• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 23:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с мъжка бета

Започната от rlzasheva123, 29.12.2014 15:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rlzasheva123

Здравейте! Преди около седмица си купих една мъжка бета. Живее в 10 литров кръгъл аквариум без други риби. Няма апетит. Пробвах да му давам суха храна и пинки(защото не можах да намеря тубифекс), прояви интерес само първият път към червея, но не го изяде. Не е много подвижен, първите дни стоеше при термометъра, а сега се крие по дъното. Моля Ви за съвет, защото съм начинаеща и се притеснявам, че не е ял от както го взех.












sVGNsali

Здравейте.
Една рибка има нужда не само от вода, за да живее в затворен съд.
Кръглите аквариуми имам само едно предимство - естетика. И до там.
Нужен ви е нагревател , за да поддържате температура - около 25 С е златната среда. А също и филтър, за да обработва акитата на рибите. Аз не видях да ги има на снимките.
Във случая, може би става въпрос за липса на азотен цикъл. Ако продължава така, рибката ще умре.
Виждам, че регистрацията Ви не е много нова, но все пак да кажа да прочетете малко темите за начинаещи. Много въпроси, които имате сега, ще намерят своя отговор. И сменете колбата с приличен съд, с поне около 25 л вода + 30-40 cm дължина за да може да плува по-спокойно рибката, и да ви радва.
Почти всички в това хоби, сме уморили рибки в началото, но от Вас зависи дали ще създадете подходяща среда за рибката/рибките или ще се разочаровате.
Като за начало, съветватвам да смените 50 % от водата, с темперирана и престояла поне 24 ч. такава.
А после един хубав чай и малко четене. Има изскачащо меню в ляво, сигурно сте го забелязали. Там всичко си е написано.
Успех!
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

rlzasheva123

Ами изчетох ги, но не можах да намеря нищо :( За съжаление нямам възможност за филтър... имам един нагревател който е 220V-20W(не е терморегулируем) и ме е страх да го пусна, за да не стане рибена чорба. Иначе рибата си стои на дъното и само се вдига на повърхността за да си поеме въздух и се забучва като пирон обратно при камъните. :-|

danielm

Колега, според мен на рибката все още и няма нещо сериозно.
Опитай да сменяш 2-3л вода през няколко дни и поддържай поне 24 градуса.
И пинки-то е за перките!  *fish

rlzasheva123

Добре благодаря ще се опитам :)

vaneto

по принцип бетите могат да живеят сами или с други хищни риби но никога две бети заедно или бета с гупи и неонки може като си я купила да е била болна според мен попитай ветеринар какво може да се направи с болна рибка
VaNeTo

Similar topics (5)

41754

Публикации: 5
Прегледи: 2957

52673

Публикации: 3
Прегледи: 1829

59700

Публикации: 3
Прегледи: 2490

26842

Публикации: 4
Прегледи: 3190

38329

Публикации: 8
Прегледи: 4035