• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 03:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем при светване на лампата!

Започната от Daredevil_666, 28.12.2013 18:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Daredevil_666

Добър вечер!Искам да започна с това, че съм начинаещ и нямам много познания в областта на акваристиката.Преди две седмици си закупих аквариум 70литра с вградена пречиствателна станция 600 литра в час, лампа в капака 18 вата и отделно нагревател 75 вата.Попрочетох някои неща из форума и разбрах, че помпичката е напълно достатъчна за този аквариум, но лампата е слабичка, нагревателят е достатъчен с тази мощност.На дъното има грунд 3-5мм около два пръста в предната част, като към задната нараства дебелината.На заден фон има три растения, на които не им знам имената, но са големи, на преден имам на две места растения като тревички са.В средата имам корен от мангрово дърво.При стартиране на аквариума използвах препарат за премахване вредните вещества от водата на dejana и такъв с биовещества пак на тази фирма.5-6 дни го поддържах без рибки докато на филтъра, който е като гъба, не се появиха кафяви петна (до колкото разбрах това били полезни организми пречистващи водата).След това си закупих 13 неона, които са около сантиметър, 5 неона албиноси (странни са), 5 розово данио, 2 не големи сомчета и 5 скариди.До колкото прочетох тези видове са напълно съвместими, а правилото за избор на брой риби бе сантиметър/литър.Та да си дойдем на проблема, който идва от осветлението.Когато лампата е загасена всичко е наред,, неоните са си заедно, розовото данио си плуват спокойно и няма проблеми.След като светна лампата, която свети около 6-7 часа на ден нещата не вървят на добре.Неона албинос търси кътчета където няма много светлина, а даниото става доста пъргаво, като женските гонят другите риби, които се опитат да достигнат повърхността на аквариума.Неоните пък не вървят заедно.Като загася всичко се нарежда по старо му!?!Уж лампата не е силна, даже слаба е за този аквариум, рибите са съвместими, защо се получава така?Защо при загасена лампа всичко е наред, а при светната има промяна в държанието им.Храня ги веднъж дневно, храната е като люспички и са доста гладни, хвърлят се здраво.Ако имате някакви въпроси към мен питайте.Извинете за непрофесионалните изрази!!!Благодаря предварително на отзовалите се!

njoyz

Не се плаши, след седмица ще отмине, същото беше и при мен, като пусна лампата неоните се криеха, но след седмица-две вече не е така. rulez
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Daredevil_666

Прави впечатление, че едно женско розово данио гони всички риби които са около нея, това като се светне лампата, иначе не прави проблеми.Това малко ме притеснява!Другите що годе не създават грижи!Всички рибки са от съботния пазар, това дали има някакво влияние върху държанието им?Защото условията при които ги продаваха бяха зле!Благодаря за отговора!

njoyz

Да ти кажа данио не съм гледал, тъй че съм сигурен само за неоните, но според мен ще се оправят скоро :)
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

paolo6481

Мен все ме навежда на мисълта че нещо водата не им харесва.За мен рибите са индикатор в аквариума.Когато се стряскат от нищо,когато се крият,когато не са спокойни-налага се да правя тестове на водата.В 90% от случаите има обяснение.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Daredevil_666

Здравейте отново!Имам въпрос и за да не отварям нова тема ще си пиша в тази.Имам проблем свързан с хапването при рибките.Гледам вече само неони 23 броя, повечето са от тези с по-мъничкия размер.Храната е на Dajana като люспички е.От това което съм прочел из форума, разбрах че трябва да ги храня веднъж на ден, като количеството храна, което трябва да давам трябва да бъде изядено до 2-3 минути.Е при мен това става за по-малко със сигурност.Веднъж в седмицата гладуват!Та проблемът е след като пусна храната, неоните се нахвърлят и я изяждат бързичко, при което на някои от тях (на по-дребните) коремчетата се подуват и започват да изпитват трудности когато искат да достигнат дъното.Тоест по-трудно им е плуването.....Тази ситуация се оправя след няколко часа и всичко си идва по старо му?!?Въпросът е дали нещо храната им не е читава или аз им давам твърде много храна и те преяждат?Гледам да внимавам с количеството храна, защото знам че не е добре да преяждат!Благодаря!

Caxapa

Добре е да има разнообразие, че всеки ден едно и също  на всеки ще му втръсне. Колкото до подуването е вероятно от преяждане. Пробвай с по-малки порции и разнообразявай с други храни също.

Daredevil_666

Така послушах съвета ви и взех друга храна на TetraMinPro Crisps, която е подобна на тази с люспичките.Днес смених 1/3 от водата след което сложих от храната мъничко /стривам е на прах/ да видя какво ще се случи.Няма голямо подобрение, пак им се подуват коремчетата и се мъчат час два докато всичко олегне, което е странно.Ако имате идеи за друг тип храна споделете!Взех си на dajanа препарат на който пише vitamin.Някой да го е ползвал или да сподели впечатление от него?Също имам и препарат за растенията на liquid fertilizer.Пише на него какво количество се слага, но не пише колко често.До колкото прочетох не бива да се прекалява с него, за да не се стимулира разтежа  на водорасли.5ml два пъти седмично разбрах, че е достатъчно, така ли е?Много въпроси от незнаещ човек, извинявам се!

Caxapa

Още по-малки порции пробва ли? Риба умряла от глда няма но от преяждане има доста.

Daredevil_666

Като пусна малко храна, някои от рибките са на повърхността и хапват от там, а другите чакат каквото стигне по-надолу него да изядат.Подуването на коремчето се случва само при най-дребните неончета, които хапват от повърхността и стигат първи до нея.Те буквално се нахвърлят и се хранят бързо.След това, които е гладен още ходи след сомовете и яде с тях.Ще пробвам с още по малки порции, благодаря!

Лора

Важно е храната да се стрива, колкото може повече с пръсти. Моите ги храня веднъж дневно, като хващам с върха на трите си пръста и хубаво стривам над водата. И понеже, малко трудно потъва, разбърквам с пръст повърхността, за да може да се "плува" храната в средните слоеве.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

njoyz

Пробвай с една спринцовка, аз така направих:
1.Стривам храната и я изсипвам в сухата спринцовка, слгам буталото, а отпред на човката слагах едно маркуче, което действаше като игла.Засмуквам вода от аквариума, и чакам храната да се накисне хубаво и нататък вече знаеш..., а този метод е добър, защото можеш да храниш във всички слоеве, аз лично ползвам този метод при новозакупени рибки, които не искат да се хранятт.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Similar topics (5)

29051

Публикации: 4
Прегледи: 4145

40889

Започната от stoyank


Публикации: 6
Прегледи: 3605

52981

Публикации: 3
Прегледи: 2088

50242

Публикации: 2
Прегледи: 2483

23781

Публикации: 7
Прегледи: 3374