• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 02:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с рибоците след вкарване на система СО2

Започната от stanioa29, 29.07.2011 23:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stanioa29

Здравейте хора .... и хелп! Имам 80 л. аквариум с растения /вече са доста/, населяван от десетина неона, двадесетина гупи, две лисици, пет сомчета и малко охльовчета! Филитъра работи но-стоп, аерацията по 10 часа /през нощта/, защото през деня започнах вкарване на СО2 /с бутилка с мая и захар/!!! НО ..... откакто вкарвам СО2 само разстенията са "доволни" - избуяха и се поразвиха бързо, но рибките ми започнаха да дишат някакси тежко и прекарват по-голямата част от времето си на повърхността, ако не се заблуждавам и хрилете са им почервенели, поразовели де !  Кислород ли нямат - нали през деня растенията ги подсигуряват, а през нощта водата се аерира? ... или има нещо което не долавям в ситуацията!??? Помагайте - в момента спрях подаването на СО2 и чакам за съвети! Мерси!

tomatomov197

   Това е проблем , смени част от водата веднага и утре като пускаш со2 намали количеството .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

xoxi

Като е смая и захар няма как да реголираш количеството особено при тия жеги.Какви растения гледаш нужно ли е цо2 ако не по добре го махни.Аквата е малка и трудно ще се справиш с мая и захар по добре помисли за система при която ще можеш да реголираш процеса,защото при високата температура дрождите произвеждат повече цо2 и не можеш да реголираш процеса освен ако имаш реактор който да се изключва вечер,ако нямаш такъв по добре спри подаването.

stanioa29

Благодаря за съветите - водата вече я смених на 40% и сега поне рибите ми плуват не само по повърхността! Колкото до СО2-то - през нощта го спирах, но сега май ще го махна изобщо или поне ще намаля дозировката му! Благодаря ви!

Similar topics (5)

55522

Публикации: 4
Прегледи: 2035

28680

Публикации: 43
Прегледи: 15558

40218

Публикации: 2
Прегледи: 1907

52594

Публикации: 8
Прегледи: 3738

33810

Публикации: 9
Прегледи: 4041