• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 14:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с хелер.

Започната от iv4o2233, 29.11.2011 15:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iv4o2233

Здравейте! Днес след като се върнах от училище видях, че на женският ми хелер му е нахапана опашката и само седеше на земята (мисля, че не може да плува). Веднага я отделих в 8 литров аквариум където да е сама. Риба ли и е нахапала опашката (ако е риба мисля, че са скалариите защото постоянно гониха хелерите). Ако е болест, моля кажете с какво да я лекувам.  :'(

Boromir

Перките са нахапани, вероятно от скаларията както сам си се досетил. Ряздели ги в отделни съдове и  всичко ще е ок.
Shrimp Breeding Lover

iv4o2233

Цитат на: Boromir - 29.11.2011 21:23
Перките са нахапани, вероятно от скаларията както сам си се досетил. Ряздели ги в отделни съдове и  всичко ще е ок.

Разделих я още като я видях, че е така. Благодаря за отговора.  *thanks Сега само се надявам да се оправи.  *bg*

iv4o2233

Днес забелязах, че по опашката и се е появило нещо бяло като мъх. Възможно ли е да е болест?  :'(


: 01.12.2011г 14:02ч
Според мен след като погледнах в справочника на sera, мисля че е Гниене на перките. Дали да поръчам sera baktopur.

Boromir

Не, няма защо да поръчваш бактапур. Не е гниене на перките!!! Разгледай добре справочника и сам ще направиш разликите!
Shrimp Breeding Lover

iv4o2233

Днес рибката умря!  :'( Вчера се опитах да я излекувам като първо я сложих за 10минути в бледорозов разтвор на калиев перманганат, след това 15минути в чиста вода и накрая в вода с морска сол. После я преместих отново в аквариума (сама в по-малкият ми аквариум). И на сутринта нещо петела не и пееше беше жива, но се беше обърнала на едната страна  :'(. След като се върнах от училище тя беше умряла  :'( . Благодаря ви за всички отговори  *privet*!  :'( :'( :'( :'( :'( Надявам се да не съм я уморил аз с това лечение.  :'(

Similar topics (5)

53676

Публикации: 19
Прегледи: 4197

26581

Публикации: 0
Прегледи: 1941

38786

Започната от Valmart


Публикации: 15
Прегледи: 5686

51331

Публикации: 9
Прегледи: 4937

59700

Публикации: 3
Прегледи: 2438