• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болен Хелер

Започната от sashotr, 03.02.2014 13:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sashotr

Здравейте,един от хелерите ми вече втори месец изглежда болен.Седи на дъното и само като пускам храна се активизира.Иначе има апетит.Изпражненията му са едни такива бели,тънки,оръфани и дълги.Май и цвета му стана по тъмен.По принцип мислех че ще умре бързо,но вече два месеца си живее така.Моля за съвет дали да го махам?Може ли да ми зарази другите риби?Аквариума е 50л.Пет хелера,3 молинезии,2 гупи и един анциструс.А имам и три малки хелера.Имам вътрешен филтър,нагревател,грунд 3-4 см.

Lucky Fish

Здравей,
имам същия проблем с една плата от около 1 месец. Има лек апетит, малко ѝ хапят опашката, изпражненията са бели и тя се крие из растенията. Само като слагам храна яде, но иначе си плува на едно място. Аквариума ми е 60 литра, определено рибката е по-слаба.
Може би е болна ама не ми се вярва...Другите за сега са добре, пък и мисля, че и моят, и твоят проблем са от старост, незнам... Моята я имам от доста време и е старичка. А хелерът ти стар ли е?

Публикациите са слети: 03.02.2014 20:42

ето направо снимка  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2Fwhw4dygcf%2Fimage.jpg&hash=5585704e155c18b01b7017662df172a126a99db3
Ако искам да видя пеперуди,  ще трябва да потърпя две-три гъсеници

sashotr

Според мен не е стар.Аз го имам от около3 месеца.Едва ли проблема е старост,защото моя хелер се скапа за 2-3 дена.И от тогава си е такъв .Но при мен не го хапят и перките му са здрави.

littlenikiBG

И двамата може да кажете на ветеринар и той ще ви даде лекарства.Пък на моите 2 хелера също са с такива акита.

Lucky Fish

Платата умря, аз я имах сигурно от 6-7 месеца..не е бил толкова стар,но  ако съм го взела на годинка... *dontknow*
А относно хелера ти, това може да е някоя болест... :buff:
Ако искам да видя пеперуди,  ще трябва да потърпя две-три гъсеници

Similar topics (5)

57163

Започната от Emil Todorov


Публикации: 1
Прегледи: 1325

30491

Публикации: 5
Прегледи: 3013

52083

Публикации: 0
Прегледи: 1157

56851

Започната от Lawliet


Публикации: 5
Прегледи: 1970

45770

Започната от qwertyasd


Публикации: 8
Прегледи: 2921