• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем при сомчетата

Започната от a__andreew, 28.08.2010 16:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

a__andreew

Здравете колеги искам да попитам да ли е правилно съм започнал да лекувам с омнипур. Единия коридас има кръв на люспите все едно, че се търкал в нещо. Така вече седмица, тази сутрин гледам и албиноса има кръв по перките и затова започнах това лечение. Да ли съм подходил правилно с това лекарство или трябва нещо друго да направя. Приемам всякъкви съвети, защото по брошуруте на Сера за болестите не видях подобен проблем. Това е само на тези 2 риби имам в аквариума фантоми, неонки, ред чери и  анцитруси. Прилагам снимка на албиносчето само него успях да хвана 

ico

Дали не е нараняване от едрия и остър грунд?
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

agenta

И на мен днес ми умря един такъв коридорас ,също имаше червени петънца и като умря гръдните перки бяха твърди , направо се беше вкученясам .  :-(

Luton

Не мога да Ти кажа за това дали е правилно лечението, но...някои от камъчетата в грунда са варовикови.
Това може също да Ти създаде проблем!

a__andreew

Здавейте, грунда е речен пясък, пемза и фондо виво. Аквариума ми е така от 3 месеца и нямаше никакви проблеми с рибите до сега. Рибите и грунда ги пренесох от стария аквариум и там си беше безпроблемно. Китките се развиват добре, не прехранвам рибите.   

MeTogu

Пич,грунда е много едър и неестествен за аквариумчето ти.Но ако ти харесва си го остави.Принципно проблема не ти е от грунда.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

a_andreew, какво стана със сомчето ти, оправи ли се, че един от огнените ми барбуси има
същите симптоми?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

deadline78

и аз имам 2 жертви на смочета  с същите симптоми и разбрах от кво е !от профилактиката на ВИК явно слагат  разни глупости,всяка жертва на сом ми е след смяна на вода в смисал  от топлата вода ,тя направо си тече кафява.проблема е отстранен  варя  вода с голям барзовар и мешам с студена после.става дума за Бургас

MeTogu

Честно да ти кажа на сомовете (коридораси и анциструси) наливам само от чешмата директно както е студена.Не съм имал жертви.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

26086

Публикации: 16
Прегледи: 5020

41500

Публикации: 5
Прегледи: 2021

36217

Публикации: 11
Прегледи: 4317

48512

Започната от tigara88


Публикации: 10
Прегледи: 3270

58211

Започната от agenta82


Публикации: 6
Прегледи: 2498