!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Чичо Славчо

Тоя филм го играхме с една белгийска фирма ,идваха на оглед докарахме аквариум от София на който шевовете след 2 месеца бяха желе и се оказа ,че дистрибутора за България не може да направи нищо.Между другото тази фирма затвори офиса в Пловдив .

tonino

Цитат на: Чичо Славчо - 03.12.2012 01:53
Тоя филм го играхме с една белгийска фирма ,идваха на оглед докарахме аквариум от София на който шевовете след 2 месеца бяха желе и се оказа ,че дистрибутора за България не може да направи нищо.Между другото тази фирма затвори офиса в Пловдив .
Тази фирма скоро ще затвори и офиса си във Варна или ще се преструктурира - постоянно са в едни тайни и недомлъвки....Мастерсил вече официално са фалирали :-)
Но то е така с тези проблемни  материали (не само нашият силикон, той е капка в морето) - цеховете, които са използвали техни продукти за стъклопакети, при нас завода за слънчеви колектори и още само бог знае колко фирми (според техни реклами са официални представители за нашия регион - изнасят в съседни страни) са пропищяли от тях.

HEPOH

Фирмата не е ли Провентус със варненски регистр на колите, за тях знам, че наскоро закриха офиса си
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

tonino

Цитат на: HEPOH - 03.12.2012 07:20
Фирмата не е ли Провентус със варненски регистр на колите, за тях знам, че наскоро закриха офиса си
Провентус е.

banderas738

Здравей колега пиши какво стана получи ли си парите както ти беше обещано за понеделник поздрави и не се отказвай от това прекрасно хоби

atanweb

Паричките бяха преведени днес за което благодаря на mishokalkana (Михаил), че успя да приключи успешно гаранционното обслужване в моя случай.
Сега с още повече хъс породен от чакането ще се впусна относо в хобито. Може би още днес ще поръчам нов аквариум. Темата беше неприятна за мен, но пък полезна за много хора.
Поздрави на всички съфорумци и на Михаил.  *DRINK*

terier4o

Честито колега !  *BRAVO* *DRINK* *YAHOO* *banan* ( то си е за радост )
Пожелавам ти съвсем скоро да ни зарадваш със снимките на новия проект , и дано никога на никого не му се случва нещо подобно .
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

ceko

Е браво ,явно в България са останали хора които си спазват обещанията . *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.org%2Fub3yubpcf%2Fuk_GRe_He.gif&hash=fab23b0277348359ae200ce5eefc4c477c5a3876

stanislav89

Евала на Мишо *privet*.
Да не забравиш да пуснеш снимки на новия аквариум.

l_mutishev

Браво, че си е удържал на думата. Успех с новия аквариум колега и да нямаш повече такива неприятни инциденти  :-)

djibarov

Поздравления и за Мишо и за Наско и от мен. Успех в хобито занапред. Скоро да се похвалиш с нов и красив проект.

small reef

Според мен абсолютно некоректно отношение на въпросния "майстор". Лъгал , мазал , мотал накрая като е видял , че няма да мине номера върнал парите . Колега , предполагам ти е дал касова бележка с направата му ??
Снощи ми се случи същото с 50 литров аквариум , като цвърчеше от задната лява страна -директно върху разклонителя .Бяхме с малкия в стаята и е голям късмет , че не се случи нещо !!

fan

Цитат на: small reef - 08.12.2012 09:58
Според мен абсолютно некоректно отношение на въпросния "майстор". Лъгал , мазал , мотал накрая като е видял , че няма да мине номера върнал парите . Колега , предполагам ти е дал касова бележка с направата му ??
Снощи ми се случи същото с 50 литров аквариум , като цвърчеше от задната лява страна -директно върху разклонителя .Бяхме с малкия в стаята и е голям късмет , че не се случи нещо !!

Подкрепям мнението ти.

Преди няколко месеца направих опит да поръчам от него. Пуснах запитване на ЛС и след като нямаше отговор се обадих. Обясни, че ще пътува и да се обадя на дата... Обадих се на датата не вдигна. Повторно звъннах нищо. Лично съобщение изпратих - същото.

Аквариум отдавна си имам (Благодарности на колегата Армано), а от колегата и до сега няма информация. За мен е коректно поне да се напише - няма да мога да взема поръчката, ангажиран съм до ... или нещо друго. Запитване тогава пуснах и до други майстори във форума които подадоха цени веднага - благодарности за което.

А постове като: "евала на Мишо" в контекста на темата са меко казано странни.

Настина адмирации за нещата, които е направил и съм сигурен, че работи добре и много колеги са доволни от него, но мен ме загуби за клиент.




stanislav89

Колко да са стани? Не всеки би ти върнал парите.

fan

Цитат на: stanislav89 - 28.12.2012 17:09
Колко да са стани? Не всеки би ти върнал парите.

Е ок прав си, за БГ си е нещо :-)

BEYA

И аз имам един познат който поръча аквариум с овално предно стакло от " mi6okalkana''.Разбраха се че ще може да го изработи.Преведе му капаро и до там!И след 1 месец му направи обикновен правоъгален за да не изгори с парите!Всеки е свободен да си казва мнението за мен вапросния Мишо е некоректен и несериозен.Като четях разказа на колегата имах чувсвото че постъпва с всеки по тоя начин.Човек да не попада на такива хора :-)

Ilianidis


defilers

Цитат на: Ilianidis - 31.12.2012 17:53
Не е ли време темата да се заключи?
Защо ? Не е ли по-добре хората да са информирани и да не поръчват неща от калпави майстори. Бат ти мишо се е издънил като гледам не за първи път. Нека хората да имат напредстава какво да очакват ако искат да правят бизнес с него. Все пак форума е за споделяне на информация и опит, били те хубави или лоши.

Nikiengi

Ами защото колега някои от вас разводниха темата до неузнаваемост и никой не си направи сметка, че може да има сериозни причини за това. Темата отдавна се изчерпа, автора й вече не пише, а дребните душици не спират да повтарят едно и също. Познавам лично Мишо и зная, че не би постъпил така, ако няма СЕРИОЗНА причина. Виждал съм много негови проекти и трябва да кажа, че малко хора в България биха могли да направят това, което може той, за това мисля че е редно вече да се заключи!

Giorgio_Armano

Типично по нашенски.Някой да се издъни неволно и му лепват черна точка.Не така колеги.Хора ме и всеки може да се издъни.За оплюване на никой не му се свиди коментар а за похвала ............
Каквото било било.Колегата Мишо си е поел отговорността и са се разбрали с пострадалия.Бил е напълно коректен в случая.Мисля че темата си е изчерпана и си е наистина за заключване. *lock
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

vanko77777

Аз със Мишо сам нямал проблеми относно поръчки, и аквариум ми е правил и металната стойката за него и никога не се е бавил
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

NO CARRIER

Наистина вече смятам да заключа темата.  *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

53253

Публикации: 5
Прегледи: 2882

58285

Публикации: 9
Прегледи: 2642

53145

Публикации: 14
Прегледи: 5149

53714

Публикации: 4
Прегледи: 2516

23414

Публикации: 6
Прегледи: 2894