• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 19:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Смърт за една нощ

Започната от Mirobg, 13.05.2012 11:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mirobg

Обем на аквариума:.
370 литра чисто..........

Височина:...........50

Грунд
Дебелина на дъното:...........не
Размер на камъчетата:...........не

Осветление:...........4х18

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):...........не
Аераторна помпа (с гъба):...........не
Вътршен филтър л/ч:...........1000
Външен филтър л/ч:...........1400
Система за СО2: ...........не

Филтрите работят(непрекъснато)



Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:не
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
...........

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...........не

Вода
Сменям по .50,... (процента) на всеки.2...дни.
При смяната: Водата е от чешмата направо). Водата е с температура .30...градуса.
Температурата на водата в аквариума е ..30..градуса.

Храна
Видове храна:...........Домашна кайма,хирономус,кайма от Орлин,Артемия майки,D-allio plus на Тропикал
Колко често храните рибките си:...........4-6 пъти на ден
За колко време рибките изяждат порциите си:...........3-5 мин.

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:...........не
Колко % са бързо растящи:.........не
Колко плуващи:..........водна леща

Риби:
Полово зрели(видове, брой):............не
Млади риби(видове, брой):............7 бяха сега са 6 Дискуса 5-10 см,2 Анциструса по 12см.,2 х10,10х4-5см.,10 Клиновидна разбора, 5 Златен Неон
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):...........не

   Надявах се че няма да ми се налага да пускам такава тема , но ....... :-(
Ставам Сутринта и единя Кафяв Дискус се носи по течението мъртав. *dontknow* Без никакви признаци,без нищо. Той беше най лакумия и най-агресивен,общо взето тартора на Аквариума. Нощес като ставах чух "буря " в аквариума ,но това е нормално за тях като се стреснат. и на сутринта ...
  Другия Кафяв също заварих в много лошо състояние. Веднага смених 50%от водата и живна малко.
  Сменям по 50 процента на всеки 2 дни и нямам проблеми с амоняка и нитрати/нитрити. Днес още ни съм ги мерил.
: 13.05.2012г 11:11ч
Като цяло никакви видими признаци,рани или язви. Рибата бе слузеста. С променен цвят , обикновенно е тъмно кафяв а сега е сякаш на петна,виждате на снимката. Смятам ,че хрилете са нормални.
: 13.05.2012г 11:11ч
Причини според мен:
1. Агресия
-едва ли той бе побойника.
2.
-Липса на кислород
-Вътрешния филтър върти постоянно водата на повърхността,а и вкарва балончета ,чрез мъркучето.
3. Отравяне
-тук на мога да кажа,не съм имал проблеми с амоняк и нитрати заради честите и големи смени на вода. Днес бе ден за смяна така , че изклучвам и нещо във водопровода. Препарати използвани в и около аквариума-Не.
4. Застояване на храна
-не лакумниците хапват всичко , а и Анциструсите са като прахосмукачки. В крайна сметка каквото влязло това излязло, при смяна на вода всичко се обира с мъркуча,дъното е голо и нищо не застоява.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Peza

4-6 пъти на ден не е ли прекалено много хранене за по 3-5мин. От системно преяждане до колкото знам рибите в крайна сметка умират (от глад при това, спират да усвояват храната, а микроорганизмите в червата им пируват и отравят рибата от вътре). Все пак си писал че най-лакомия първи е сдал фронта. НО аз дискуси не гледам и тук може да говоря глупости. Един единствен път реших да угоя рибета с 4-5 пъти на ден хранения за по 1-2мин и утрепах 2 от подрастващите ми манакапурковци  :'( (е дадох им 3-4 дни поред, дневната порция на веднъж поради липса на време ... но пак си е системно преяждане), след като се върнах на 2 пъти дневно не съм имал никакви ядове.



