• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Здравейте.... имам малко проблемче с Гупата........

Започната от Пламен Сивков, 25.02.2015 23:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пламен Сивков

Изкриви се по време на бременността и сега след като роди всичките 27-28 бебета, плува на една страна и с главата на долу и е все още деформирана. Четох по форуми че това може да е в следствие на травма на плавателния мехур, но не знам дали е вярно и се чудя дали ще се оправи или да ходя пак до магазинчето (ако ме разбирате)    :-(  защото имаше и коментари че не се ли оправи со 2-3 дни,........ "да се отпише" !!!!   Някакъв съвет??!

bunzip2

Едва ли ще се оправи. Но все пак... дано има късмет.
Изкарал си поколение, погрижи се за него, ще имаш  достатъчно гупи и без да купуваш нови :)

Пламен Сивков

 :-( Жалко, едричка е и опашката и се разви много (стана голяма и мнооого пъстра). Мерси все пак :) :)

rane

Цитат на: Пламен Сивков - 25.02.2015 23:14
Изкриви се по време на бременността и сега след като роди всичките 27-28 бебета, плува на една страна и с главата на долу и е все още деформирана. Четох по форуми че това може да е в следствие на травма на плавателния мехур, но не знам дали е вярно и се чудя дали ще се оправи или да ходя пак до магазинчето (ако ме разбирате)    :-(  защото имаше и коментари че не се ли оправи со 2-3 дни,........ "да се отпише" !!!!   Някакъв съвет??!
Остави гупата.Каквото е писано да се случи с рибката ще се случи. Аз имам една такава гупа.След 3-то раждане се изкриви и плува леко наклонена с главата надолу.Така е вече над 3 месеца, жива си е и се храни нормално.Единственото, което се промени в поведението на рибката е, че започна да се крие от мъжките и не дава да я ухажват.

И наистина не ходи до магазина за нова.Идея си нямаш какво ще стане след няколко месеца в аквариума ти.Гупите се размножават много бързо.От опита ми досега мога да кажа, че това е най-бързо размножаващата се аквариумна рибка, която съм имал.Започнах септември м.г. с 2 женски и мъжкар и след 6 месеца вече съм с близо 100 парчета из аквариумите!И това само гупи :-D

Пламен Сивков

Емиии моята не издържа толкова.....  O:-) преди два дни пое към Валхала.... иначе малките наистина растат бързичко :) Сега ще гледам да си направя голям аквариум че малко тесничко взе да им става на другите прасенца.... освен гупите и те растат бързо  :popcorn:

Similar topics (5)

21278

Публикации: 4
Прегледи: 4320

58880

Започната от deivid.t


Публикации: 1
Прегледи: 2248

47621

Публикации: 2
Прегледи: 2085

36976

Публикации: 3
Прегледи: 2352