• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

агресия

Започната от petar99, 20.04.2013 16:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petar99

Днес си взех дискуси, но преди тях в аквариума ми имаше друг, който е от повече време там, а и е може- би двойно по- голям и постоянно ги гони. От какво естество може да е агресията? Да се докаже като най- висш във стадото и после ще спре или кой знае до кога. Предварително благодаря за всички отговори.

rollon

Най-малкото трябва да мине време преди да се изгради някаква йерархия и всеки да заеме мястото си в нея....за един ден няма как това да стане .

Caxapa

Старо и изпитано средство е да се пускат новобранците вечер когато рибите домакини са се успокоили и агресията  и доминантноста им е намаляла и притъпена. В случая както са пуснати новите новодомци е като да си в автобуса и някой да ви се лепне зад вас и да ви диша във врата. ;-)

petar99

Аз честно казано се притеснявам, понеже ако до три- четири дни агресията не спре ще се наложи да дам големия дискус което никак няма да ми хареса.

vanko77777

Отдели големия дискус за 1-2 седмици в някой друг аквариум да му намалее агресията,  и като го пуснеш след 1-2 седмици при другите тогава той ще е новия в аквариума и няма да гони никой
Поздрави.
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

petar99

Цитат на: vanko77777 - 20.04.2013 22:42
Отдели големия дискус за 1-2 седмици в някой друг аквариум да му намалее агресията,  и като го пуснеш след 1-2 седмици при другите тогава той ще е новия в аквариума и няма да гони никой
Поздрави.
Интересна и всъщност добра идея, но няма къде, така че по- скоро ще разделя аквариума на две с мрежа, ако нещата не се подобрят.
: 20.04.2013г 23:11ч
В аквариума вече има мрежа, разделяща го на две части.

ivanchoy_mk

Да то има мрежа но,нали се сещаш ,че пак се виждат.. Как ще стане така не знам *dontknow*

petar99

Може пък просто по някое време да му писне да ги гони и тогава да е безопасно.

vanko77777

Колега цихлидите по природа са си агресивни един към друг,  няма как да стане без да отделиш големия дискус 
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

petar99

Явно си прав, но не искам да го продавам големия, понеже ми е първия и си го гледам от доста по- малък и ми е скъп, така че ще потърся някой който може временно да го вземе и после да ми го върне.

mefisto

Цитат на: vanko77777 - 20.04.2013 22:42
Отдели големия дискус за 1-2 седмици в някой друг аквариум да му намалее агресията,  и като го пуснеш след 1-2 седмици при другите тогава той ще е новия в аквариума и няма да гони никой
Поздрави.


Това е пълна глупост само ще стресираш рибата напълно излишно, след седмица ще почне да гони само 1 който ще е жертва на всички.Това с отделянето ако стане аз лично ще се откажа да гледам риби за винаги. Щом е по голям ще е доминантен за момента,ако го местиш ще се стресира и няма да ги гони седмица а после какво правим като пак е най голям и свикне в аквата :karamse: Винаги има агресия при дискусите,но колкото са повече тя намалява ако е бил сам и сега си пуснал 2-3 ще ги побърка от гонене няколко дни и ще понамали темпото.Колко е голям аквариума и колко дискуса имаш сега?

petar99

Аквариума е 375 литра, новите дискуси бяха четири и всъщност гоненето доста намаля, сега само като се обърне към тях и те бягат, но понякога ги подгонва, и те все се крият.

kali dimova

искам да попитам едната ми серпия гони и напада златната рибка какво да правя :duvar:

Similar topics (1)

49704

Публикации: 6
Прегледи: 4503