• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:02

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с Бета

Започната от stoyank, 19.06.2012 22:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stoyank

Здравейте,

Днес забелязах че на бетата ми между очите е излязло някакво бяло петно, като раничка.

Аквариума ми е 30 литра, с вътрешен филтър, осветление 8 вата луминисцентно, грунда е 2 см с едрина около 1-2 мм.

Тъй като плува не успях да го хвана много добре но си личи бялото петънце точно между очите:

Събота купих няколко охлюва Ампулария от пазара, възможно ли е те да са пренесли нещо?


: 19.06.2012г 22:10ч
Ето още една снимка

petar99

Съветвам те да прочетеш малко във раздел болести, но според мен има вероятност да е паразит, но ти напомням първо да почетеш преди да действаш.

rollon

От колко време е рибката.Имай в предвид,че в магазините ги продават едни после почват понякога да менят окраска.Виждал съм ярко червена бета в чашка в магазин,вносна-водата в чашката се беше оцветила  :-)

deni7

и аз имах подобен проблем. Между очите на рибката се появи подутина след време падна и остана малка раничка, която зарасна. Но при тебе като гледам бялото петно е доста по-голямо. Наблюдавай рибката, ако проблема е същия раната сигурно ще се отвори след повече от седмица
44л.: 2 анциструса, гупи
27л.: 2 анциструса, гупи

stoyank

Здравей,

Благодаря, а давал ли си  и нещо, съмня ваме да не е някаква гъбичка или нещо подобно

petar99

 Ако бяха гъбички по петното щеше да има малки косъмчета.

stoyank

Благодаря,

Рибката по принцип е от нова година.

Забелязвам, че бялото петно започва да зараства постепенно

Similar topics (5)

53154

Публикации: 4
Прегледи: 2386

59998

Публикации: 2
Прегледи: 2061

28266

Публикации: 2
Прегледи: 2592

38907

Публикации: 13
Прегледи: 4353

50312

Публикации: 0
Прегледи: 1551