• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с дискус,моля помагайте

Започната от pavcho85, 16.04.2012 10:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pavcho85

Христос Воскресе на всички,а сега на проблема :-(.Сега се прибирам и забелязах,че един от дискусите ми има бели обръчи покрай очите които са доста подути особено на едното.Някой има ли представа на какво се дължи това,болест ли?Лекува ли се и какви мерки да предприема?
: 15.04.2012г 22:10ч
Никой ли няма представа за какво става въпрос  :-(?

Дискус


DISCUSBG

Смени 20-30% вода като начало и напиши малко информация за аквариума и начина на гледането му.
Не знам!

xoxi

Колега аз имах подобен проблем но ,не само беше надуто но и върху смото око имаше бяла точка
лекувах с generaltinik на тетра, но примене бяха засегнати и плавниците пусни една снимка да видим за какво става въпрос

siso

Ако е само една риба е показател за гадна вода.Ако имаш корени или гниене е от това .Смени много вода и сложи Токсивек 3-на доза

pavcho85

Ами аквариума е близо 700л. с обитатели 8 големи дискуса (12-15см),3 по малки и 10 червени неона.Растителност изкуствени растения.Корени са няколко мангрови и една лоза.Грунда е кварцов пясък доста ситен около 1мм.Температура 30-31гр.Филтрация 2 канистъра по 1300л/ч,УВ лампа 11w и един вътрешен филтър 1200л/ч.Осветлението е 2х39w Силвания Аквастар и 2 малки пури по 10w.Искам да отбележа че имаше един период от 3-4 дни в които ми беше свършила храната и нямаше как да си набавя и бяха на нещо като Великденски пост.След като си купих гранула(само Тетра дискус) забелязах,че не и се радват,което ме озадачи как е възможно след като са гладували толко време да не и се нахвърлят.След няколко часа обаче храната я нямаше,явно са я изпапали.Сега няма как да направя снимка тъй като ми изгоря едната пура и малко тъмно.Искам да попитам тъй като съм от град в който няма такива специализирани магазини и съответно ми отнема малко дни  да си набавя нещата,възможно ли е един от тези фактори да е причината?А относно дискуса няма др външни белези.Всичко си е наред и си е наперен,диша нормално.Дне смених 1/3 от водата,а относно смяната сменям по 1/3 всяка седмица,може би само сега понеже бях малко нон стоп на работа и не съм я сменял от 2 седмици.Благодаря на всички,че се отзовавате и помагате  *thanks

DISCUSBG

От влошени показатели на водата ти е проблема.Сменяй по-честичко вода и ще си ок с рибите.Обърни внимание и на механичните филтратори, ако имаш такива из филтрите - силно зацапаните почват да тровят водата, а в комбинация с несменяне на вода става кофти работа.....
Не знам!

pavcho85

Колеги днес като се върнах от работа дискуса беше беше на дъното без никакви показатели за жизненост.Не мога да си обясня как след като беше видимо добре изведнъж се сгромоляса,много ме е яд :duvar: :duvar: :duvar:.Днес изчистих единия канистър и вътрешния филтър,утре ще подменя 1/3 от водата отново и след няколко дни ще изчистя и другия канистър.Има ли някаква вероятност да е забоял от тези няколко дни в които не ги хранех? :-(

DISCUSBG

Не, няма риба да умре от 4-5 дни глад!
Не знам!

pavcho85

Искам да попитам тъй като реших да повиша температурата на водата до 33-34гр. за 2 до 3 седмици така за профилактика срещу камшичести?И нещо интересно днес е втория ден от който тръгнах да повишавам и видимо се вижда апетита им.

pavcho85

Колеги моля ви помагайте отново,просто не мога да разбера какво се случва напоследък :duvar:?Днес преди да тръгна за работа тръгнах да храня дискусите и гледам един червен тюркоаз лежи на дъното и диша учестено.Видимо нямаше някакви белези,освен че ми се стори малко подут стомаха му.Първо помислих че е преял,защото имаха подобен случай с друг дискус който след няколко часа се оправи,но сега се прибирам от работа и дискуса е все още на земята,но забелязвам охлузвания по перките.На места все едно се вижда като рана,а на други са бяли петна и все едно лющи.Незнам какво да правя сменям често вода какво греша на последък  :duvar:?От извесно време по стъклата на аквариума ми се появяват малки прозрачни охлюви,на какво се дължи това????Дайте съвет

Marrin

Колега,
Четох внимателно постовете ти и не разбрах подаваш ли
допълнително въздух с аераторна помпа или не?
Според мен проблемите ти идват от липсата на кислород
във водата, защото:
1. Имаш само изкуствени растения - няма фотосинтеза
2. Допълнителното повишаване на температурата,
още повече намаля съдържанието на кислород.
3. Вероятно и флейтите на канистрите ти са насочени така,
че НЕ раздвижват повърхността на водата, което възпрепятства
естественото аериране.
Един съвет от мен. Сменяй минимум 2 пъти на седмица по 30%
от водата и си чисти канистрите на 3 месеца веднъж, но не заедно.
Ако нямаш аераторна помпа, купи си веднага. Дискусите не могат
да живеят без богата на кислород вода.
Поздрави
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi631.photobucket.com%2Falbums%2Fuu40%2FMarrinn%2FNew%2520Aquarium%2FDSC00098-1.jpg%3Ft%3D1252314601&hash=f55d4067128157863ab9b00779cba17ca0807c94240 лтр;EHEIM PRO3 2180;Phillips Aquarelle 39WT5-2 бр;Sylvania Grolux 39WT5-1бр;СО2-Ferplast;UV-Tet

Mirobg

При смяна на водата сифонираш ли? С тази ситна фрикция ми се струва,че грунда ти загнива и влошава качеството на водата. Какви са ти параметрите на водата?
Основния фактор който отключва основните проблеми е лошото качество на водата.
Ако е липса на 02,рибите ти би трябвало да са залепени на повърхността.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

pavcho85

Забравил съм да напиша,но имам аерация и то 3 помпи съм включил.Относно флейтите така съм ги направил че пускат водата от около 2 см и също има добро раздвижване на водата.Наистина от както сложих по ситен кварцов пясък спрях да сифонирам,а и не знам защо от осветление ли е или от друго,но взе да ми почернява грунда???Някой би ли ми казал как се появяват тези прозрачни малки охлюви???

Similar topics (5)

41696

Започната от ARCHEON


Публикации: 5
Прегледи: 2967

53197

Публикации: 0
Прегледи: 1440

25656

Започната от gambina


Публикации: 4
Прегледи: 2104

50199

Започната от rik


Публикации: 0
Прегледи: 1138