• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 02:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

СЕГА ПЪК СКАЛАРИЯ ;@@ ;( ;(

Започната от andtwo, 12.07.2011 16:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

andtwo

Някой може ли да ми каже защо скаларията ми си удря устата в съклото (сякаш го кълве)..? Ще се радвам на бързи отговори, защото я наблюдавам от 15 минути не е спряла и устата и е червена... благодаря предварително!!!
Аквариум: 32 литра.
Обитатели: 5 гупи, 2 неона, 2 сома, 1 охлюв, 2 скаларии, 1 женска бета.

heler4eto9800

Пускай повече храна .. Според мен , това е причината  *THUMBS UP* ;-)

Здравков

Може и аквариума да и е малък, ти не казваш нищо можем само да гадаем.  ;-)

discus

Ти след малко ще питаш, защо ака а не пикае. Айде малко по сериозно с въпросите. Разбирам че ти е тръпка и всичко ти е ново, но преди да зададеш въпросът си увери се че имаш проблем, не всичко което прави една риба е проблем. Междувременно седни и почети малко.

andtwo

Емм.. малко поспря да се удря, но още устата и е червена а аквариума ми е малак както и скаларията.
32 литра ми е аквариума, а пък скаларията е 3-4см не мисля, че и е тясно живее с едно сомче, две гупи и една бета... колкото до въпроса ми зададох го защото един потребител беше писал за подобен случай и накрая рибката му умряла. Благодаря все пак :-)
Аквариум: 32 литра.
Обитатели: 5 гупи, 2 неона, 2 сома, 1 охлюв, 2 скаларии, 1 женска бета.

Victoria_-_GG

1во: бета и скалария?!?!?! Много лошо!! Скаларията сигурно се бие с отражението си или тренира засилка за битка с бетата...

Caxapa

Цитат на: Victoria_-_GG - 12.07.2011 20:34
1во: бета и скалария?!?!?! Много лошо!! Скаларията сигурно се бие с отражението си или тренира засилка за битка с бетата...
А това, че се засилваш да спамиш и то некомпетентно по темите не те ли засилва към темите които изкачат в ляво на екрана за начинаещи акваристи? МММ??

Nikiengi

Цитат на: Caxapa - 12.07.2011 20:41
А това, че се засилваш да спамиш и то некомпетентно по темите не те ли засилва към темите които изкачат в ляво на екрана за начинаещи акваристи? МММ??

*THUMBS UP* Съгласен.  *THUMBS UP*

Здравков

Цитат на: andtwo - 12.07.2011 18:14
Емм.. малко поспря да се удря, но още устата и е червена а аквариума ми е малак както и скаларията.
32 литра ми е аквариума, а пък скаларията е 3-4см не мисля, че и е тясно живее с едно сомче, две гупи и една бета... колкото до въпроса ми зададох го защото един потребител беше писал за подобен случай и накрая рибката му умряла. Благодаря все пак :-)
Само да кажа че гупите ще пострадат в компанията на скаларията и бетата.

andtwo

Мм.. засега не съм ги виждал да ги бият, но ще го имам в предвид. Аз мисля да махна бетата или да и взема компания (2 женски). Дали ще се укроти ако си има 2 женски или ще се настърви повече...
Аквариум: 32 литра.
Обитатели: 5 гупи, 2 неона, 2 сома, 1 охлюв, 2 скаларии, 1 женска бета.

Здравков

Цитат на: andtwo - 13.07.2011 00:38
Мм.. засега не съм ги виждал да ги бият, но ще го имам в предвид. Аз мисля да махна бетата или да и взема компания (2 женски). Дали ще се укроти ако си има 2 женски или ще се настърви повече...
Идеята две женски с един мъжкар не е лоша, но бетите са малко по специфични рибки. Мога да ти обясня за тях защото са ми слабост, но ще е по-добре да се разровиш в форума за тях, има много теми с много полезна информация където ще можеш да задаваш въпроси свързани с тях.

heler4eto9800

Какво стана със скалариятя ??  *dontknow* (wasntme)

andtwo

Скаларията е добре и вече не се треска в стъклото а женската гупа беше убита от бетата (вчера), а днес умря и мъжката гупа (може би от самота или бетата пак се е правила на яка). Това е, off topic!

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!
Аквариум: 32 литра.
Обитатели: 5 гупи, 2 неона, 2 сома, 1 охлюв, 2 скаларии, 1 женска бета.

Similar topics (5)

49039

Публикации: 1
Прегледи: 1473

39586

Започната от didetosmile


Публикации: 1
Прегледи: 1527

32315

Публикации: 15
Прегледи: 6119

25711

Публикации: 17
Прегледи: 8009

26554

Публикации: 6
Прегледи: 3458