• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 14:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Смяна на цвета на перките

Започната от Proli, 01.07.2017 22:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Proli

 >:o Здравейте!Някой знае ли на какво се дължи смяната на цвета на задната перка при молинезия? Добавям и снимки преди и сега.




kre10

Интересно бях забелязал и при моте вечер на просвет ги гледах. Реших че са накъсани плавниците на сутринта нищо им нямаше. Вче си помислих че прекалявам в грижите :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

dinikolov

Здравей!
Аз преди няколко месеца така се шашнах с моите неони. Нов съм в хобито, липсва ми опит. Една вечер се прибрахме доста късно и като светнах лампата щях да получа инфаркт :-) всички неони бяха почти прозрачни, изобщо нямаха червен цвят. И се почна една смяна на вода, всички тестове, които имам влязоха в употреба... семейна трагедия! Всъщност се оказа, че на тъмно това е нормално! Възможно е и при молинезията да има такъв ефект. Наблюдавай в течение на няколко дни.
Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто - да го направиш!

Boromir

Цитат на: Proli - 01.07.2017 22:21
>:o Здравейте!Някой знае ли на какво се дължи смяната на цвета на задната перка при молинезия?
Ако , плавника е бил наранен  е възможно при новото му израстване да не е със същия пигмент като по-старата тъкан!
Shrimp Breeding Lover

Similar topics (5)

50370

Публикации: 4
Прегледи: 2352

34449

Публикации: 25
Прегледи: 12187

57832

Публикации: 3
Прегледи: 2958

36141

Публикации: 6
Прегледи: 4802

49442

Публикации: 11
Прегледи: 4898