• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 16:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

рибите измират много бързо

Започната от bu4komobil, 08.01.2015 21:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bu4komobil

Дата на стартиране на аквариума:аквариума го купих 2ра употреба с рибите вътре преди 4 месесца
Обем на аквариума:~50л
Размери:50х35х29см

Данни за водата:
7,0pH,<0.02 амоняк,1 нитрити, 10 нитрати:
Температура:24-26
Сменям по __5 литра на всеки __5 дни.
При смяната: Водата е (престояла) . Водата е с температура _20_ градуса.

Филтрация: отбележете кой от вариантите е и колко е дебита на филтъра
Аераторна помпа (с гъба):флувал 1
Вътрешен филтър л/ч:200
Филтрите работят(непрекъснато)

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(напр. смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър, рестарт на аквариума)

Използвани препарати или лекарства (ако сте слагали) през последните 20 дни:Медика Генерал тоник

Риби:16 тетри(неон),3молинезии,4гупи,4плати и едно малко незнам името му което смучи по дъното и стъклата
Нови риби през последните 20 дни (видове, брой):
3молинезии,4 плати,4 гупи
Храна:тетрамин
Колко често храните рибките си:1 път на ден
За колко време рибките изяждат порциите си:за помалко от мин

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:
Колко % са бързо растящи:
Колко са плуващи:

Грунд:
Дебелина на дъното:
Размер на камъчетата:
Осветление:1 бяла и 1 синя лампа

проблема е следния и много голям за мен поне...извинявам се предварително че не съм изчел всичките безброй статии,пробвах да чета но рибите мрат поголовно и вече нямам избор.начинаещ съм поскоро любител дори и имената на растенията си незнам затова прилагам снимка.когато взех аквариума имаше 5-6 гупи и 3 плати ама мн.малки и вси4ко си беше наред купих си 10 неонки и още 4 гупи,няколко растения и 2 молинезии(да отбележа че рибите не са купувани в 1 ден а в период на 1 седмица) и така докато нестана време да раждат гупите родиха се малките и реших да ги гледам в аквариума при големите и така направих им храна от жълтък както пишеше но нямах капкомер и им давах с лъжичка и изтървах лъжичката с състоянието в нея в аквариума.и от тогава поне според мен започнаха проблемите измряха всички риби,имам една кабомба и ричия които върваха много добре а сега за избледнели и полумъртви.останаха само неонките.рибите които съм изброил са нови.днес умряха 2 молинезии и 1 плата.поведението на рибите е следното(без тетрите)стоят близо до нагревателя или отдолу под филтъра,не са жизнени,нямат апетит и вследствие на това може би стомасите им са почти сплескани...забелязах вчера на едната молинезия изпражненията и не са червени както преди а бели.помагайте моля ви спешно е

Ratsata

Смени веднага 25-30 литра от водата

yasenst

Рибките са ти твърде много за този обем. Сменя се 1/3 вода седмично, при теб около 15 литра, че и малко повече. Ако и даваш малко повечко храна- сам виждаш резултата. Избери, кои рибки искаш да гледаш и прочети за изискванията им. Примерно десет неона и някое сомче. Отдели малко време за четене и питай, тук има доста хора, които ще ти дадът съвети. Успех!

bu4komobil

нали за рибки около 1 см големина са нужни 1 л,т.е аз имам риби със среедна големина 3 см което значи мога да имам около 16-17 риби

asito

С жълтъка си замърсил ужасно много водата.Както ти е писал колегата-сменяй 25-30л веднага.И наистина имаш много риби за този обем аквариум.Като имаме предвид и ,че много от тях са живородки(акат на поразия) ,не е чудно,че така е станало.

Публикациите са слети: 08.01.2015 22:38

Имаш 28 риби в момента.Почти половината са живородни,т.е.цапат двойно повече от тетрите ти.Остави си неоните и анциструса,всички други ги подари/продай/върни в магазина.1см / 1л е много общо правило.Броя на рибите зависи от много неща-филтрация,залесеност на аквариума,вид риби и др.

bu4komobil

това е снимка на аквариума
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.postimg.cc%2Fjtccq83a1%2FIMG_2820.jpg&hash=7c1dcdae62efbcc6c8a739343ffcf207991c372f
и защо само на тетрите нищо им няма

Ivan_S

Цитат на: bu4komobil - 08.01.2015 22:28
нали за рибки около 1 см големина са нужни 1 л,т.е аз имам риби със среедна големина 3 см което значи мога да имам около 16-17 риби

asito ти е написал, че това е много относително, даже в някои случаи почти неприложимо. Има и друго правило за нуждата от вода на 1 риба - http://discus.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=33%3A2010-04-23-12-47-21&catid=10%3Aakvarium&Itemid=14&lang=bg. Прочети и ще се убедиш, че ти е пренаселен аквариума. Освен това 50 л. ти е аквариумът по външни размери. Реално водата в него е около 40 л.

ЦитатДанни за водата:
7,0pH,<0.02 амоняк,1 нитрити, 10 нитрати:
Сменям по __5 литра на всеки __5 дни.
При смяната: Водата е (престояла) . Водата е с температура _20_ градуса.

1. Нитрит 1 е токсична концентраця за рибите и основен причинител на смъртността при теб. Трябва да е 0, а максималната стойност, която понасят рибите е около 0.5 единици. След това започва амонячно натравяне и увреждане на органите.

2. 5 л. смяна при това количество риби е смешно (колегите вече са ти обърнали внимание). При такава бройка риби и такъв обем вода би трябвало да сменяш минимум 50% седмично, т.е. по около 20 л.

3. Принципно се долива темперирана вода при смяната, т.е. същата като температура или с отклонение не повече от 1-2 градуса. Температурният шок понякога е също толкова смъртоносен, колкото и лошите параметри на водата. При теб е просто добро стечение на обстоятелствата, че сменяш незначително количество вода и това не стресира рибите, но го имай предвид занапред.

По всичко изглежда, че имаш нарушен азотен цикъл. Направи смяната, която ти е написал колегата, повтори я още 2 пъти да речем през 1-2 дни и след това си продължи с редовна смяна всяка седмица не по 5, а по 15-20 л. Успех!  *THUMBS UP*

П.П. Послушай съветите и за редуциране на рибите иначе рискуваш отново да имаш същите проблеми.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

bu4komobil

благодаря колеги снощи се занимавах до 12ч полунощ да сменя водата на рибките,немога да кажа дали са подобре защото останаха само тетрите а те и преди непрояваваха капризност  и тъкмо се  появи светлина и гледам едната неонка е побеляла от едната страна.промените в акваруима са следните:сменена вода 40л,сменен филтър на тетра in600 ето и снимка на неонката
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs16.postimg.cc%2F4l095g37p%2Fimage.jpg&hash=efde74b512d8d8a91e66e7b64895ab32d96c644f


Публикациите са слети: 09.01.2015г 19:07ч


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.cc%2Fqhnkfptvj%2Fimage.jpg&hash=3e56d500751fd79e5b74faaa7842cd3dc765f681
това беше последната молинезия

Публикациите са слети: 09.01.2015 20:21

развитие от последните 5 мин неонката с петното плува все едно е ударена с ток напълно хаотично

Similar topics (5)

48456

Публикации: 7
Прегледи: 3788

22888

Публикации: 18
Прегледи: 6733

926

Публикации: 2
Прегледи: 6016

41668

Започната от lepalop


Публикации: 2
Прегледи: 2355