• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с бета.

Започната от shrimp-now, 12.06.2012 22:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

shrimp-now

Здравейте преди месец купих от Мишо една хубава двойка бети и ти пуснах да се размножават.. за съжаление без голям успех за сега.

Та да разкажа за проблема... мъжкия ми изпитва трудности да плува и наскоро го забелязах как стои странично на водата корема му към опашката е леко надут яде нормално и от доста време е така ..... можете ли да ме посъветвате дали мога да му помогна коремчето му да спадне и пак да си плува нормално.

morriddin

Може да е какво ли не...
Дай повече инфо за съда, водата, храната...
Има една бланка за попълване - вземи я попълни, така както си поставила въпроса трябва да врачуваме.

shrimp-now

Незнам какво повече да добавя бетата е в 10 литров аквариум със филтрация ехеил субстрат водата се държи чиста храня я с храна тетра про колор  а симптомите са че трудно плува и буквално стои вертикално на повърхноста на водата.

ivoste

Здравей,остави го да гладува известно време,може да го преместиш и в по-плитко  съдче и пак глад.

shrimp-now

как ще помогне глада ?

ivoste

Може да е прехранен или да се е запекъл,това е добрият вариант.
Другото е  увреден екземпляр.

reaskol

Понякога бетите имат проблем с плавателния мехур и ако е това, няма оправия с плуването  :-(

shrimp-now

Към края на опашката е все още надут.  гладува от 3 дни .. ако се опитам да поразтрия местото за да изпусне каквото има там това добра идея ли е?

Heartwork

По добре не пипай нищо
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Nikiengi

Твърдо не пипай нищо по никакъв начин да оправяш рибката ти!!! Тя може и да се оправи или може да умре, но ако ти се намесиш със сигурност ще умре! Бетите са хищници и храненето със суха храна не е вариант за тях, при мен даже и след гладуване 2-3 дни пак отказват суха храна. Ако се оправи рибката е добре да помислиш поне за замразена храна, ако не жива. Има доста варианти - Хирономус, Артемия майки, Скариди, кайма (аз предпочитам да им правя от рибено филе), а жива - Тубифекс! Подутото към опашката е въздушния мехур на рибката и в никакъв случай не трябва да предприемаш дейности по премахването му, за съжаление не мога да ти кажа какво и е и как да я лекуваш.

Similar topics (5)

46575

Публикации: 15
Прегледи: 4245

54773

Публикации: 2
Прегледи: 2138

30523

Започната от gambina


Публикации: 2
Прегледи: 2211

41754

Публикации: 5
Прегледи: 2947

52673

Публикации: 3
Прегледи: 1780