• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 14:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем със златните рибки

Започната от Петър Василев, 22.04.2016 18:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Петър Василев

Привет
имам проблем със рибите в аквариума . 12 збатни , 8 коридорос и 2 сомчета  анцитрус май бяха
Първо да го опиша
150 литра , външен филтър ехейм 2424 , нагревател, аератор , взех и UV ,
Растения си има анубиас.
Грунд кварцов бял
Температура на аквариума 22-24 гр
Показатели - в норма - само от време на време нитратите растат ама ги бутам със смола нитрат екс
Смяна на водата - по 15 литра на 3 дена
Та проблема
Последни  събития  - Взех на 15 миналия месец biotoptlна JBL - и го сложих - освен че се разпени водата нищо лошо не стана. След седмица една риба умря . Айде  тя си боледуваше странеше....После взеха да акат рибите прозрачна нишка - Четох че е от прехранване  -и понамалих храната - по веднъж на два дена ги храня .И така .- преди две седмици  взеха да умират по две риби на ден - така тихо и спокойно - единя ден си яде и плува на на другия вечерта - умряла . Пак сложих от смолата  - нитартите от 40 ги направих на 10 . Преди 4-5 дена смених 25 % от водата   и сега пак всеки ден умира по риба .
Освен UV -Сложих  и Кетапа . Хвърлих старата храна взех нова . Гледам рибите - нямат зачервени хриле или обезцветяване .
Незнам какво да правя .

Деян

Болест върлува някаква. Това с прозрачните екскременти не е от преяждане, а от лошо хранене/боледуване. Грешка е че си оставил болна риба при другите. Така на сляпо няма как да ти кажем с какво да третираш, но така да умират без признаци е странно. Колко тор сложи че чак се е разпенила? Такова нещо не съм виждал, а на моменти съм торил с конски дози   :-( Ако бяха избили параметрите обаче щяха да се гътнат наведнъж, а не една по една за седмица... жива храна давал ли си?

Amev

Биотропола не в тор , а еквивалент на Сера Акватан , дехлорира и пречиства водата от твърди метали.Моите златни като имаха прозрачни изпражнения и обръчаха коремите ги лекувах с трихомонацид , имаше подобрение ,но след месец умряха незнайно от какво 1 по 1

Петър Василев

да това е биотопол-а.  Не е тор.
Имам само един аквариум  а не ми се хвърляше жива риба. Жива храна - не . Само на тетра и сера от люспите.
А днес ще умира още една - че се носи по течението - живна сега само като сложих храната  и пак се носи - аман. Преди имах малък аквариум с гупи и молинезии . Сега си направих големия и избрах златни . че уж са по държаливи - но незнам
Мерси за отговора  - ще пробвам с трихомонацид :-)


Публикациите са слети: 22.04.2016 22:43

А  има ли смисъл ако има някакво натравяне във водата да сложа зеолит  или активен въглен във филтъра за седмица - две

Amev

Третирай с трихомонацида , някъде имаше тема за него , направи един курс на лечение и след това филтрирай с въглен или ув. До дни след първата доза трябва да изкарат сочни дебели акита. Няма гаранция ,че ще се оправят защото може да е късно ,но не пречи да опиташ.
Едно хапче 250 мг на 40 литра вода в продължение на 3 дни , после смяна на вода 30% , хранене нормално. И наблюдавай

Similar topics (5)

57413

Публикации: 15
Прегледи: 4443

665

Публикации: 27
Прегледи: 11473

33744

Започната от qvo


Публикации: 13
Прегледи: 4459

45976

Публикации: 17
Прегледи: 6237

54599

Публикации: 3
Прегледи: 1834