• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 16:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с нагревател и гупи

Започната от stefanx3, 20.06.2014 14:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stefanx3

Здравейте искам да кажа за следния ми проблем.
Аквариума ми е 40литров в него има само гупи и всичко си беше ок.И един ден си взех нагревател който е 220-240V и 50W и като го сложих в аквариума и го нагласих около 24 градуса  след известно време 20-30 минути опашките на рибите слепнаха и станаха буквално заострени и след няколко часа измираха.Та сега имам около 15 риби (13 гупи) и ме е страх да сложа нагревателя да не се случи същото и всичко да измре.Въпроса ми е ако сложа нагревателя на 21 градуса дали ще измрат рибите и от какво може да е този проблем ?

iivs

Няма начин да е от температурата според мен нагревателя е възможно да пуска ток

stefanx3

Как мога да предотвратя измирането и всичко да си е както трябва ?

iivs

Ако нагревателя пуска ток най добрия вариант е да го замениш за да не те тресне и теб

stefanx3

Но не съм сигурен че пуска ток,защото ако пускаше ток трябваше да ги избие за секунди а те умираха чак след часове

genadi666

Кaквa темперaтурa покaзвaше термометърa ти? Дa не е дефектен този нaгревaтел ,релето дa не е рaботило и дa е покaчил темперaтурaтa много и рязко?

stefanx3

Ами температурата си беше нормална даже пипнах и беше топла 23-24градуса

genadi666

само на пипане ли  установи температурата, защото нашите усещания  за топло коренно се различават. Аз известно време така си дъжах в един от аквариумите 30ина градуса  ,защото ме мързеше да гледам термометъра  , а като пипнех водата ми се струваше приятна

Caxapa

Цитат на: stefanx3 - 20.06.2014 15:05
Как мога да предотвратя измирането и всичко да си е както трябва ?
Можеш да предотвратиш измирането на рибите ако се запознаеш с основните правила за отглеждане на рибки, тяхните изисквания и как се страртира аквариум.

stefanx3

Ми гледам риби от 4-5 години и никога съм имал такъв проблем (освен веднъж в който път ги преварих ама това е отделно)

Caxapa

Едно си баба знае, друго си бае!  *lock

Similar topics (5)

56046

Публикации: 5
Прегледи: 2344

51118

Започната от Martinn


Публикации: 5
Прегледи: 2139

31724

Публикации: 3
Прегледи: 5296

43143

Публикации: 9
Прегледи: 4352

52923

Публикации: 0
Прегледи: 1127