• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 09:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съжителство на малки анциструси

Започната от oranda, 22.02.2012 09:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

oranda

Вчера открих, с голямо съжаление, че някой/някоя ми е тормозил/а/ анциструса. Откъснат му е единия плавник. Няма други съществени поражения. Така като се замисля преди няколко месеца пуснах в аквата /около 100 литра реално/ 4 от тези сладури. Напоследък не съм ги виждала често.
Въпросът ми е кой е главният заподозрян... Съквартите са няколко дребни тетри, три женски леера, мъжка колиза, 2 аймуниерита и 5 камбарелус монтесуме плюс неизвестен брой черита.

Моля за идеи! :kreshtja:

grigor nakov

проблема не е в другите риби,анциструса живее със всичко даже съм виждал и с цихлиди да го гледат,да не е някаква болест :buff:

oranda

Не е, то си личи, че е имало борба. Даже има и леки драскотини по корема.

grigor nakov

тогава се е заклещил в нещо,ако имаш ръпани и т.н. *dontknow*

MeTogu

Малко вероятно е да са го нападнали монтезуметата (ако са такива).И така описано не остава нищо друго освен да е друг анциструс.Мъжките често се бият за територия и мацки :) като борбата си започва от доста ранна възраст.Вуждал съм дребосъци по около 3 см да се бият като големи анциструси.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

oranda

Благодаря за инфото! *thanks
Раците са монтесуми със сигурност.
Явно ще трябва да ги оставя да си определят територията.
Хубав ден на всички!

Desidy

Преди време имах три рачета и уж живееха в мир и любов не само с рибите, но дори със скариди ред чери.
Обача една нощ като светнах лампата бях шокирана от гледката на раче ядящо откъм опашката стъклен сом /а той жив/. Незнам дали сома е бил на умиране и рака се е възползвал, но не го отхвърляй на 100% като заподозрян.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

zambo

Анциструса ти е сдал багажа , по някаква причина , преди да го нападнат . От въпросните рачета гледам вече трета година и съм сигурен , че не са виновни . Те нападат накрая , когато рибата вече e на умиране . Анциструса е много кораво добиче и на съквартирантите , с които го гледаш , трудно ще се даде .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

oranda

Като изключим липсващия плавник и одраскването, рибката е в много добра кондиция. Постоянно е в движение и активно се храни.
А дали ще се възстанови плавника?  *dontknow*

grigor nakov

според мен рибата ти е болна и не е лошо да я отделиш в друг аквариум и да е наблюдаваш поне 1-седмица и ако се наложи да я лекуваш,това че се храни не означава че не е хванала някаква болест :-(

zambo

Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

halifa

Аз гледам две двоики различни анцитроси с още 10 вида дъни риби и нямам проблем.махни камака.

DJER

Не се притеснявай, до тук само Методи ти е дал смислен отговор, аз подкрепям това мнение ;-).

oranda

Няма нищо остро в аквата- нито камъни, нито рапани. Има лозов корен и разни други укрития, но те в никакъв случай не са опасни за обитателите. Явно са се посбили. Много благодаря на всички, които се занимаха с моя проблем!  @}->--
Ще оставя нещата така, както са си.

menshot

Предлагам ти да отделиш анцитруса, защото на един мой колега му се беше случило същото ( рибата му беше болна) и му се заразиха всички риби(малко оцеляха).
Почти всички риби ,който са болни с тази болест им окапват плавниците. Лекува се с DAJANA FMC.

Similar topics (5)

7175

Публикации: 30
Прегледи: 14419

50895

Публикации: 6
Прегледи: 2456

41936

Публикации: 2
Прегледи: 1860

33991

Публикации: 3
Прегледи: 2831

30234

Публикации: 0
Прегледи: 2680