Едит:
И при мен най-добре хранещите си заминаха.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

xoxi

Няма да е от преяждане ,и мойте ги храня по този начин аз мисля че това са или чревни или хрилни паразити трябва да разгледаш хрилете под микроско за да се види дали не е от тях за да може да лекуваш другите ако е паразит

Mirobg

Едва ли преяждат. Дискусите се хранят бавно. Лапат плюят-пак лапат и така.  Каймта която им давам е с размер 1/1/0,5 см. Първо я разпертушинят след това хапват. Иначе гранулата я хапват за минутка, не й оставят време да потъне.
  Преди близо месец храних с Тубифлекс,дали не вкарах нещо......?
  Сега видимо другия кафяв е по-добре,възвърна цвета си,но нещо нетипично за него,той е в крайщата на аквариума,не в центъра,запазена негова територия.Апетит има но не обикновенния. При другите сякаш нищо не е станало.
Д"ЕВА" тоя 13–ти.
: 13.05.2012г 14:02ч
Понеже нямам микроскоп,а и днес е неделя,Дискуса замина в боклука.
И аз се замислих за чревни паразити с това сърце,но от прочетеното не видях да проявяват сиптоми до сега. Не знам. И в гранулата и в каймата на Орлин има чесън за профилактика. Пък и какво би отсабило имуната им система чак толкова за да го довърши за по-малко от 8 часа? Нищо нетипично при положение ,че киснах вчера цяла вечер пред тях. Само лашкането нощес и сутринта ...
  И то на двата Кафяви,най-големи. Малборото - нищо,СанМерата-нищо.
Ако съм очаквал проблеми,то това е от Сан Мерата,защото ги взех последни и получават все още някой тупаник за профилактика от другите.
: 13.05.2012г 14:02ч
Дали да не повиша температурата на 34-35 градуса и зачестя смените на вода за сметка на количеството? х30% всеки ден?
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

siso

Без показатели на водата е хвърляне на боб
Убеден съм че рибата е натровена .
От снимката се вижда че хрилете са увредени .Подобна промяна на цвета на тялото както е на снимката става при отравяне .С какво е натровена щеше да стане ясно ако имаше някакви показатели на водата .

Аз залагам за Нитрит


borislav

Най-елементарното и лесно нещо, което може да направиш е голяма смяна на вода(50%),засилване на аерацията и повишаване на температурата на 34 градуса.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

Mirobg

Чак сега успях да направя тестове на водата
NH4/NH3>0.5m/l
NO2-0=
Температурата e 34 и в аквариума сякаш нищо не е било,дано и за напред е така.
За съжаление не можах да направя тестове още вчера сутринта и смърта все още остава загатка поне за мен. За известно време смятам всеки ден да сменям по 40%,пък каквото сабя покаже....
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Mirobg

   В крайна сметка всичко завърши благополучно за кафявия Дискус. 15 дни след инцидента никакви следи или последствия за него. Храни се с голям апетит,  *YAHOO* цветовете са както преди,рано сутрин тъмнокафяво до червено вечер. Все едно нищо не е било.  *thanks
 
  И понеже наближава време за море,  *mislia* идва голямото ми притиснение да не се повтори белята. С тези големи смени до момента не съм имал проблеми с Амоняк,нитрит,нитрат. Вярно тествах по веднъж в месеча но не съм забелязвал промени в аквариума. Сега тествам на всеки два дни, каде от страх, каде от ... :-|.
  Седя и си мисля , как мога да проверя дали имам напълно завършен Азотен цикъл? Единствен ли е вариянта да разредя смените и тестове нон-стоп?
  Юли месец им се заформя минимум седмица без смяна на вода,как ли ще се отрази? Ще карат само на гранула, на което разчитам да цапат с една идея по-малко. ;-) Мога ли да разчитам само на сипоракса или да пълня вътрешния с Нитратна смола, с един електронен таймер да се включи по средата на седмицата ?
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

grigor nakov

За една седмица нищо няма да им стане,всички филтри да работят,автоматичните хранилки ги слагаш и почиваш спокойно.Само ако тока спре за повече от 4 часа е проблем но там е само хвърляне на боб ;-)

Similar topics (5)

36934

Публикации: 23
Прегледи: 7738

54719

Публикации: 4
Прегледи: 4993

51155

Публикации: 2
Прегледи: 1633

40403

Публикации: 6
Прегледи: 3651