• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Сериозен проблем със златните рибки

Започната от iliqn94, 06.08.2010 23:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iliqn94

Здравейте, на всички. Имам сериозен проблем със златните рибки. Имам 2 златни рибки + 3-та която умря от същата болест. По рибките се появиха червени петна, някой като рани и постоянно лежат на дъното. Водата я сменям редовно, храня ги с TETRA AniMin Colour и до сега не са имали проблем, също така след сменяне на водата капвам SERA aquatan.   На снимката не се вижда хубаво, но съм снимал 1-та и се забелязва 1 от няколкото петна по нея (Зад главата розовата част). А на другата рибка дори опашката се разкъсва по края.  Благодаря предварително!

Лора

Повече инфо за аквариума може ли? Литри, смяна на вода филтрация?
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

iliqn94

Цитат на: Лора - 07.08.2010 00:52
Повече инфо за аквариума може ли? Литри, смяна на вода филтрация?

Около 30 литра е аквариума. Водата се сменя през 4 дена 50%. Вътрешен филтър до 50 литра MAX.

MeTogu

Колега,зравей и добре дошъл във форума.
Според мен това е натравяне с токсини и амоняк от изпражненията на самите рибки.В прекалено малък съд са и филтрацията и смяната на вода им идва недостатъчна.И от там баланса на аквариумчето не може да се стабилизива.
Ако вземеш скоростни мерки да изместиш рибките в поне 50-60 литров аквариум с подходящи параметри на водата може и да ги спасиш от участа на първата рибка.Това не означава да ги пуснеш в по-голям аквариум само,ами той трябва да е работещ и със стабилен азотен цикъл.Може и малко дезинфектант да му капнеш - например метиленово синьо.Но не прекалявай с лекарствата.
Успех.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

iliqn94

Цитат на: MeTogu - 07.08.2010 10:39
Колега,зравей и добре дошъл във форума.
Според мен това е натравяне с токсини и амоняк от изпражненията на самите рибки.В прекалено малък съд са и филтрацията и смяната на вода им идва недостатъчна.И от там баланса на аквариумчето не може да се стабилизива.
Ако вземеш скоростни мерки да изместиш рибките в поне 50-60 литров аквариум с подходящи параметри на водата може и да ги спасиш от участа на първата рибка.Това не означава да ги пуснеш в по-голям аквариум само,ами той трябва да е работещ и със стабилен азотен цикъл.Може и малко дезинфектант да му капнеш - например метиленово синьо.Но не прекалявай с лекарствата.
Успех.

Благодаря, ви много! Искам само да попитам от къде мога да си купя метиленово синьо?

MeTogu

Във всяко магазинче за акваристика или на пазара за животни в подуене има по 50 ст до 1 лв е.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Деян

Ако нямаш по - голям аквариум смени част от водата и се постарай да осигуриш максимална филтрация.

iliqn94

Цитат на: Деян - 07.08.2010 14:21
Ако нямаш по - голям аквариум смени част от водата и се постарай да осигуриш максимална филтрация.

Днес отидох в 1 зоомагазин (от там най-често купувам за аквариума) и му казах случая и той ми препоръча JBL Punktol 1000. Каза, че и той с това ги лекува рибите му когато са болни в зоомагазина.
: 07.08.2010г 21:09ч
Също така искам да съобщя как реагираха рибките след слагането на лекарството. 1-та вече плува и показва, че е добре (тази на снимката), а другата и тя вече не лежи на дъното, но плува бавно и по минутка, две седи на 1 място все едно се е замислила. Но до колкото забелязвам и на 2-те рибки изчезват петната, но за съжаление на 1-та рибка края на опашката се разкъса, все едно други рибки са я нападнали и изпохапали.

Деян

Не се бой, ако мине болестта опашката ще се оправи.  ;-)

Лора

Разрушаването на плавници е доста срещан проблем при начинаещите акваристи. Опашката ще израсте, само поддържай добра хигиена в аквариума и това гниене на плавници няма да го има. Смени аквариума и усили филтрацията.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

iliqn94

Все пак, ви благодаря за съветите и подкрепата.

Similar topics (5)

53189

Публикации: 18
Прегледи: 5738

29611

Публикации: 12
Прегледи: 3764

29129

Публикации: 11
Прегледи: 6911

39967

Публикации: 13
Прегледи: 5091