• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 20:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

300 литров се разлепи странично. Хола е наводнен.

Започната от atanweb, 30.10.2012 23:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

atanweb

Здравейте всички.
Първо искам да пожелая на никого да не се случва това което се случи вкъщи.
Аквариума се разлепи в един миг и в средата на стаята се получи водопад. Тичам от съседната стая да видя какъв е този шум... ооо каква гледка. Бързо изключвам удължителя за да не ме стресе тока. И подпирам със всичка сила голямото предно стъкло което се е отлепило странично от дясно.
Успях да намаля изтичането. в краката ми вече имаше около 2-3 см вода върху лам.паркет. Със съпругата се организирахме и водихме борба няколко часа до припадък.
В момента всички растения рибки и скариди са в легени.
Аквариума е 300 литра и е на 1г. и 10 месеца , поръчван е тук от форума направен от човек който е направил много от вашите аквариуми.
Утре когато имам време ще пусна още подробности.
Желанието ми е да махна аквариума заедно със цялото оборудване (канистър, нагревател, осветление спец изработен шкаф от двойни 18мм плоскости) кварцов пясък, корен и др.

Искам да го дам на някого бързо за да получи подарък растенията.
Стъклата на аквариума са здрави и нямат драскотини и са 10мм дебелина със прозрачен силикон.
Утре най вероятно ще пусна обява но за жалост губя време, а имам да си оправям хола.
Е толкоз беше с моето хоби... приключи се.
Поздрави! Сашо -Кюстендил
: 30.10.2012г 23:11ч
Цитат на: atanweb - 30.10.2012 23:40
Здравейте всички.
Първо искам да пожелая на никого да не се случва това което се случи вкъщи.
Аквариума се разлепи в един миг и в средата на стаята се получи водопад. Тичам от съседната стая да видя какъв е този шум... ооо каква гледка. Бързо изключвам удължителя за да не ме стресе тока. И подпирам със всичка сила голямото предно стъкло което се е отлепило странично от дясно.
Успях да намаля изтичането. в краката ми вече имаше около 2-3 см вода върху лам.паркет. Със съпругата се организирахме и водихме борба няколко часа до припадък.
В момента всички растения рибки и скариди са в легени.
Аквариума е 300 литра и е на 1г. и 10 месеца , поръчван е тук от форума направен от човек който е направил много от вашите аквариуми.
Утре когато имам време ще пусна още подробности.
Желанието ми е да махна аквариума заедно със цялото оборудване (канистър, нагревател, осветление спец изработен шкаф от двойни 18мм плоскости) кварцов пясък, корен и др.

Искам да го дам на някого бързо на символична цена за да получи подарък растенията и всичко друго необходимо.
Стъклата на аквариума са здрави и нямат драскотини и са 10мм дебелина със прозрачен силикон.
Утре най вероятно ще пусна обява но за жалост губя време, а имам да си оправям хола.
Е толкоз беше с моето хоби... приключи се.
Поздрави! Сашо -Кюстендил

fizika01

Кошмара на аквариста и съседите му от долу. Кофти късмет колега 300 литра на пода :buff: . не знам ако ми се случи.

Асен Евгениев

Мисля, че е нормално да кажеш кой е лепил аквариума. Не е задължително
да е виновен майстора, може да е скапан силикона.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

cwetalin

Това е основната причина, поради която не желая да инсталирам в апартамента голям аквариум.
Кофти случка колега. Дано нямаш големи проблеми с хола и със съседите.

JEM

Жалко,беше чистичък и спретнат аквариум.Харесвеше ми.Смело напред и не се отказвай от хобито.Случват се много по лоши неща!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

vanko77777

Това със сигурност е скапан силикон, но и за мен е редно да се посочи кой го е лепил
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Giorgio_Armano

За да се разлепи такъв аквариум ................
Или е много стар,или е калпав силикона или майстора дето го е правил.
Ако е лепен с хубав силикон и да го е правил кадърен майстор два ли би се стигнало до тук.
Не се отчайва колега,чисти стъклата и наново. *THUMBS UP*
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

gergana6065

че кои да е виновен а .маистора разбира се. вината е на маистора . когато не си сигурен в силикона взимаш друг или не го правиш. а когато ни взима парите е добре за него а .

