• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 07:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с бети

Започната от Mariqnski221, 24.03.2013 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mariqnski221

Здравейте колеги ! Искам да попитам за съвет . Имам аквариум 150 литра .. в него имам неони , трихогастри , 2 акули , една двойка крибензис и сомчета . Днес взех една мъжка синя бета , много красива и я пуснах вътре. За бетите съм чувал , че страшно много се бият , а то какво се оказа , бетата си кротуваше из аквариума , но трихогастерите и крибензиса направо я разсипаха , опашка няма вече , дали ще умре , отделил съм я и ако не умре ще се възстанови ли опашката ?

arapaima

 според мен няма да умре опашката ще и порасне отново но по добре я дръж отделно в друг подходящ за това съд  ;-)

Aquafen

Най добрият вариант за бързо и по-безпроблемно възстановяване на плавниците на бетите е отделянето им в съд 4-5литра 70% смяна на вода през ден. И най-добре добавяне на сол в водата (половин чаена лъжица на 3 литра вода) и листо от индийски бадем. Наистина метода работи особенно в по леки случаи.

Никола2001

Аз съм сравнително нов в акваристиката.Може ли да пусна две бети в двоен аквариум за бети,защото много ми харесаха тези рибки.

arapaima

можеш пусни им и по една женска ;-)

Никола2001

Тези аквариуми въпреки,че пише,че са специално за бети на мен ми се струват прекалено малки.То е едно малко аквариумче с една преграда по средата,виждал ли си ги.Ако знаеш от къде мога да си купя по голям ми прати линк или ми кажи адрес на магазин.

arapaima

Да виждал съм ги и като се замисля си прав малки са стават само за една рибка,а по-голям аквариум ще намериш ако обиколиш 5/6 зоо магазина. *THUMBS UP*

kobuca

Аквариуми с толкова малки размери са за хора ,които много разбират от акваристика.Като жизнено пространство са достатъчни за бета,но как ще осигурите необходимото качество на водата.

Similar topics (5)

30523

Започната от gambina


Публикации: 2
Прегледи: 2214

41869

Публикации: 8
Прегледи: 3260

53549

Публикации: 0
Прегледи: 1283

26431

Публикации: 15
Прегледи: 6370

38344

Публикации: 9
Прегледи: 4423