• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 16:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с анцитруси

Започната от dinko.kolev, 15.03.2019 10:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dinko.kolev

Дата на стартиране на аквариума: - 2 мес (от 1 има рибоци )
Обем на аквариума:370
Височина:60

Данни за водата: Ползвам на JBL лакмуси 6в1 и всичко е ок
pH, амоняк, нитрити, нитрати:
Температура:23,5-24,5 - следи я термоконтролер
Сменям по _100-150_ литра на всеки - вече на 7 дни.
При смяната: Водата е  от чешмата направо но влиза в кофа в която слагам Филтър медия на Йзилайф и от там с помпена система в аквата. Водата е с температура 24 ( нагласям я с тернометър - от ВиК много ми се радват )градуса.

Филтрация:
Аераторна помпа (без гъба): само малък аератор в грунда
Аераторна помпа (с гъба):не
Вътрешен филтър л/ч:не
Външен филтър л/ч: 1500
Система за СО2:

Филтрите работят - непрекъснато

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни: - добавяне на 20бр Данио
(напр. смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: - Филтър медия и Профито  за растенията на Йзилайф

Риби:50 цветни тернеции, 20 данио, два коридариса два алгояда САЕ и не съм мнго сигурен но мисля че се казваше геронхейлус и вече само 3 анцитруса  :'( :'( :'(
Полово зрели(видове, брой): Коридарисите
Млади риби(видове, брой): всичко останало
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):добавяне на 20бр Данио

Храна: суха и до скоро артемия
Видове храна:сухата я взимам насипно от човека който ми дава рибките - немска е каза ми имарката но не успях да я запомня
Колко често храните рибките си: вече веднъж на ден ( до преди една седмица 2 пъти )
За колко време рибките изяждат порциите си:

Растения: има
Колко % от дъното е засадено с растения: 15-20%
Колко % са бързо растящи: само знам че са на Тропика - бяха доста повяхнали и ги продаваха за стотинки - сега живнаха
Колко са плуващи: не

Грунд: - речен от Дунав
Дебелина на дъното: от 3 до 5 см
Размер на камъчетата: - 2 - 4мм ( предимно 4)

Осветление: Лед - мое производство. Система от контролер + 100 бр диоди (4000к,6000к,10000к,фул спектрум и син) като мощност е около 100W а трябваше да е 300W но китаеца си знае работата.

Та съвет, помощ дори и шамари приемам

Имах 10 анцитруса - хранех два пъти сухо сутрин и артемия вечер( с артемия са хранени анцитрусите и реших да ги приветствам с добре дошли). всичко беше ок брадатковците наддаваха доста добре,Тетрите почти нищо не пускаха долу но веднъж се откъсна голямо количество артемия и анцитрусите полудяха, единият се намести върху топката и не мръдна. Когато ги видях ме удари ток - коремите им по големи от главите. Бързо започнаха да укапват но трудно го забелязах защото ампулариите действаха бързо а и част от сомчетата бяха албиноси. Сега имам 3 малки и слаби и един с огромен корем. от 7 дена не храня с артемиа и за това време съм пуснал 5 хапчета тетра спирулина.По дървото имам завидно количество зелени алги а по стъклата кафеви водорасли близо до грунда. Решил съм да възстановя армията от анцитруси но:
- За кафевите водорасли да увелича ли осветлението?
- да храня ли дънните рибки или да ги оставя да се погрижат за зелените алги?
- Имам алги и по грунда - прехранвам ли? - слагам 4 щипки суха храна и две щипки люспа но ги стривам между пръстите
- ако е имало инфекция по анцитрусите да изчакам ли още седмица преди да взема други - да видя дали последните 3 ще отцелеят?
- този с подутия корем е отделен (защото снощи ми загина най-едрия анцитрус а не съм на 100% сигурен но не беше подут) - да си приготвям ли носни кърпички за отделения?
- Да сифонирам ли дъното ? не знам да махна част от храната по земята

Благодаря
 

Caxapa

Предполагам искаш да кажеш Тубифекс а не Артемия. Давал си им Тубифекс и те са се ... :-[ Анциструсите обожават попарени листа от зеле, чушка, грах и други зеленчуци. Прочети малко в профила на тези рибки за начина им на хранене. Там е описано подробно.

Similar topics (5)

30024

Започната от teo_21


Публикации: 0
Прегледи: 1412

42209

Публикации: 20
Прегледи: 6460

54168

Публикации: 9
Прегледи: 2499

26113

Публикации: 9
Прегледи: 4705

38344

Публикации: 9
Прегледи: 4417