• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 02:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем-златните ми рибки станаха почти прозрачни и 1-та от тях умря

Започната от chor5, 03.11.2014 11:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

chor5

смених аераторната помпа с вътрешен филтър с активен въглен и гъба,залепих черно фолио на гърба и поставих китайска подводна пура 9вата-розова,водата помътня и златните започнаха да се крият в укритията по дъното, на следващия ден им сложих храна и само едната започна да се храни,но много вяло,вечерта ми направи впечатление че са станали безцветни.Сутринта 1-та беше умряла и имаше кръв в основите на перките,преди малко умря и другата!Тя също има кръв по перките.В аквариума живеят и 2коридорас палеатус и 2 ампуларии,на които според мен им няма нищо,жизнени са и се хранят.Аквариума е 40л в него има и 1 криптокорина,преди интервенцията беше до прозореца и нямаше изкуствено осветление.На какво се дължи проблема и дали ще се прояви и при останалите?

todordenov

аераторната помпа и вътрешен филтър са две различни неща. "Китайска подводна пура", какво е? Каква е температурата на водата? Колко често сменяш водата?

chor5



Публикациите са слети: 03.11.2014г 11:11ч

Цитат на: todordenov - 03.11.2014 11:21
аераторната помпа и вътрешен филтър са две различни неща. "Китайска подводна пура", какво е? Каква е температурата на водата? Колко често сменяш водата?
Аквариума е стартиран преди 1месец и беше с помпа за въздух с камъче и гъба,но ми казаха че трябва да го сменя с филтър и взех че я смених с хаилеа бт-200,от водата сменям около 20 процента всяка седмица,температурата варира около 21 градуса."Китайска подводна пура" е осветително тяло,което работи и под вода,купих го от един зоомагазин за 7.50лв.
Рибките са на по 2 месеца

asito

Мисля,че са стресирани от подводното осветление.Затова са избледнели.Стреса може да е отключил някое заболяване и затова да е умряла.Извади лампата и виж как ще е.
ПП:Аквариума ти е малък за златни рибки. 

chor5

Цитат на: asito - 03.11.2014 12:56
Мисля,че са стресирани от подводното осветление.Затова са избледнели.Стреса може да е отключил някое заболяване и затова да е умряла.Извади лампата и виж как ще е.
ПП:Аквариума ти е малък за златни рибки.
Златните бяха само 2 и няма как да разбера, след като първата умря изключих лампата и другата почти веднага излезна от укритието,но половин час по-късно умря.Дано да е от лампата.Между другото, водата след като заработи филтъра на повърхността стана на парцали.С какви рибки могат да другаруват коридорасите и охлювите в 40 литра?

kalin09

Махайки гъбата си унищожил малкото завъдил се "цикъл"
Вземи от някой 20-ина литра вода от работещ аквариум ако не всеки ден сменяй по 15-20 литра докато се оправят нещата.

chor5

Цитат на: kalin09 - 03.11.2014 13:34
Махайки гъбата си унищожил малкото завъдил се "цикъл"
Вземи от някой 20-ина литра вода от работещ аквариум ако не всеки ден сменяй по 15-20 литра докато се оправят нещата.
Колко време така?

kalin09


chor5


Similar topics (5)

30216

Публикации: 4
Прегледи: 3144

54697

Публикации: 32
Прегледи: 9021

22581

Публикации: 25
Прегледи: 7317

1792

Публикации: 41
Прегледи: 17571

49704

Публикации: 6
Прегледи: 4538