• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем

Започната от metal4o, 21.01.2012 18:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

metal4o

Аквариума ми е 24 литра,имам помпа с гъба,нагревател обикновен 15W,постоянна температура на водата 24 градуса,дъно 2см ph и твърдост на водата не меря единствено слагам калиев перманганат и от синиото лекарство за подобрение на водата и я сменям 30% на 2 седмици.
Видове риби-гупи към 15,3 розови даиота,2 сомчета,2 молинезии,3 неонки,4 скаларии и малки охлиювчета по даното
Имам и 2 разтения едното като морско водорасло другото е с листа но не знам точно как се казват :Д
Аквариума ми е на година и половина.
Значи на почти сички гупи като пораснат повече започват да им се накъсват опашките и цветовете им намаляват.С другите риби нямам проблеми и не сам имал много смъртни случай,може би кам 3 умрели гупи.
Za vruzka skype-metul4o

Асен Евгениев

Цялата ти система е сбъркана. Махни половината риби, като започнеш от скалариите. Не слагай калиев
перманганат и метиленово синьо. Сменяй вода всяка седмица.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

metal4o

Аха ок разбрах
А ако може да ми препорачаш някакви подобрители за водата ?
Za vruzka skype-metul4o

Peza

Цитат на: metal4o - 21.01.2012 18:27
Трябва да намаля рибите а ?
Определено!

Цитат на: metal4o - 21.01.2012 18:27
Аха ок разбрах
А ако може да ми препорачаш някакви подобрители за водата ?

В моите очи то това (съкратените рибоци) си е "подобрител на водата". А ако се вслушаш и в съветите до момента ... те и те са в тази посока. За препарати нищо не мога да кажа.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

nikolaytoshev

Сипваш в едно шише 8 литра, водата за смяна на аквариума вечерта и сутринта я сменяш. Няма нужда излишно да си даваш парите за подобрители на водата.

metal4o

Проблема си остава а водата я сменям както каза.Да не би да е от храненето,защото гледам че растът бързо ? Другото което мисля е анцитруса да ги яде или просто мястото да им е малко.
Za vruzka skype-metul4o

Sellena

Аз имам 25л аквариум и гледам 5 родостомуса в него, искам да пусна и 5-6 неонки, а ме е страх, че ще станат пре-много. Твоя рибен микс направо ме  *dead     :-) е, сигурно си ги намалил вече половин година след съветите на по-опитните... Брат ми по едно време имаше няколко гупи и се оказа, че мъжките си изяждат една на друга опашките, в един магазин му казали като сменя водата да слага по 3-4 кристалчета морска сол (горе долу на същия литраж). Този съвет ми се стори адски тъп, обаче факт- опашките им се оправиха (макар че, за мен си остава чисто съвпадение, че просто са спрели да си ги ядат по времето, когато той започнал да слага сол във водата).  Може би на твоите рибки им е тясно и си ги ядат и те една на друга?! Не си ли забелязал да се гонят?

zariio

Цитатили просто мястото да им е малко.

На прав път си :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Асен Евгениев

Цитат на: Sellena - 21.07.2012 22:07
мъжките си изяждат една на друга опашките.....................просто са спрели да си ги ядат
Или въобще не са започвали.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

desmit

Правиш точно обратното.Слагаш химия във водата без причина ,а не мериш ph-то.Сменяй по-често водата.При гупите когато водата стане кисела /под 5,5-6 /,започват да им се накъсват опашките,а след това започват да измират мъжките,а след тях и женските , ако продължи да пада ph.

metal4o

Проблема е решен.Само цветовете са им малко бледи,но не се накъсват и не умират.Също така,спряха да раждат като луди и за сега имам накакъв биологичен баланс в аквариума.Сменям си водата по-често и дори да не го чиста,няколко месеца баланса си се запазва.Сега мисля като събера повече средства да взема по-голям аквариум и да се занимавам с акваскейпинг ,да направя някой биом или iwagumi.  *OK* :-D

Само искам да знам дали в пазарчето на подуене се продават някъкви мъхове за дъно и кой вид бихте ми препоръчали.
Za vruzka skype-metul4o

Similar topics (5)

28680

Публикации: 43
Прегледи: 15501

40342

Публикации: 6
Прегледи: 2699

52864

Публикации: 7
Прегледи: 3327

53676

Публикации: 19
Прегледи: 4187

23363

Публикации: 5
Прегледи: 3948