• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 06:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Неонче с белещи се люспи?

Започната от VenusVicious, 11.06.2012 10:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

VenusVicious

Здравейте, единия ми неон е болен от ихтио. Лекувах го 4 пъти със Sera Costapur според упътването през ден. Вчера беше последният път. Забелязах, че 3-4 люспички му се белят. Това нормално ли е - все едно обелва болните люспи, за да му поникнат нови здрави? :-|

petar99

И моите неони бяха болни от ихтиофорус, но понеже тотогава не се бях сблъсквал с болни рибки и се усетих прекалено късно и всичките умряха. А да бели люспите, за да поникнат нови здрави =-O трудно ще стане тази работа, така че според е проблем с твърдостта. Ако си добавял камъни наскоро ги махни, понеже може да са варовикови. А за самия ихтиофорус аз пробвах с химикал на продак, но те съветвам да оставиш химикала с, който ги лекуваш и да започнеш с нистатин. Чел съм доста положителни отзиви. Има теми за дозирането му, но ако още е жив те съветвам да го преместиш в отделен аквариум, защото паразитът е много заразен за другите риби, но мисля, че ако имаш голям анциструс ще помогне понеже единия ми неон го намерих наполовина, а и един мой приятел ми каза, че е е видял неговия анциструс да убива една негова болна хелерка. :-D. Но ти пожелавам да се оправиш с проблема!

VenusVicious

Цитат на: petar99 - 20.06.2012 22:52
И моите неони бяха болни от ихтиофорус, но понеже тотогава не се бях сблъсквал с болни рибки и се усетих прекалено късно и всичките умряха. А да бели люспите, за да поникнат нови здрави =-O трудно ще стане тази работа, така че според е проблем с твърдостта. Ако си добавял камъни наскоро ги махни, понеже може да са варовикови. А за самия ихтиофорус аз пробвах с химикал на продак, но те съветвам да оставиш химикала с, който ги лекуваш и да започнеш с нистатин. Чел съм доста положителни отзиви. Има теми за дозирането му, но ако още е жив те съветвам да го преместиш в отделен аквариум, защото паразитът е много заразен за другите риби, но мисля, че ако имаш голям анциструс ще помогне понеже единия ми неон го намерих наполовина, а и един мой приятел ми каза, че е е видял неговия анциструс да убива една негова болна хелерка. :-D. Но ти пожелавам да се оправиш с проблема!

Честно да ти кажа, неона се оправи - наистина му поникнаха нови люспи и е пушка!  :-D

Similar topics (5)

55447

Публикации: 8
Прегледи: 2093

59679

Публикации: 0
Прегледи: 1505

32292

Публикации: 1
Прегледи: 2755

50049

Публикации: 0
Прегледи: 1195