• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 01:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с бета

Започната от Атила, 10.11.2014 21:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Атила

Здр,от два дена на бетата между очите се появи подутина с раничка,от толкова дни и пръскам с глутаралдехит за черна брада 4%разтвор по 4 мл на 50 л аквариум ,възможно ли е да съм я изгорил с него

Атила

Подутинатта спадна но окото и се поду и стана мътно на цвят

bunzip2

Сори, ама тва е малко като трагикомедия :).
Между очите ли и го пръскаш тоя глутаралдехид?

Друго какво правиш? Вода сменяш ли, ако да - по колко и през какъв интервал. След големи дози от алдехида, според мен трябва да направиш и смяна на вода. Има ли растения тоя аквариум?

Nikiengi

Подутините по бетите не се получават от това, обикновено са някакви тумори, за съжаление често срещани при тях. От едно люпило, да речем 200 бр. заболяват около 10 бр.!!!
Използвам 4% разтвор на Глутаралдехид в 4 аквариума и слагам високи дози всекидневно, вода си сменям както и в аквариумите без него - веднъж седмично. В момента съм много зает и сменям веднъж на 2 седмици, та .... проблеми няма!  :-) Вярно, растенията са бая нагъсто, и това има все пак значение.

Атила

Имам растения ,сменям я сега всеки ден заради брадата,много ясно че не пръскам по рибата

Публикациите са слети: 14.11.2014 00:04

Сменям 11л всяка сутрин,аквата ми е 50л

Nikiengi

Цитат на: Атила - 14.11.2014 00:02
Сменям 11л всяка сутрин,аквата ми е 50л

Това пък защо?

Атила


Nikiengi

Смяната на водата ВСЯКА сутрин! На колко време е този аквариум, то така азотен цикъл няма да се завърти!

Атила

заради черната брада ,пръска се три ,четири дни за моята аква по 4мл и всяка сутрин смяна на 20% от водата около две седмици за да я премахна.

dinero1

моля помогнете ми преди една седмица отделих 2 бети, мъжка и женска като женската е пълна с хайвер ,  мъжкият е направил много малко гнездо  и постоянно го пази, даже на женската част от опашката и липсва .Не виждам топчета в мехурите , женската има бяла точка . Не знам какво да правя , помощ!!!!!
А и женската диша много тежко.
п.с. съжалявам за лошото качество
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.cc%2Fkfz8b74rn%2F20141114_190558.jpg&hash=2ac407ef853d3ea87f05a619a0316a8e27fa9df0

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs30.postimg.cc%2Fox25nfmv5%2F20141114_190724_Copy_Copy.jpg&hash=2c4feffa6c8a5eea75889a1c510d67a5aa06d64c

Nikiengi

Ако повече от два дни са заедно и няма хайвер раздели ги и опитай отново след 2-3 седмици!  :-)

dinero1


dinero1

СЪЖАЛЯВАМ!!!За тъпите въпроси, но съм доста неопитна в размножаването на бети.
Значи, до колкото съм разбрала, когато пусна двойката рибки трябва в родилката да има стиропор или отрязана пластмасова чаша ,за да може мъжкия да направи гнездо.
Както  вие ми препоръчахте да отделя женската за 2 седмици , аз го направих и сега я пуснах отново при  мъжкия. В момента мъжкият  и се перчеше но тя не му  обръща никакво внимание. Когато женската се приближи до него той се опитва да я захапе, а и също се опитва да я прегърне но тя отново не му обръща внимание. Сложих отрязаната чаша още преди 2 седмици но той е направил малко гнездо , дори не бих го нарекла гнездо . Женската е с вертикални ивици, в родилката няма растения и места за укритие.
Какво да направя сега? *HELP* *HELP* *HELP* *HELP*

Nikiengi

Чакаш да хвърлят хайвер! Ако женската е по-голяма от мъжкия може и нищо да не стане.
:-)

dinero1

а как да разбера кога  е хвърлила хайвера?
п.с. съжалявам за глупавите въпроси :-)











Nikiengi

Ами той се вижда в гнездото, ще видиш и как го събират.

dinero1

Благодаря Ви Nikiengi за помощта  :-) :-) :-)

Similar topics (5)

59998

Публикации: 2
Прегледи: 2084

28266

Публикации: 2
Прегледи: 2603

38907

Публикации: 13
Прегледи: 4374

50287

Започната от sashotr


Публикации: 0
Прегледи: 1431

58309

Публикации: 6
Прегледи: 3790