• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с неоните

Започната от Божидар733, 23.08.2015 17:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Божидар733

Акавариумът ми е 35 л. Имам 5 неона, 3 розови данио, 2 гупи и едно сомче.
Всички риби плуват освен неоните те стоят на едно място.
Някой знае ли защо?

Lucky Fish

И моите са така и да чукнем на дърво още не са измрели :-). Ако са в малък аквариум според мен е нормално, но може да те излъжа затова нека някой по-сигурен в отговора си да отговори :-[
Ако искам да видя пеперуди,  ще трябва да потърпя две-три гъсеници

manyg

В 30 литровият ми аквариум са статични! В 400 литровият ми щъкат навсякъде! В малките аквариуми няма на къде да плуват :)

tetra

Какви Неони имаш- обикновен, "черен"  или червен?

Aleksandra Temekonidu

Аз имам същия проблем!Неона ми стои само в единия ъгъл и е наведен напред!Аквариума ми е 20 литра.Не знам какво да правя,ако някой може да ми помогне ще съмблагодарна! :buff:

Amev

Ако искате да плуват им трябва доста голям аквариум ... При мен и в 100 литра си бяха статични , сега в 200 движат чат пат ;)

tetra

 Неонките са дребни рибки и в 30 л. аквариум се чувстват комфортно. Аквариумите ми за размножаване са 12л., когато ги размножавах и пускам по 5-6 двойки да хвърлят хайвер  си плаха нормално.
Различието между обикновеният и червеният неон е в оптималната температура на водата.
*privet*

Асен Евгениев

Цитат на: Aleksandra Temekonidu - 11.11.2015 20:54
Аз имам същия проблем!Неона ми стои само в единия ъгъл и е наведен напред! :buff:
Ако е само един няма да е особено жизнен. Трябват му другарчета. И дължина на аквариума, не толкова обем.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tetra

Неонките са стадни риби и броят им трябва да е повече от 6, обикновено се чувстват по добре когато са повече 10- 15, но това не означава, че като са по малко няма да плават.Разликата е че когато са самостоятелно се чувстват стресирани и са плашливи.

Similar topics (5)

47639

Публикации: 8
Прегледи: 3785

57719

Публикации: 1
Прегледи: 1856

30686

Публикации: 17
Прегледи: 6783

43175

Започната от Silviq


Публикации: 5
Прегледи: 2248

54539

Публикации: 48
Прегледи: 11057