• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Защо на гупите ми им се цепи опашките

Започната от zlatna_ribka, 25.12.2009 23:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wwladoo

Цитат на: butcherboy - 20.04.2010 11:22
Изненадан съм много колега,
За мен гупите са(бяха?) дурако-устойчиви риби :)

Колега,изказваш се малко неподготвен!!!Особенно без,да си се занимавал професионално с гупи и след като след дълги години се връщаш,към това прекрасно хоби!!Не ми се се влиза пак в дълги полемики,оставям те, да се убедиш сам. *DRINK*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

butcherboy

В смисъл не съм прав, че преди едни от най-непретенциозните аквариумни рибки бяха гупите ли?
За това смело мога да поспоря :)
Професионално не съм се занимавал-то тогава всичко беше на аматьорска основа, но по едно време имах доста гупи...

Виж сега как е положението - не знам, затова и се учудвам...

Ако мога да се перифразирам тогава - има ли въобще рибки, които днес могат да се категоризират като не особено претенциозни (температура, светлина, храна и т.н)? Интересно ми е да науча!  *THUMBS UP*

Цитат на: wwladoo - 21.04.2010 23:16
 Колега,изказваш се малко неподготвен!!!Особенно без,да си се занимавал професионално с гупи и след като след дълги години се връщаш,към това прекрасно хоби!!Не ми се се влиза пак в дълги полемики,оставям те, да се убедиш сам. *DRINK*

wwladoo

Пропуснал съм да отговоря(нищо с 2 м. закъснение),неправилно си ме разбрал-първите си гупи,съм отглеждал през далечната -1970г.-в един трилитров буркан,без машинка за въздух,камо ли филтър,та дори и гъба,хранене със суха дафния(то друго нямаше)и си живееха без проблем,и поколение имах!Болести не ги ловяха,макар водата да беше със съмнително качество!Някакъв мъх бях намерил,от една рекичка и го бях затиснал,с едно камъче!По късно беше,голяма радост,когато сложих една валиснерийка,дадена ми от един стар майстор,подарък!За осмият ми рожден ден-подаръка ми беше аквариумче,от дом. потреби и т.н.спомени!!!Това го пиша в уверение,че наистина бяха ,,дурако,,устойчиви рибки,ела сега да гледаш така гупи,друг път--първото което ще се сблъскаш,веднага ще почне гниене на плавниците и край!!!Свият ли опашките и са готови........За мен от живородките-хелерите си остават,, куче,,марка! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

kdravia

Цитат на: wwladoo - 11.06.2010 02:52
За мен от живородките-хелерите си остават,, куче,,марка! ;-) :-)
В смисъл издръжливи или не?
Докато има шарани,ще има и рибари!

chepik

Владо според мен и хелерите вече не са това което бяха :)
Проблема май е, че вече няма дива кръв и при двата вида (поради масовото им разпространение и лесното развъждане).

Similar topics (5)

48519

Публикации: 2
Прегледи: 2201

29583

Публикации: 4
Прегледи: 2806

25041

Публикации: 16
Прегледи: 6434

2627

Публикации: 14
Прегледи: 6550

59005

Публикации: 26
Прегледи: 14823