• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Трихогастер

Започната от ni4ko, 22.02.2012 09:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ni4ko

Здравейте преди 5 месеца купих 2 трихогастера мислех че са женски ,но преди 2 дни единият започна да става по-голям оцвети се красиво и перките му се издължиха.Ако някой може да ми каже какъв пол са ще му бъда благодарен. Това е мъжкият според мен  а това е женската .

teodorcho

Според мен и двете са женски колега, на мъжките горната перка е по заострена, поне до колкото знам аз. :-)

grigor nakov

колека на 1-та снимка е мъжки а на 2-та женска на 100% съм сигурен,само чакай да образуват чифт и си готов  ;-)

beta61

Раздели ги в отделни аквариуми за 15-20 дена.След това ги събери и може да очакваш хайвер.

Desidy

1.мъжки
2.женски
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

daka 76

Аз преди два дни взех два трихогастера леери уж мъжки и женски, постоянно са скрити зад филтъра и това ме притеснява. Има ли някой в стаята, изобщо не се показват.Голям страх. Какво ще кажете, дали ще се оправят?

beta61

Ще свикнат колега,но леерите са плашливи риби  ще мине известно време.

daka 76

Цитат на: beta61 - 27.02.2012 11:43
Ще свикнат колега,но леерите са плашливи риби  ще мине известно време.
Ако не свикнат, все едно ги нямам. Изобщо не се показват ако има някой в стаята.

beta61

Дай им още 10-тина дена трябва да свикнат.

zambo

Засади повече растения .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

daka 76

Цитат на: zambo - 27.02.2012 12:40
Засади повече растения .
Растения имам, не са много но и днес си взех водна чума, довечера ще е засадя. Тез дни ще пусна снимки.

niki

Да, и според мен са мъжки на първата снимка и женски на втората!
Доста плашливи риби са!
Растенията освен че създават укрития, са важен фактор за азотния кръговрат в аквариума, като усвояват крайната фаза на кръговрата т.е. нитратите.
Поздрави!

Similar topics (5)

57366

Публикации: 4
Прегледи: 2353

43079

Публикации: 1
Прегледи: 1689

28129

Публикации: 3
Прегледи: 2481

56763

Започната от Ivaan


Публикации: 6
Прегледи: 2486