• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 11:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с охлювите или пък е нещо друго

Започната от Петър Василев, 17.06.2017 20:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Петър Василев

Привет
Имам странни бели  плоски кръгчета из  аквариума- Големи  са не повече от два милиметра диаметър и са си отделни добре оформени кръгчета
Имам  дебидюс черни - много бавни охлюви ядядщи само водорасли . Не ги знам как се казават. Те скоро  се  окичиха  с това бяло нещо - Реших че са им яйца или малки новродени охлювчета и си ги влачат .

Като погледна сега тези  полепи са навсякъде -  по мангровото дърво и по някои от камъните. Същите са полепнали  и по някои от охлювите  мелания .

Водорасли нямам Филтрирам водата  с анти фосватни пълнежи , зеолит, и jbl bionitratex - та и нитрати нямам

Иначе аквариума е 160 л. С 7-8 златни и 2 кои. 5-6 ампуларии и мелинии в грунда и от тези черни охлюви . сомчета коридорас и анцитрус един. Растенията са само Анубиас

Ако някой знае какви са тези неща  нека каже .

niki_o

Охлювите дето имаш са Неритина,а тези точици са верно яйцата им,но няма да се излюпят-искат бракична вода.Това е единствения недостатък на тези охлюви....много развалят картинката така :-D

Петър Василев

И какво се прави сега .
То това значи втори аквариум с  леко солена вода .
Или пък не - чел съм че златните обичат леко солена вода .
Има ли смисъл да правя нещо да се люпят малките . Мога ли да подсоля аквариума без да навредя на накого . И всъщност с какво се прави това .

niki_o

Прави се нищо :whistle:
Не,Златните не обичат леко или много солена вода,а няма и да я понесът.просто си затваряш очите за точиците както всеки имащ неритини и това е.....
Виж ако целта ти е да ги развъдиш охлювите то аз няма как да ти помогна,щото и аз се примирявам с яйцата... *ROFL*

Петър Василев

 *DRINK*
Не не неми се въди нищо . Стигат ми ампулариите които се налюпиха.Сигурно ще ги подаря в някой магазин като поотраснат малко.
Мерси

Similar topics (5)

44508

Публикации: 1
Прегледи: 1864

54599

Публикации: 3
Прегледи: 1834

27286

Публикации: 7
Прегледи: 4736

39638

Публикации: 2
Прегледи: 1928

51923

Публикации: 5
Прегледи: 1924