• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 04:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем със сомчета!

Започната от Demigod, 27.11.2010 18:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Demigod

Двете сомчета бяха еднакъв размер като ги взех но последните няколко дни забелязвам че посоченото на снимката сомче е някакси отпаднало и по-малко от другото.Какъв може да е проблема?  :duvar:


MeTogu

Никакъв,комшията от горния етаж е 195 а аз нямам 170 даже.Това не ме притеснява.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Те топките ми са с различна големина, какво остава за два различни индивида. ;-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

macipis

Може да е на диета  ;)

Demigod

28.11.2010 09:21 #4 Last Edit: 28.11.2010 19:12 by Demigod
Благодаря за адекватните отговори, но за жалост въпросното сомче умря !


Теодор Буров

Браво колеги!Нямате си представа колко много помогнахте на човек в беда!МНОГО полезен форум! :) *thanks

Caxapa

За съжаление е така.. "адекватни" отговори са дали включително и колежката с морските кончета. Тези сомчета са много корави и издържливи.  Проблема не е от вчера или от седмица време. Проблема е бил на показност доста преди да асимилираме, че едното е порастнало а другото изостава. Единствено собственика на аквариума знае истината около този неприятен  инцидент.

Асен Евгениев

Цитат на: Теодор Буров - 28.11.2010 19:27
Браво колеги!Нямате си представа колко много помогнахте на човек в беда!МНОГО полезен форум! :) *thanks
Колега, имам два вида сомчета в момента, подрастващи и на еднаква възраст, но с голяма разлика в
размера. Но по-малките НЕ умират. Имам и гупи и хелери бебета, с явно забележима разлика в размера.
Но и при тях по-малките НЕ умират. По-малкото сомче може да е било болно. Сам по себе си по-малкия
размер не е причина за летален край.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

macipis

Съжалявам за изгубеното сомче. Не съм и предполагала, че е болно, тъй като сомовете са много странни - понякога си седят на едно място с часове, понякога не спират да щъкат / поне от мои наблюдения/. ... но така е - с какъвто се събереш- такъв ставаш ... ''адекватен'' ! Наистина хубав форум, но пълен с надути ''адски компетентни акваристи'' и със своите коментари карат новобранците да се чувстват толкова унизени....

nikolaytoshev

Сега чак виждам темата. Съжалявам за леталния край на сомчето.

От моя опит мога да кажа, че често ми се е случвало при калихтите да имат изоставане в растежа поради леко или по-тежко  гръбначно изкривяване. Разбира се, животът им в тези случаи много се скъсява, като повечето дори не достигат полова зрялост.

slayerp5

Цитат на: macipis - 28.11.2010 22:14
Съжалявам за изгубеното сомче. Не съм и предполагала, че е болно, тъй като сомовете са много странни - понякога си седят на едно място с часове, понякога не спират да щъкат / поне от мои наблюдения/. ... но така е - с какъвто се събереш- такъв ставаш ... ''адекватен'' ! Наистина хубав форум, но пълен с надути ''адски компетентни акваристи'' и със своите коментари карат новобранците да се чувстват толкова унизени....

Браво, съгласен  *privet*

MeTogu

Цитат на: Теодор Буров - 28.11.2010 19:27
Браво колеги!Нямате си представа колко много помогнахте на човек в беда!МНОГО полезен форум! :) *thanks
И ти мислиш че сомчето е умряло защото е по-малко,така ли те разбирам.И ние за 2 дена не можахме да му помогнем.
Изглежда си в голяма заблуда.И изобщо нямаш наблюдения върху живота и растежа на рабите,в частност на сомовете.
Много вероятно е условията в аквариума да не са много добри - щом такъв сом умира.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

44853

Публикации: 11
Прегледи: 5097

54782

Публикации: 4
Прегледи: 2733

39880

Публикации: 3
Прегледи: 2193

52117

Публикации: 2
Прегледи: 2048

26554

Публикации: 6
Прегледи: 3458