atanweb

Здравейте, вече всичко е подсушено в стаята която пострада. Рибките, скаридите и растенията са още в легените търся им нов дом.
По въпроса за майстора на аквариума не бих споделил на този етап кой е и не искам да хвърлям злобни обвинения.
Сега ще му пиша ЛС с информация за проблема с аквариума след което ще изчакам неговият отговор. В зависимост от неговата реакция ще реша каква оценка да дам публично пред вас.
Ако бъде поет ремонт на аквариума има голяма вероятност да продължа с хобита си може би в друг вид хабитат за да имам ново вдъхновение.
Ако обаче нещата се развият негативно то ще разкарам цялото аквариумно оборудване за минимална цена.
Благодаря за окуражаващите думи в горните ви постове. Форума винаги ми е бил приятен.
Поздрави!
: 31.10.2012г 18:06ч
Цитат на: atanweb - 31.10.2012 18:10
Здравейте, вече всичко е подсушено в стаята която пострада. Рибките, скаридите и растенията са още в легените търся им нов дом.
По въпроса за майстора на аквариума не бих споделил на този етап кой е и не искам да хвърлям злобни обвинения.
Сега ще му пиша ЛС с информация за проблема с аквариума след което ще изчакам неговият отговор. В зависимост от неговата реакция ще реша каква оценка да дам публично пред вас.
Ако бъде поет ремонт на аквариума има голяма вероятност да продължа с хобито си може би в друг вид хабитат за да имам ново вдъхновение.
Ако обаче нещата се развият негативно то ще разкарам цялото аквариумно оборудване за минимална цена.
Благодаря за окуражаващите думи в горните ви постове. Форума винаги ми е бил приятен.
Поздрави!

rakim

Извинявай за идиотския въпрос,но в блок ли живееш?И ако да има ли големи поражения по долните етажи,аз съм на втория етаж и доста пъти съм мислил ако нещо стане как да действам,какво да направя за да има най малко щети у съседите.Защото в нас ще подсуша но надолу...
540л Южна Америка

borislav

За тези които се притесняват, има клауза в застраховките за жилища, която покрива щетите и в собственото жилище и в тези на съседите предизвикани от наводнения (и от аквариум). Проблем в България е ниската ни застрахователна култура и след като  стане заметресение, пожар,наводнение...давайте да събираме помощи и SMS-и да пращаме.На "глупавите" американци всичко им е застраховано и ураган да мине няма проблеми,минават булдозерите и нови къщи им правят.
Аtanweb не се предавай ,търси от "майстора" възстановяване на аквариума и евентуално на щетите и продължавай напред! Аквариумите трябва да имат поне 5г. гаранция.Аз като си поръчвах моя големия изисквах такава от "Дискус" и ми я дадоха.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

iivs

Колега и градски съжалявам за случката с аквариума ти,и аз те съветвам да не се отказваш от прекрасното хоби и да станем повече Кюстендилците занимаващи се с този вид спорт. Ако имаш нужда от нещо пиши ако имам възможност ще помагам.

Peza

Пффф ... това винаги ми е било най-големия кошмар. Много кофти случка ... дано се размине без ремонт у вас, че и при съседи. Пожелавам ти бързо да преминат последствията от разлепянето и с това и желанието ти да се занимаваш с хобито отново се върне.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Giorgio_Armano

Цитат на: atanweb - 31.10.2012 18:11
Здравейте, вече всичко е подсушено в стаята която пострада. Рибките, скаридите и растенията са още в легените търся им нов дом.
По въпроса за майстора на аквариума не бих споделил на този етап кой е и не искам да хвърлям злобни обвинения.
Сега ще му пиша ЛС с информация за проблема с аквариума след което ще изчакам неговият отговор. В зависимост от неговата реакция ще реша каква оценка да дам публично пред вас.
Ако бъде поет ремонт на аквариума има голяма вероятност да продължа с хобита си може би в друг вид хабитат за да имам ново вдъхновение.
Ако обаче нещата се развият негативно то ще разкарам цялото аквариумно оборудване за минимална цена.
Благодаря за окуражаващите думи в горните ви постове. Форума винаги ми е бил приятен.
Поздрави!
: 31.10.2012г 18:06ч

Сега ако не си се отчаял от това и си решил да продължиш с хобито.
Внимателно подбирай хората които ще ти лепят аквариум.
Има достатъчно такива които са се доказали в областта.
Поздрави и успех за по нататък.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Similar topics (5)

53145

Публикации: 14
Прегледи: 5181

53714

Публикации: 4
Прегледи: 2526

23414

Публикации: 6
Прегледи: 2901

53253

Публикации: 5
Прегледи: 2911

58285

Публикации: 9
Прегледи: 2694