• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем при Пангас..! не се храни..

Започната от djokooo1992, 01.09.2012 00:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

djokooo1992

Здравейте колеги.. имам пангас от 2 дни, освен да се удря в стъклото друго не прави...!!  :-( Наи важното не се храни и ме е страх да не умре.. около 6-7см е и съжителства с 2 скаларии, 2 плати, един телескоп и едно сомче.. аквариума ми е 50л.  Моля за съвет!!! благодаря предшарително  :-)

Caxapa

Ако започна да изброявам рибите  които  не съответстват на литритрите на аквариума ти ще останат само платите.  Всички други изискват много повече  литри само  за единица-индувидуално.

ancitrusa

Пангаса, скалариите и телескопа ги разкарай, малък ти е аквариума за тях.

ivanbgtoo

Имам един проблем с пангаса седи на едно място и не се разхожда прови се на мартав вече 7 дена
аквариума ми е 100 л  защо не се разхожда

митко

A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

tahio

Цитат на: ivanbgtoo - 09.02.2013 23:09
Имам един проблем с пангаса седи на едно място и не се разхожда прови се на мартав вече 7 дена
аквариума ми е 100 л  защо не се разхожда
Да не е умрял?

Buhoff

Приятел да не те отчайвам, но тези риби са много плашливи и е трудно да се каже дали ще се оправи може се да си е така. Да се свре някъде и да се прави на умрял постоянно. Както е казал колегата много ти е малък съда за такива риби. Имах един пангас преди време в 200 литров аквариум беше същата история само се биеше в стъклата и са правеше на умрял. Хранех го с пинцета като пусках храната пред устата му, абе с две думи мъка.
Моя съвет е да го подариш на някой.  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

ivanbgtoo


tahio

50 литра са много малко за пангас. Малко са и за скаларии. А комбинацията на риби също не е добра. Според мен за този обем е най-добре дребни рибки.

Similar topics (5)

55977

Публикации: 8
Прегледи: 3167

28597

Публикации: 3
Прегледи: 2446

40218

Публикации: 2
Прегледи: 1893

52751

Публикации: 4
Прегледи: 2426

26554

Публикации: 6
Прегледи: 3454