• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 06:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

astronatusi

Започната от roni_9, 06.12.2011 21:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

roni_9

Рибите ми сутрин лежат на дъното на аквариума след около 3 4аса се раздвижват 2 астронатуса .Кажете мнения.

adam

Цитат на: roni_9 - 06.12.2011 21:28
Рибите ми сутрин лежат на дъното на аквариума след около 3 4аса се раздвижват 2 астронатуса .Кажете мнения.
Здравей!
Проблемът може да е отравяне или втрешно-стомашни проблеми или недостиг на минерали и т.н.- това са само предположения. Дай повече информация за астронотусите- в колко литров аквариум ги отглеждаш, колко са рибите, с какво ги храниш, какви са параметрите на водата, температура, аерация на водата. Още по-добре ще е ако има снимков материал. С тази информация ще е по-лесно да разберем защо сутрин лежат и са пасивни.

roni_9

ами гледам два астронатуса в аквариум 80/30/35 което прави 80 литра филтрацията ми е с гъби4ки малко аматьорско краня ги с говеждо месо бял 4ервеи дафня и суха 4ернодробна храна.Оба4е на мен ми се струва 4е аквриума ве4е не става за6тото го бях дал на една приятелка та бил протекал и го намазали със силикон после го дезинфекцирали жси4ко както си трябва оба4е  после една по една жси4ки риби измряха и тогава си ми го даде и ре6их да гледам хищници те са около 12см.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

adam

Здравей @Roni_9!
Първо нека те успокоя- астронотусите са корави риби и издържат доста на стрес и лоши условия, но предполагам, че ти искаш да отгледаш астронотуси, които да са едри, които са с блестящи люспи и красиво обагрени, които постоянно и грациозно се движат из целия аквариум търсейки плячка. Това не е невъзможно, просто трябва да ги гледаш правилно. Какво е нужно, за да оздравеят рибките:
*Скоро трябва да им осигуриш по-голям аквариум. Минимум 250-300 литров. Знам, че не всеки може да си позволи такъв аквариум, но това е положението. Това са риби, които стават на големина между 25-35 см. Плюс това са териториални и често се бият за територии, особено в малък аквариум;
*Филтрацията е много важна за качеството на водата. Астронотусите доста цапат и без добра филтрация, качеството (добрите параметри) на водата се влошава. Трябва да купиш добър външен филтър. Освен това е нужно ежеседмична смяна на 30% от водата в аквариума. Запомни, че ако водата е с лоши параметри това води до стрес на рибите, от там постепенно организмът им отслабва и в следствие са податливи на болести;
*Храненето- като гледам с какво ги храниш нищо чудно, че са в това състояние. Забрави за телешкото, белия червей и чернодробната храна. Честото използване на тези храни водят до доста неприятни болести. Препоръчвам ти да ги храниш с храна за едри цихлиди (има ги по зоомагазините), торен или дъждовен червей, насекоми, скариди, риба и от време на време с грах (за почистване на червата). Твоите са малки още, можеш да ги храниш 2-3 пъти на малки порции. Възрасните екземпляри се хранят един път на ден, като седмично веднъж се оставят да гладуват, което еполезно за организма.Внимавай да не ги прехранваш. Прехранването води до затлъстяване , а тлъстата риба е слабо подвижна, понякога пасивна и неподвижна и много податлива на болести;
*Температурата на водата е добре да е в рамките на 25-27 градуса. Освен това е хубаво водата да е  добре аерирана.
Ако спазваш съветите, които предложих астронотусчетата ти пак ще са като фурии.
Прочети този материал за повече информация http://aquariumbg.com/forum/cihlidi/astronotusat-(astronotus-ocellatus)i-ribite-koito-mogat-da-sajitelstvat-s-nego/



roni_9

Благодаря ти.Аз по принцип се занимавам от доста време с акваристика оба4е съм гледал златни рибки и пангаси.Та сега исках да видя с цихлидите какво ще стане. Мисля за аквариум 100/40/40 което прави 160 литра със 6мм стъкло.Ако мове да ме посъветваш за други размери.

Bolta

По-добре нещо от сорта на 120х50х50 от 10мм. стъкло.

roni_9

Съгласен съм Bolta.Някой може ли да ми каже за тези аквариуми 120/50/50 и 100/40/40 със вси4ките работи нагреватели филтри  колко пари ще хар4ат за ток на месец защото живея с родители те ми и трябва да се съпбразявам малко или много.

Buhoff

Ами най-малкото ги запознай с плановете си и какво си намислил да правиш. Колегата Адам ти е отговорил изчерпателно само един съвет от мене без да се натрапвам: Въпреки че  " се занимавам от доста време" е хубаво човек да чете и да си припомя нещата.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

Similar topics (1)

36781

Започната от roni_9


Публикации: 8
Прегледи: 3380