• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с рибите

Започната от aleksibebov, 27.02.2010 16:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aleksibebov

От две седмици имам аквариум около 65 л.като в него има 3-гупи,3-хелера,2-скаларии,4-молинези-2черни и 2жълти,2-златни рибки,2-неончета и 1-сом.Преди 5 дни ми умря едната златна рибка,а от днес сутринта 3молинезии.Не мога да си обесня какво става нямат някакви видими белези специално молинезиите всички седят долу на дъното и така умират ,че не мога да ги открия.Как две седмици нищо им няма и сега изведнъж започнаха да измират една по една.Ако някой знае какъв е проблема моля да помогне.Благодаря!

LuDiQa

Ако си взел от някой зоомагазин болна рибка си заразил и другите и сички  :buff: поне аз така си го обяснявам  *STOP*
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

nikolaytoshev

Първо попълни това: http://aquariumbg.com/forum/bolesti/imate-bolna-ribka-popalnete-tova-za-da-vi-pomognem!/

И голяма мешена скара си направил. Събрал си толкова много несъвместими видове, че не знам какво да кажа.

aleksibebov

Там от където ги купих нищо не казаха за несъвместимост аз също не виждам проблем.Според теб кои с кои не си подхождат?

LuDiQa

Ами според мен си остави само живородките и сома  ;-)
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

aleksibebov

Аз понеже не разбирам много кои какви са дали има някъде където мога да видя кои с кои си подхождат и кои не?Между другото и четвъртата молинезия вече лежи на дъното и предполагам ще умре.Как е възможно за 5-6ч. да умрат 3молинезии като до сега две седмици си живеят без проблеми2

LuDiQa

с кво ги храниш тия риби дай малко инфо на аквариума  =-O
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

gipsa

И на мен ми се беше случвало . Имах 2 жълти молинезии първите дни си плуваха добре. После женската зе да стои по дъното и да се крие . Беше с надут корем и я сложих в родилка. В краина сметка и мъжката молизия започна да прави същите номера. Върнах женска при мъжката . След време мъжката умря , а после женската роди и забелязах , че хелерите я гонят и след 3-4 дена и тя умря.Наблюдавай хелерите как се държат с другите риби .

aleksibebov

Със суха храна сера,имам помпа вътрешна,водорасли съвсем обикновени и от първа необходимост неща ще се опитам да пратя снимка,но нещо не виждам как.
: 27.02.2010г 17:05ч
е това е успях.
: 27.02.2010г 17:05ч
http://https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi45.tinypic.com%2F2rpquzq.jpg&hash=8c490b12e97c05e6ae01128eb6c5c952e3ee2f7d

madojean

махни златните и скалариите ,водораслите са растения

santah

 *offtopic Рапанчетата и мидичките са много хубави, но нямам място в сладковеден аквариум. Вместо тях можеш да сложиш корени и камъни за декорация. :-)
Според мен едно пасажче от дребни тетри и 3,4 анциструса ще изглеждат добре в този аквариум.

Rider

И ОПРАВИ МАНДЖАТА !!!

aleksibebov

Едната молинезия за сега е още жива,но ми умря един хелер и не знам какво става вече 4 риби за един ден дали някой може да ми каже какъв е проблема?
: 28.02.2010г 00:12ч
:duvar:

andre7080

Аквариума ти е твърде от скоро. Не е "узрял" демек. Нищо чудно за това да окапват в началото... Пробвай с тетри, неони примерно и след месец и половина - два  с нещо друго... През това време сменяй от водата, да речем 20% на всеки 2 седмици.... Хубаво е да си вземея и кит с тестове да следиш как е положението със водата.....
We do not inherit the Earth from our ancestors, we borrow it from our children.

Rider

НЕСЪВМЕСТИМИ ВИДОВЕ !!!! :coffee:

Similar topics (5)

54168

Публикации: 9
Прегледи: 2486

29108

Започната от djoni_x


Публикации: 0
Прегледи: 1625

40102

Публикации: 1
Прегледи: 2024

51268

Започната от ventzislav


Публикации: 6
Прегледи: 2718

59664

Публикации: 0
Прегледи: 1414