• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с бети

Започната от Mariqnski221, 24.03.2013 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mariqnski221

Здравейте колеги ! Искам да попитам за съвет . Имам аквариум 150 литра .. в него имам неони , трихогастри , 2 акули , една двойка крибензис и сомчета . Днес взех една мъжка синя бета , много красива и я пуснах вътре. За бетите съм чувал , че страшно много се бият , а то какво се оказа , бетата си кротуваше из аквариума , но трихогастерите и крибензиса направо я разсипаха , опашка няма вече , дали ще умре , отделил съм я и ако не умре ще се възстанови ли опашката ?

arapaima

 според мен няма да умре опашката ще и порасне отново но по добре я дръж отделно в друг подходящ за това съд  ;-)

Aquafen

Най добрият вариант за бързо и по-безпроблемно възстановяване на плавниците на бетите е отделянето им в съд 4-5литра 70% смяна на вода през ден. И най-добре добавяне на сол в водата (половин чаена лъжица на 3 литра вода) и листо от индийски бадем. Наистина метода работи особенно в по леки случаи.

Никола2001

Аз съм сравнително нов в акваристиката.Може ли да пусна две бети в двоен аквариум за бети,защото много ми харесаха тези рибки.

arapaima

можеш пусни им и по една женска ;-)

Никола2001

Тези аквариуми въпреки,че пише,че са специално за бети на мен ми се струват прекалено малки.То е едно малко аквариумче с една преграда по средата,виждал ли си ги.Ако знаеш от къде мога да си купя по голям ми прати линк или ми кажи адрес на магазин.

arapaima

Да виждал съм ги и като се замисля си прав малки са стават само за една рибка,а по-голям аквариум ще намериш ако обиколиш 5/6 зоо магазина. *THUMBS UP*

kobuca

Аквариуми с толкова малки размери са за хора ,които много разбират от акваристика.Като жизнено пространство са достатъчни за бета,но как ще осигурите необходимото качество на водата.

Similar topics (5)

42549

Публикации: 10
Прегледи: 4093

27454

Публикации: 2
Прегледи: 4674

38861

Публикации: 14
Прегледи: 5907

51722

Публикации: 1
Прегледи: 1516