• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 10:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Re: Проблем с златна рибка

Започната от Gmurec, 30.07.2011 12:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Gmurec

Здравейте, от няколко дена забелязах ,че едната ми златна рибка стои с обърнат корем на повърхността на водата но като чукнеш леко по стъклото на аквариума веднага се гмурка на дъното и след това отново се обръща и така изплува на повърхността на водата .
В аквариума имам 2 златни рибки.
Обем на аквариума:16литра
Дъното е покрито с камъчета.
Осветление: не.
Филтрация:
помпа с гъба
Използвани препарати през последните 45 дни:не
Храна:
Тетра суха за златни риби
Колко често храните рибките си:веднъж на ден
За колко време рибките изяждат порциите си:2 минути
Растения: не
Риби: 2
Нови риби през последните 20 дни: не
Смяна на водата: веднъж на седмица понеже цапат доста,водата винаги предстоява едно денонощие преди да я налея в аквариума
Темата ми малко се дублира с предната но симптомите са други .

stilista

Симптомите са други ама причината е същата........натравяне и малък обем а може и да е от храната.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

iek

Поне 120л аквариум ти е необходим за 2 златни риби, иначе проблемът е от храната.

ivotri

Чак 120 литра за 2 златни малко е прекалено. Две златни и в около 50 литра ще се чувстват добре даже и други рибета може да се пуснат по желани.

salamandar

Цитат на: ivotri - 30.07.2011 13:40
Чак 120 литра за 2 златни малко е прекалено. Две златни и в около 50 литра ще се чувстват добре даже и други рибета може да се пуснат по желани.

Несъм съгласен с това.Златни само със златни,50л да но до време после им трябва повече за да мога да си достигнат размерите.

ivotri

За другите риби имам предвид някой анциструс или нещо такова. За размера си прав в по-малък аквариум няма да пораснат много, но това зависи и от вида все пак. Златните риби не са чак толкова едри.

Gmurec

благодаря за съветите .по принцип ги храня с една и съща храна на тетра но този път я смесих с една друга ,като преди да смесих пробвах само от другата но рибоците много се мръщеха на нея и я смесих с тетра .На другата и забравих името  но ми казаха ,че става и за златни рибки .

Similar topics (5)

53804

Започната от Qnew


Публикации: 10
Прегледи: 3999

40889

Започната от stoyank


Публикации: 6
Прегледи: 3606

51722

Публикации: 1
Прегледи: 1533

58711

Публикации: 6
Прегледи: 3313

27286

Публикации: 7
Прегледи: 4738